גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
וראו מה עוד ארע למעלה ברקיע
בדיוק ביום השנה ה-40 לנחיתה על הירח


קישור לכתבהקיראו על ליקוי-החמה שבעקבותיו נרצח
יצחק רבין

ליקוי-החמה הגורליניו זילנד לא לבד -

לא יאומן, אבל עוד אי זז, והפעם הוא באמת עובר כל הגבול!


פרטים מלאים בקרוב

האם הירח כבר לא מסתפק בהשפעתו על הגאות והשפל ומנסה כעת את כוחו גם בהזזת איים?
האם איים סהרוריים החלו לבצע "הליכת ירח" ?

יה-ירח יה-ירח מה עשית ? !

המדע מודה שהשפעות מוזרות על כוח הכבידה מתרחשות בעת ליקויי-חמה.
נאסא, על כל פנים, מבטיחה לחקור את התעלומה.


ליקוי-החמה של קיץ 2009 ושובל האירועים שבעקבותיושלושה ימים לאחר שהעולם ציין 40 שנה לנחיתת האדם הראשון על הירח, ציינה את האירוע ההיסטורי הזה גם הלבנה, והיא עשתה זאת בדרך דרמתית ביותר – בכסותה את פני השמש, במשך 6 דקות ו- 39 שניות. ובאותן הדקות שבהן הלבנה השחירה (יותר מאשר הלבינה...) את פני השמש היא חוללה, ביום 22.7.2009, את ליקוי החמה הארוך ביותר במאה הנוכחית; ליקוי באותו "סדר אורך" יתרחש רק בעוד למעלה ממאה שנה.

 
 

ליקוי החמה של 22.7.2009 – נתיב הצל
הליקוי החל עם שחר בחופה המערבי של הודו, ומשם חלף צילו של הירח מזרחה דרך נפאל, בנגלדש, בהוטן, בורמה, סין ודרום יפן והסתיים באוקיאנוס השקט. כחלקים גדולים של אסיה, כמו למשל באינדונזיה ובפיליפינים היה הליקוי חלקי -  ואילו קצה קצהו של הליקוי החלקי אף נשק לצפון אוסטרליה וניו-זילנד .

 


האירועים שהתחוללו בעקבות הליקוי 
בעקבות הצל שהטיל ליקוי החמה על חלקים גדולים של דרום-מזרח אסיה והאוקיאנוס השקט, התרחש שובל של אסונות טבע ואירועים אחרים שנקשרו משחר התרבות בהופעתו של ליקוי חמה. היות והליקוי ארע במזל סרטן השייך ליסוד המים, הגיעו הפורענויות שהתרגשו על נתיב הליקוי בצורות שונות של שטפונות ומפולות בוץ -  ואפילו רעידות האדמה "לבשו את המראה הרטוב" :  הן התחוללו במעמקי האוקיאנוס והתפרצו בשצף-קצף של גלי צונאמי. 


השמש הכבויה מסמלתמנהיג נערץ שאורו כבה, ומיקומו של הליקוי במזל האם-הגדולה סרטן, מסמל אשה. הסימבוליקה המופלאה התבטאה גם בעובדה ששמה של המנהיגה שנפטרה כמה ימים לאחר הליקוי, משקף גם הוא את יסוד המים שבו כבתה השמש. 

 

 

רעידת האדמה שהזיזה את ניו-זילנד

על האירוע הראשון הקשור בליקוי מיהרה התקשורת לדווח בו ביום: ב-22.7.2009 התבשר העולם על רעידת האדמה החזקה ביותר שהתרחשה בניו-זילנד מזה 78 שנים. למרות העובדה שרעידת האדמה שהתחוללה בקרקעית האוקינוס (כצפוי מליקוי במזל מים), ואף הצונאמי שבא בעקבותיה לא גרמו לנזקים גדולים, היא בכל זאת עשתה כותרות ו"היכתה גלים" מסביב לעולם: מסתבר שרעידה האדמה הזיזה את ניו-זילנד מערבה, לכיוון אוסטרליה. 

יחד עם זאת, היות והתזוזה הסתכמה ב- 30 ס"מ בלבד, מחיר הטיסה לאוסטרליה לא יירד, הודיעה התקשורת המקומית בבדיחות דעת...

 

 

וכיצד השפיע ליקוי החמה על "ארץ השמש העולה"? 

לצד מפולות בוץ קטלניות שיצרה ביפן הסופה הטרופית אטאוו, חוותה מפלגת השלטון הכמעט-נצחית מפלה היסטורית: המפלגה הליברלית-דמוקרטית ששלטה בארץ הקיסרים למעלה מ-50 שנה הובסה בסוף אוגוסט 2009 על ידי מפלגה כמעט חדשה, המפלגה הדמוקרטית.  אחת ממפולות הבוץ הקטלניות שהתרחשה ביפן ממש בערב ליקוי-החמה, ביום 21.7.09 ופגעה בבית אבות, אולי סמלה את מה שעמד להתרחש כעבור כחודש - המפלה והטחות הבוץ שספגה מפלגת השלטון המקשישה שלחו אותה, אחרי 54 שנים, לבית אבות.

