ברוח מזל תאומים
האוורירי והמבריז,
אנו פוצחים בימים אלה
בתת-מדור חדש:

מזל החודש ברוח הזמן


שיספר על אירועים המתרחשים ברוח מזל החודש ויביא דוגמיות.

המדור הראשון בסדרה

התאומים ברוח הזמן

עלה בדף זה ביום
16.6.2008

המדור נמצא בחלק התחתון של הדף. קריאה מהנה!
ב מזל החודש תאומים

תיארה טלילה כמה מאיפיוניהם של בני המזל

ומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שורגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

"התאומים ברוח הזמן" שלימינכם הופיע באתר ביוני 2008

ביוני 2009 הופיעו עידכונים אקטואליים תחת הכותרת
"בציר 2009"גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


ת א ו מ י ם

הוא מזל של

תקשורת ומילים
מזל תאומים

מארח מידי שנה את

שבוע הספר
בתחרות האירוויזיון

שהתקיימה ב- 29.5.10
ייצג את ישראל השיר

מילים
הדברים הבאים משקפים את הקוטביות תאומים-קשת:

"כולם מדברים כעת על הסברה , ואף אחד כבר לא מדבר על צדק ".
אודי אלוני 1.6.10
קישור
אני לא יודעת מה מזלו של הכותב, אבל מזלה של אמו, שולמית אלוני, הוא המזל שנשלט על ידי צדק - קשת

ומה בולע בולען
שפותח פה גדול
במזל תאומים?

צומת שלמה


ביום 3.6.10 דיווחה התקשורת על
בולען ענק
שנפער במרכז העיר גואטמלה-סיטי,
ובלע צומת שלמה.
קישור
ת א ו מ י ם

הוא מזל של

תקשורת ומילים
מזל תאומים

מארח מידי שנה את

שבוע הספר
בתחרות האירוויזיון

שהתקיימה ב- 29.5.10

במזל תאומים

ייצג את ישראל השיר

מיליםומה שמו של השיר
שנבחר לייצג את ישראל
באירוויזיון 2011 שהתקיים במזל שור

?


לתשובהגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


מזל החודש - תאומים


כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה, די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל התאומים?
 

למדורנו החדש התאומים ברוח הזמן


סמל התאומים מסמל - איך לא - תאומים ותאומות, ובהרחבה - אחים ואחיות. העובדה שהתאומים שבסמל המזל הם ילדים, או לכל היותר בני נוער, מרמזת שמזל זה מסמל גילאים צעירים ביותר. סמליות מובהקת נוספת הגלומה בסמל התאומים היא של שניות, כפילות, פיצול ומחלוקת. הדואליות האופיינית למזל מוצאת את ביטויה גם בכל הקשור בשיכפול, העתקה וכושר חיקוי. בעובדה שבסמל המזל מופיעים שניים גלומה הבטחה לתקשורת שבלעדיה לא יתכן קשר ביניהם.ההתבוננות בסמל התאומים גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה של מזל תאומים לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של תאומים מפורסמים . ונתחיל עם המובהקים שבחבורה - תאומים שנולדו במזל תאומים.

 נציגיו המובהקים של מזל תאומים עלי אדמות: תאומים שנולדו במזל תאומים -  

התאומים האולטימטיביים הם ללא ספק שני צמדי התאומים הבאים -

התאומים הפולנים לך ויארוסלב קצ'ינסקי (ילידי 18.6.1949), שהראשון ביניהם היה נשיא פולין והשני ראש ממשלתה, והתאומות האמריקאיות מרי-קייט ואשלי אולסן (ילידות 13.6.1986) כוכבות הסדרה "צעד גידול בנות"


 

כפי שניתן לצפות ממי שאמורים לגלם באופן מובהק תכונות תאומיות טיפוסיות (בהיותם תאומים מהבחינה הביולוגית והאסטרולוגית כאחת) שני זוגות התאומים אכן החלו את הקריירה שלהם בגיל צעיר ביותר -

צמד התאומים קצ'ינסקי התפרסמו לראשונה בעודם ילדים - כוכבם דרך כבר בגיל 12 כאשר כיכבו בסרט "השניים שרצו לגנוב את הירח".

