שערים סגורים

בעקבות ההשבתה בארה"ב

וזה קורה במזל מאזניים, במקביל להופעתה של הכתבה הזאת.
כאילו כדי לתת תוקף לתזה שאני מעלה בה על הזיקה שבין מזל מאזניים לשערים ולדלתות.

צילום השער הנעול
הצילום מיום 3.10.2013 כאילו בתזמון עם הכתבה, שהתפרסמה גם היא באותו היום

שביתת הממשל בארה"ב החלה ביום 1.10.2013 שביתות קשורות בשבתאי-סאטורן, השולט ביום השביעי שבת ו"נעלה" במזל השביעי מאזניים, המכונה "עצלתיים"
קישור

המוטיב המאזניימי של
סף הכניסה


ראו טקסט בצד ימין
"המאזניים כסמל של
פתח, מפתן וסף"


בא לידי ביטוי
בדיווחים בסגנון
"ממשלת ארה"ב
על סף השבתה"

שקדמו לשביתה
בהקשר לטקסט מימין על

אורח בלתי רצוי ש"מכהה" את הדלת

(Darkens A Door)

שלושה ימים אחרי שהדברים עלו לאתר, נתקלתי ביום 6.10.2013 תוך דפדוף מקרי בעתון, בדברים הבאים שצוטטו מפיו של וודי אלן: "...גבר זר וכהה (מגיע) לדלת הבית... למרות שהוא לא ממש מוזמן."

הדברים התפרסמו
ב"ישראל היום"
(מוסף שישבת, עמוד 33)
בתאריך 4.10.13 -
יום אחד לאחר שהופיע פה באתר טקסט כמעט זהההמאזניים מסמלים
לא רק
דלתות ושערים

המזל, הנמנה על יסוד האוויר, מסמל מרפסות התלויות באוויר בדומה לכפות המאזניים

כתבתי לא מעט על
המרפסת
כבת מאזניים טיפוסית
בדף המוקדש למזל מאזניים
הנה ה קישור

מבין הדוגמאות שהבאתי, תוכלו לקרוא גם על חוזה המדינה והמרפסת שממנה צפה אל האופק. האם גם צפה שבאפק של ישראל יעלה מזל מאזניים?

מאזניים – מזל של דלתות, כניסות ושערים


מאזניים הוא מזל אוורירי, קליל והרמוני הקשור באהבה, שמחות ודברים נעימים, אבל בשלהי 2009, כשכתבתי למדור "המאזניים ברוח הזמן" על הדברים הטיפוסיים למזל שהתרחשו באותה שנה בחודש מאזניים, שמתי לב שרוחו של המזל אינה טובה עליו -
 

האירועים שאותם ליקטתי מהתקשורת, למרות ששיקפו את הסמליות של המאזניים, כמו חתונות למשל, באו לידי ביטוי צורם, ולא אחת, קטלני. בניסיון למצוא לתופעה הסבר אסטרולוגי, העליתי את הסברה שיתכן שכניסתו הצפויה למאזניים של שבתאי-סאטורן כוכב הקשיים, היא שמכבידה על המזל - וזאת למרות שסאטורן עדיין לא נכנס למאזניים אלא עמד על סף הכניסה אליו.

התחלקתי עם קוראי המדור בתהייה - האם עצם הטלת הצל הסאטורני על מפתן דלתו של מזל מאזניים יכולה להעכיר את רוחו של המזל, וכתבתי אז, באוקטובר 2009, את הדברים הבאים:

שמתי לב לקשר של המאזניים לשערים, דלתות וכניסות בימי נעורי הרחוקים, כשרק התחלתי ללמוד אסטרולוגיה. קלטתי את הקשר הזה לראשונה כאשר הצטרפתי לסבתי שהלכה לבקר זוג מכרים. בעל הבית שהיה בן מזל מאזניים, הפליג בתיאור השיפוץ שהוא מתכנן לכניסה לדירה, לדלת ולמבואה, ולא טרח להתייחס ליתר חדרי הבית. הדרך הכמעט אובססיבית שבה התייחס לשיפוץ הכניסה לדירה גרמה לי לתהות אם קיים קשר בין מזל מאזניים לדלת הכניסה, אינטואיציה שאותה הצלחתי לאשש אחרי ניסיון של שנים. התייחסתי לזיקה הזאת כאשר כתבתי על הסרט "דלתות מסתובבות" במדור הקולנוע כוכבים נוצצים במזל מאזניים. אני נכנסת לפרטים האלה כדי להעלות אפשרות שעצם העובדה ששבתאי התקרב לכניסה של המאזניים (למרות שהוא לא נכנס לתחומו של המזל לאורך כל 30 הימים שבהם היתה השפעתם של המאזניים פעילה) עשויה להקדים את השפעתו - אם נכונה התאוריה שלי שהמאזניים רגישים במיוחד למה שקורה על סף דלתם.  בימים אלה של שלהי ספטמבר  2013, אני מוסיפה למחשבות שהעליתי לפני 4 שנים, השגות חדשות על הזיקה שבין מזל מאזניים לכל הקשור בכניסות:
  
 

המאזניים כסמל של פתח, מפתן וסף
 
ב"פרשת בראשית", שהיא פרשת השבוע שאותה קוראים בשלהי חודש תשרי שמזלו מאזניים, ימים ספורים לפני כניסתו של מזל עקרב, מופיע בסיפור על קין והבל הפסוק - "לפתח חטאת רובץ".  פסוק זה משקף להפליא את הסמליות של גבול המזלות מאזניים-עקרב, אם אכן מסמלים המאזניים, פתחים וכניסות. על הזיקה שבין "חטאת" לעקרב אין כמובן צורך להכביר מילים, אוסיף שהעקרב הוא המזל השמיני, והספרה 8 מקבילה לאות "ח" ששמה נשמע בדיוק כמו המילה "חטא". ואולי גם אזכיר שאת "החטא ועונשו" כתב פיודור דוסטוייבסקי, בן מזל עקרב.

תוך כדי כתיבה על הפסוק "לפתח חטאת רובץ"  אני נזכרת בביטוי האנגלי To darken a door, כשהכוונה היא לאורח בלתי רצוי שמטיל צל על הדלת; אלא שזכרתי אותו בשיבוש קל -  To shadow a door.  
מה שהוביל לצירוף מקרים מעניין -

 

סאטורן-צל, דלת-מאזניים
(ההסבר הוא מעט מורכב. למי שאין סבלנות יכול לדלג מעליו ישר לקטע הבא שכותרתו  "חטא על סף ביתך")
 
חיפוש באינטרנט אחרי צרוף המילים  shadow door  נתן את התוצאה הבאה -
 
PONTIAC SOLSTICE / SATURN SKY "SHADOW DOOR LIGHTS
 
למרות שזוהי בסך הכל פרסומת למכונית, מופיעים בשורה זו, בנוסף לצירוף "סאטורן-צל-דלת" שני מושגים אסטרולוגיים הצמודים זה לזה - Solstice/Saturn שהשילוב ביניהם רומז על אותו מושג שחייב להתווסף לצירוף "סאטורן-צל-דלת"  כדי להשלים אותו כך שיהיה זהה בדיוק לכותרת של קטע זה: "סאטורן-צל, דלת-מאזניים".
כלומר, הצירוף Solstice/Saturn  אמור לרמוז על "מאזניים".
הכיצד?
באסטרולוגיה ישנם ארבעה ימים קרדינליים –
שני ימי המיפנה (Solstice): היום הארוך (21.6) והקצר (23.12) ביותר בשנה שבהם מתחילים המזלות סרטן וגדי; ושני ימי השיוויון (Equinox)  החלים בתאריכים 21.3 ו-23.9 שבהם אורך היום והלילה זהים, ושבהם מתחילים המזלות טלה ומאזניים.
עלינו רק להחליף בפרסומת למכונית את המילה  Solstice בחברתה Equinox  
כדי לקבל את הצירוף   Equinox Saturn… Shadow Door

כשהשילוב "אקווינוקס סאטורן" (יום-השיוויון סאטורן) רומז על המזל הנפתח ביום השיוויון, מזל שלכשעצמו מסמל שיוויון, ואשר בו סאטורן "נעלה".  מאזניים. אלא מה.