 

  

מותה של "אם האומה הפיליפינית" 

עשרה ימים לאחר הליקוי, ביום 1.8.2009, נפטרה קורסון אקינו  (Corazon Aquino), המנהיגה הפיליפינית הנערצת. אקינו, ששמה משקף את יסוד המים, היתה אשה צנועה שהאירועים הדרמתיים שהתחוללו סביבה נשאו אותה בסערה למשרה הרמה של נשיאת הפיליפינים, תפקיד אותו מילאה בשנים 1986- 1992. אקינו, שהגדירה את עצמה "אשה פשוטה" הצליחה לשחרר את עמה משלטון העריצות של הדיקטטור פרדיננד מרקוס ואשתו אימלדה בעלת אלף זוגות הנעליים.
הצבע שהיה מקושר לאקינו הוא צבעה של השמש, צהוב, וכשנפטרה, עשרה ימים לאחר שהשמש השחירה, קשרו לזכרה האזרחים האבלים סרטים צהובים למכוניותיהם ולעצים. 

אקינו, ששמה שיקף גם את המזל שבו נולדה, ביטאה באישיותה את כל מה שנעלה במזל דלי. דמותה האצילית לא יכלה שלא להזכיר לי את מה שכתבתי על המזל לפני לא מעט שנים   אולי עוד לפני שאקינו ידעה שהיא כזאת... 

 

 

בעקבות הליקוי - שצף של אסונות טבע ירד על דרום מזרח אסיה

ארבעה ימים לאחר הליקוי, ביום 26.7.09, החל שובל של אסונות טבע לשצוף בנתיב הליקוי, שצף קצף שנמשך עד ימים אלה של אוקטובר 2009. נראה שאסונות הטבע של דרום-מזרח אסיה שאבו את כל אנרגיות ההרס - מה שעשוי להסביר מדוע לא התחוללה השנה בארה"ב ולו סופת הוריקן רצינית אחת ב"עונה הבוערת" של שלהי הקיץ והסתיו.


ואילו באסיה אסונות הטבע מכים בזה אחר זה. ואף פוקדים בו זמנית שני מוקדים שונים שלכאורה אין כל קשר ביניהם. כך למשל  ביום 11.8.09 ארעו שתי רעידות אדמה חזקות - הראשונה באוקיאנוס ההודי ואחרי 20 דקות בלבד פקדה חברתה את יפן.  גם ה-30 בספטמבר "זכה" לארח בתחומו צמד של רעידות אדמה - האחת בסמואה וכעבור כמה שעות פקדה רעידת אדמה גם את אינדונזיה. אך רוב רובם של אסונות הטבע שהתרגשו בעקבות ליקוי החמה במזל המים סרטן, היו כאמור שטפונות ומפולות בוץ שנגרמו בשל סופות טייפון קטלניות שהתחוללו בארצות שבהן עבר נתיב הליקוי הותירו אלפי קורבנות וומאות אלפים ללא קורת גג. בפיליפינים למשל, נפגעו למעלה מ-7 מיליון בני אדם עקב השתוללותן של הסופות החזקות שידע האי מזה 40 שנה,  תוך מספר ימים בסתיו 2009 היכו בצפונה של המדינה ברצף שתי סופות שוממש "נשפו זו בעורפה של זו". הן עזבו את האזור מוכה האסון רק שלשום, בשבת 10.10.09. 

בנוסף לסופות הקשות חוו הפיליפינים גם, עם מותה של קורסון אקינו,  את סופה של תקופה. ראו סעיף למעלה.

 

 

לידת תינוקות פגועים בעת הליקוי

 נשים הרות במזרח אסיה עושות את כל מה שלאל ידיהן כדי שלא ללדת בעת הליקוי. אלה מהן שהיו אמורות לעבור ניתוח קיסרי ביום הליקוי, ביקשו לשנות את מועדו מהחשש ללידת תינוק פגוע. החשש התאמת כאשר למחרת הליקוי נולד באינדונזיה תינוק בעל שני ראשים. התינוק לא שרד ונפטר כעבור חמישה ימים. ביום פטירתו, 28.7.09, נולדה בצירוף מקרים מדהים תינוקת בעלת שני ראשים בפיליפינים.

 

 

הליקוי השפיע גם על ישראל

ליקויים משפיעים בדרך עוצמתית במיוחד על אותם האזורים בכדור הארץ שמהם הם נראים - אזורים שבהם משפיעות תוצאותיהם האפוקליפטיות על המוני אדם. יחד עם זאת, הליקו יכול להשפיעי גם באזורים שלא נמצאים בנתיבו, וזאת במידה והוא מקביל לאידאה המתקיימת באותו אזור. במקרה זה יהיה אותו האיזור רגיש להשפעתו של הליקוי וישמש לו כסוג של תיבת תהודה בגלל תדר מיסטי המשותף לשניהם, שאותו יפעיל הליקוי בעת התרחשותו.
ליקוי החמה שארע ב-22.7.09, חל בדיוק ביום שבו החל חודש אב, כך שבעולם היהודי ובמיוחד בישראל "שידר" הליקוי על "תדר" אחד עם האידאה של חודש אב, הקשורה כפי שרומז השם "אב" בדמות האב.

הליקוי של השמש, המסמלת גם היא את דמות האב, ביום הראשון של חודש אב, מסמלת אם כן "ליקוי מאורות" חמור שבו עלול אב המשתייך לתרבות היהודית-ישראלית, ללקות. שלושה ימים לאחר הליקוי, ביום 25.7.09, חנק אב את בתו בת השלוש בהתקף שבו היה שרוי ב"בלק-אוט". שמו של האב, אסף גולדרינג, משקף גם הוא את ליקוי החמה: משמעות השם גולרינג הוא "טבעות זהב" וכידוע, העת הליקוי אופפת את השמש השחורה טבעת של זהב..


 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 8.10.2009

עדכון אחרון 15.10.2009        הכתבה תמשיך להתעדכן גם בימים הבאים