ואילו התאומות אולסן אף הקדימו לעשות - הן עשו את צעדיהן הראשונים על הבמה עוד בטרם למדו ללכת. מרי-קייט ואשלי אולסן הפציעו על המסך בשחר ינקותן - הן היו בנות חצי שנה בלבד כאשר החלו לגלם לסירוגין את דמותה של התינוקת מישל בסדרת הטלויזיה "צער גידול בנות". לא בטוח ש"השניים" הצליחו לגנוב את הירח, מה שבטוח הוא שמרי-קייט ואשלי הצליחו לגנוב זו לזו את ההצגה...


 

על בני מזל תאומים נוספים שהתפרסמו בגיל צעיר ראו - מזל תאומים ומוטיב הנעורים


 

 
מזל תאומים ומוטיב האחים

מזל תאומים הוא הסמל האב-טיפוסי (או אם תרצו האח-טיפוסי...) של אחים ואחיות, ואכן חייו של מי שנולד במזל תאומים כרוכים, וסובבים לא פעם סביב אח או אחות, המגלמים תפקיד משמעותי ואף גורלי בקורותיו.


 

הרב ישראל מאיר לאו (יליד 1.6.1937) ניצל בעת מלחמת העולם השניה הודות לאחיו הבכור, נפתלי, שהחביאו בשק תפוחי אדמה וכך הבריחו מסכנה. גם מוטיב הגילאים הצעירים בא לידי ביטוי בקורותיו של הרב – ראו מזל תאומים ומוטיב הנעורים


 

צבי ינאי (יליד 9.6.1935) סיפור חייו סובב במידה רבה סביב אח שאותו לא הספיק להכיר, אחיו הבכור שנעלם בשחר ילדותם. ניתן להעריך שהעלמותו של האח היתה חוויה מכוננת, אם כי לא מודעת ומודחקת, כפי שמרמז מיקומה המאותגר של השמש במזל תאומים. ינאי כתב לאחרונה ספר שהיה לרב-מכר "שלך, סנדרו" שבו גולל את פרשת העלמו של האח. מוטיב תאומי נוסף השזור בהוויתו של צבי ינאי הוא מוטיב הכפילות – ראו מזל תאומים ומוטיב השניות, הכפילות, הפיצול והמחלוקת


  
 גם ישראל סגל ז"ל (יליד 26.5.1944) כתב ספר "וכי נחש ממית?", על סאגת יחסיו עם אחיו ועל השפעתו המכרעת של האח שיצא חוצץ נגדו על חייו. כאשר סגל  יצא בשאלה ועזב את הדת בגיל 20, ישב עליו אחיו שבעה והביא לנידויו בחברה החרדית. הנתק והחרם שהאח נקט בהם היו חריפים במידה קיצונית: כאשר נפטר אביהם וסגל בא ללוויה הוא סולק משם על ידי אחיו. הסימבוליקה של מזל תאומים באה לידי ביטוי גם בחייו החצויים של סגל – ראו מזל תאומים ומוטיב השניות, הכפילות, הפיצול והמחלוקת

 

 


מזל תאומים ומוטיב הנעורים

ראו בתחילת הכתבה כיצד דרך כוכבם של התאומים האולטימטיביים, התאומים קצ'ינסקי והתאומות אולסן כבר בגיל צעיר ביותר כיאה למי שהם "תאומים בחזקת תאומים" – כלומר, ילידי מזל תאומים שבנוסף הם גם תאומים ביולוגיים. חזקה על תאומים "תאומיים" שכאלה לגלם את התאומיות בצורה כפולה ומכופלת... אך אין חובה להצטייד במנת-יתר של תאומיות כדי להצליח בגדול בעודך קטנטן: גם תאומים רגילים, כאלה ש"רק" נולדו במזל תאומים הוכיחו שהעניין "קטן עליהם", כפי שניתן ללמוד מהרשימה הבאה:


 

ברוק שילדס (ילידת 31.5.1965) לא פיגרה הרבה אחרי התאומות אולסן כאשר עשתה את צעדיה הסלבריטאיים הראשונים בעודה עולת ימים שמתאמנת על צעדי ההליכה הראשונים שלה: ברוק היתה בת 11 חודש כאשר החלה לדגמן. את הקריירה הקולנועית שלה החלה בגיל 12 בהופעה שנויה במחלוקת בתפקיד ילדה-זונה.


 

ג'ודי גרלנד (ילידת 10.6.1922) כבר ידעה להלך בכוחות עצמה כאשר עלתה לראשונה על הבמה בגיל שנתיים וחצי, במופע ששמו "האחיות גומי". גם "אחיות" וגם "גומי" - כמה תאומי...

