בריאות במזל דלי


 


הדליים נוטים לבעיות במחזור הדם (במיוחד לחץ דם נמוך), ולחולשה בשוקיים.

 


מירנדה המתמחה באסטרולוגיה פיזיולוגית ומעבירה סדנאות בנושא בארה"ב ובקרוב בארץ, תרמה למדור מניסיונה.
"היות והדלי הוא מזל אוויר הוא פעיל יותר במישור המנטלי מאשר מהבחינה הפיזית. הבעייה היא שאצל רבים מילידי המזל גם הפעילות המנטלית אינה כפי שיכולה היתה להיות. דליים רבים סובלים מדליפה של אנרגיה הגורמת לעייפות כרונית שהם לא מצליחים לצאת ממנה, שככל שהם מרבים לשכב במיטה מתגברת במעגל קסמים." אומרת מירנדה המבקשת להדגיש שהיעוץ שלה מתייחס לאב טיפוס של מזל דלי. (לא כל מי שנולד במזל חודש דלי מגלם אב טיפוס זה בגלל האפשרות שמזלות אחרים הם דומיננטיים במפת לידתו).

 


מה גורם לדליפת האנרגיה מהדלי?

ההיפראקטיביות המנטלית של הדלי גוזלת את מירב האנרגיה שלו ומשאירה את גופו במצב של תשישות, לעיתים קיצונית. על כך יש להוסיף בעייה של תזונה לא נכונה, שמגבירה את החולשה שממנה סובל הדלי. הבעייה המרכזית היא התמכרותו של הדלי למאכלים עתירי עמילן.

 

 

הדלי - שיאן בצריכת עמילן

אחת הסיבות לצריכת העמילן המופרזת של הדלי היא נטייתו לאורח חיים בוהמייני ללא ארוחות מסודרות, והתוצאה היא שהוא פשוט חוטף חטיפים. וחטיפים, מה לעשות, עשירים בדרך כלל בעמילן.

 

 

העמילן כגזלן חמצן

עיכול עמילן צורך כמויות מוגברות של חמצן הנישא על גבי כדוריות הדם האדומות. כשהגוף צריך לעכל עמילן החמצן "נחטף" על ידי הקיבה, כך שכמויות קטנות יותר מגיעות למוח והאדם חש בעייפות. זה קורה בערך כחצי שעה לאחר הארוחה. מה שאומר שדליים שחוטפים סביב השעון מלווים באופן קבוע על ידי תחושת עייפות.

 

 

כיצד לעצור את דליפת האנרגיה מהדלי?

עמילן נמצא בלחם, פסטה, גבינה ותפוחי אדמה. אין צורך להפסיק לאכול אותם, אבל חובה לאכול מהם פחות אם ברצונכם להתחיל להרגיש כמו דלי שופע אנרגיה ולא כמו סמרטוט סחוט. החדשות הטובות עבור הדליים הן שמלבד ההגבלה על העמילן יכול הדלי הטיפוסי לאכול הכל ובחופשיות. למזלו, שלא כרוב המזלות, הוא מעכל חלב בלי בעיות וגם לא צריך להגביל את צריכת המלח שלו, אלא אפילו להגבירו, כי בתור דלי טיפוסי לחץ הדם שלו נמוך.

 

מה לאכול - מאכלים שטובים במיוחד לדלי מלבד מזון הבריאות המקובל של לחם ואורז מחיטה מלאה הם: ברוקולי, גזר, פלפל, סלק, עגבניות, תות שדה, אננס, רימונים, תאנים, תמרים ויוגורט.

 

פעילות גופנית מומלצת - גם אם הדלי חש בחולשה רבה עליו לקחת את עצמו בידיים ולהתחיל להפעיל את הגוף. שכיבה מרובה במיטה רק מחלישה אותו יותר ומורידה לו את לחץ הדם. מירנדה אומרת שלדלי לא טוב להתאמן במכון כושר, מכמה סיבות שהעיקרית בהן היא הצורך שלו בהרבה חמצן. בחורף מומלצת פעילות גופנית מתונה באויר הפתוח ורצוי ליד הים, אך לא ביום קר כי קור משפיע לרעה על הדלי. בקיץ מומלץ לשחות בים לפחות 3 פעמים בשבוע. השחיה היא הספורט הבריא ביותר לילידי המזל, מה עוד שהיא גם מקלה על הנטיה של הדלי לדליות בשוקיים. על הבעיה המציקה הזאת השחיה מקלה יותר מאשר הטיפול המקובל בגרביים אלסטיות.

המלח מחולל נפלאות עבור הדליי - לכן שחיה בים או בבריכה של מי מלח עדיפה בהרבה על שחיה בבריכה של מים מתוקים.

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 19.2.2008