  
חטא על סף ביתך
 
לפני כעשר שנים ראיתי בטלויזיה את הסרט "חטא על סף ביתך" בכיכובה של מרילין מונרו, שנקרא בגרסה הטלויזיונית "לפתח חטאת רובץ" (ראו למעלה בהקשר של "פרשת בראשית" כיצד מתקשר ביטוי זה לסימבוליקת הדלת של מזל מאזניים).

השמות העבריים שהודבקו לו אינם תרגום שמו האנגלי של הסרט, שהוא - The Seven Year Itch  שמשמעותו "משבר 7 השנים" (בנישואים). ביטוי שבדומה לצירוף "Equinox Saturn" -  שעליו כתבתי בקטע הקודם "סאטורן-צל, דלת-מאזניים" - משקף גם הוא את השילוב סאטורן-מאזניים, ובנוסף גם את הזיקה שלהם לסיפרה 7 ("כוכב-הלכת השביעי" של האסטרולוגיה הקלאסית, השולט ביום השביעי, שבת, ונעלה במזל השביעי – מאזניים), כמו גם את המצב המשברי שסאטורן יוצר כל 7 שנים.
 
אך די להסברים המפותלים. הנה לשם שינוי משהו פשוט –


 
שערי משפט

הזיקה הישירה ביותר בין מזל מאזניים לדלתות/כניסות משתקפת בקשר שבין משפט (סמל המאזניים) לבין השער. בימי התנ"ך המשפטים התקיימו בשער העיר, והקשר בין השניים  - שער העיר והמשפט, היה סימביוטי. תוכלו לקרוא על כך בפירוט ב – "שער = מקום המשפט", באתר התנ"ך שזו לא הפעם הראשונה שאני ממליצה עליו לקוראי.

בימינו המונח "דלתיים" קשור בקשר הדוק עם בתי משפט – דיונים נערכים "בדלתיים פתוחות" או "בדלתיים סגורות".  

 
  
יום כיפור, המאזניים – ושערי שמיים
 
סמליותו של מזל מאזניים השולט בחודש תשרי וחגיו   בא לידי ביטויו המובהק ביותר ביום כיפור, היום שבו נשקלים המעשים הטובים והרעים במאזניים. על פי האמונה, ביום כיפור נפתחים שערי שמיים ותפילותינו נשמעות.

 

ומהו מזלה של שעריים?
 
עלה בדעתי לבדוק אם שכונת שעריים שברחובות נוסדה במזל מאזניים. מצאתי בויקיפדיה שאבן הפינה לבתים הראשונים בשכונה הונחה ביום ו' של חודש תשרי, שמזלו מאזניים, שנת תר"ע (1909).

 
 
הכתבה עלתה לאתר ביום 3.10.2013

 תוספת ביום 4.10.2013 -

היום, יום לאחר שהכתבה עלתה לאתר, חיפשתי באינטרנט את הצרוף "מאזניים דלת". להפתעתי גיליתי במאמר שהתפרסם לכבוד ראש השנה שחל לפני כחודש, את השורה הבאה בפתח המאמר (ה"דלת" הדגושה במקור):

 

תשע"ד בסימן דלתות נפתחות, דלתות מסתובבות.

תהליך מחזורי, מתמשך, מתחדש ומשתנה כל רגע ורגע בזמן מאז בריאת העולם

 

 והמאמר מסתיים בשורה הבאה:

 

מתוך האיזון תבוא עלינו השנה תשע"ד בסימן דלתות נפתחות לשנה החדשה בשלום

 

נראה שמחברת המאמר, אלי אליזה, קיבלה את ההשראה לקשר שבין ראש השנה, מזל מאזניים ודלתות מהאות "ד" שבשנת תשע"ד. כמה מעניין שמכל השנים, החלטתי דווקא בשנת תשע"ד, לכתוב מאמר שלם על הקשר שבין המאזניים לדלת.

 

 

מאזניים ודלתות? יש עוד!

כמו כן העלה החיפוש - תעשיין דלתות בשם Libra, ובנוסף גיליתי שיש סוג דלתות המכונה Balance Doors.

באנגלית -

Libra = מזל מאזניים, Balance = מאזניים, Doors = דלתות.