  

 

מיכל ינאי (ילידת 18.6.1972) החלה את הקריירה הבימתית שלה בילדותה, אך גם בבגרותה קשורה הקריירה של מי שזכתה בתואר "מלכת הילדים" בקשר הדוק לזאטוטים.


 

ג"ון פיצג'רלד קנדי (יליד 29.5.1917) היה הנשיא הצעיר ביותר שנבחר אי פעם לנשיאות ארה"ב.


 

הרב ישראל מאיר לאו (יליד 1.6.1937) נודע כאסיר הצעיר ביותר (בן 8) בבוכנוולד כאשר שוחרר המחנה על ידי חיילי ארצות הברית.
גם מוטיב האח בא לידי ביטוי בקורותיו של הרב – ראו מזל תאומים ומוטיב האחים

 

 

 זלדה קפלן, קלאברית ניו-יורקית מהוללת שצובעת מידי לילה את העיר באדום, לא התפרסמה אמנם בנעוריה אלא בגיל הבשל למדי של למעלה מתשעים. לעת בלותה של זלדה, ילידת 20.6.1906, היא זכתה בעדנה ובפרסום בזכות רוח הנעורים התוססת שלה: גם ידידיה הצעירים מתקשים לעמוד בקצב של סבב המועדונים, לפחות שלושה, שאותו עושה זלדה בקלילות תאומית אופיינית מדי לילה. בזכות רוח הנעורים הרעננה שלה גם זכתה זלדה, בגיל 90 פלוס, לדגמן מוצרי קוסמטיקה של חברה מובילה.

עוד על זלדה... 

 


 

תאומים ומוטיב השניות, הכפילות, הפיצול והמחלוקת 

יש תאומים שיותר מאשר כפילות יש בהם פיצול. כך שמחנה התאומים נחלק לשניים - תאומים של גם וגם, ולעומתם תאומים של או – או.וכך ברוח הדואליות התאומית ישנם שני סוגים מובהקים ומנוגדים של תאומים: תאומים המכילים את שני הצדדים שלהם ואלה דרים בכפיפה אחת, ולעומתם תאומים החשים צורך להדיר ולכופף את הצד השני שלהם, להכחיש ולהדחיק אותו, או להתנתק ממנו.


 

גדעון לוי , יליד מזל תאומים, נודע כאחד העיתונאים הרציניים והמצפוניים במדינה. אך לצד הפן הכבד והרציני יש ללוי גם צד שני המפתיע בקלילותו – התוכנית הבידורית "תחנה מרכזית" ששודרה בערוץ 3, שימשה ללוי כאתנחתא מהחומרים הקשים שבהם עסק במקביל. לוי מיטיב לשקף את הדואליות ואת הצורך התאומי להתבטא בתחומים מנוגדים. פרט מאלף הוא שגם המושג "תחנה מרכזית" מגלם את מזל תאומים הקשור, בין השאר, בתחבורה.


 

ישראל סגל ז"ל (יליד 26.5.1944) חי בלא מעט מחלוקת בין שני עולמות: העולם החרדי שממנו התנתק בסערה העולם החילוני שבו נקלט.  פרט מאלף הוא שסגל נולד פעמיים - הוא חזר לחיים לאחר מוות קליני שבו היה שרוי בעקבות תאונת דרכים (התאומים מסמלים תחבורה). סגל גם מת פעמיים - כחצי שנה לאחר שחזר לחיים וסיפר את מה שחווה בעת שהיה במצב של מוות קליני, הלך סגל לעולמו. 

מזל תאומים בא לידי ביטוי אצל סגל גם במקצוע התקשורת שבו בחר, ואף בשם ספרו "לעוף כמו צפור". ספר אחר שכתב, "וכי נחש ממית?", הוקדש ליחסיו עם אחיו. על התפקיד  הדרמתי שמילא אחיו בחייו של סגל ראו  מזל תאומים ומוטיב האחים

 


ומהו מזלו של מחבר "אתה חי רק פעמיים"? כפי שמתבקש הסופר יאן פלמינג נולד במזל תאומים (יליד 28.5.1908). פלמינג, שחיבר את ספרי ג'יימס בונד, היה תאומים טיפוסי שעסק בתקשורת וכתיבה, ובדומה לישראל סגל ולצבי ינאי, כתב ספר בהשראת אחיו. מסתבר שדמותו של ג'יימס בונד מבוססת בחלקה על אחיו פיטר, ובחלקה על ידידו פטריק דלזל ג'וב. כך שכיאה ליצירה תאומית, ג'יימס בונד הוא תולדה של כפילות. ובנוסף לכך, אותם שני גברים –  האח פיטר, והחבר פטריק -  הם ילידי מזל תאומים... ואפילו השמות שלהם (פיטר ופטריק) נשמעים תואמים ומתואמים. אז מדוע בחר פלמינג לתת לגיבורו דווקא את השם ג'יימס? ג'יימס בונד? מסתבר שבאחד הימים פגש פלמינג בצפר שיצא מבין השיחים עם משקפת צפרות בידו וביד השנייה לחץ את ידו של פלמינג כשהוא מציג את עצמו, "שמי בונד, ג'יימס בונד". צפר הוא ארכטיפ תאומי (ציפורים קשורות במזל תאומים, כולל צפורים בראש...), והדרך שבה חזר על השם "בונד" משקפת את מוטיב הכפילות של המזל. פלמינג כנראה לא יכול היה לעמוד נגד קסמי התאומיות בהתגלמותה (הכפולה), והנציחה בשם גיבורו. מוטיב השם הכפול בא לידי ביטוי גם בשם ספרו של פלמינג "צ'יטי צ'יטי בנג בנג", שגיבורתו היא מכונית (מזל תאומים קשור בכלי תחבורה), הנושאת שם כפול-בחזקת-כפול זה, בגאון. 

 

 

 צבי ינאי (יליד 9.6.1935) מוטיב הכפילות והניגודים עובר כחוט השני בקורותיו עתירי התהפוכות של ינאי, ששמו הקודם היה סנדרו טוט. ינאי-טוט נולד באיטליה שלפני פרוץ מלחמת העולם השניה כבן תערובת לאביו הנוצרי ואמו היהודיה, שניהם אנשי במה. בינקותו טיפלה בו מינקת שהיוותה תחליף לאימו הרקדנית. בזמן מלחמת העולם השניה התנצרה אמו היהודיה והטבילה אותו ואת שתי אחיותיו לנצרות. בפאזה הנוצרית שלו היה הילד סנדרו (צבי ינאי) פרח כמורה שחלם להיות לאיש דת בבגרותו. בעת המלחמה נפטרה אמו ממחלה ועם סיום המלחמה נדרשו יתומיה על ידי הדוד שחי בישראל בקיבוץ. פרח הכמורה הרך, סנדרו, נתלש באחת מסביבתו האיטלקית-נוצרית ונאלץ להכות שורש בסביה שונה לחלוטין. את המעבר הקיצוני עשה הנער סנדרו בדרך קיצונית לא פחות - הוא עשה reset. כדי להתאים את עצמו לסביבה החדשה מחק סנדרו, שהיה בינתיים לצבי, את עברו במידה שהשכיחה ממנו אפילו את השפה האיטלקית, ואילו את הכמיהה הרליגיוזית שלו המיר באמונה אדוקה בתורת הרציונליזם, בסגירה לדת המדע ובהתנגדות חריפה למיסטיקה ולאסטרולוגיה (שנגדה אף יצא בסדרת מאמרים). עם זאת הוא לא נפרד משמו הקודם, כך שצבי-סנדרו ינאי-טוט יכול להתהדר, כיאה למי שמזלו תאומים, בסט כפול של שמות.

מוטיב תאומי נוסף השזור בהוויתו של צבי ינאי הוא פרשה הקשורה באחיו – ראו מזל תאומים ומוטיב האחים


 

הכתבה עלתה לאתר ביום 20.6.2007
 עידכון: 5.7.2011

 


 

   מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש לתאומים -

 

התאומים ברוח הזמן

מתאים לפתוח את מדורנו במזל תאומים דווקא. כי התאומים מגלמים אולי יותר מכל מזל אחר את השינויים ואת האופנות המשקפות את רוח הזמן, שלא לדבר על כך שתאומים הוא מזל אוויר ובתור שכזה הוא קשור ברוח – ולא ברוח סערה, חלילה, כי אם בבריזה קלילה ומרנינה של ראשית קיץ.

 

לבציר 2009      לבציר  2010      לבציר 2011     לבציר 2012

 

התאומים ברוח הזמן - בציר 2008

 

המהות של מזל תאומים באה לידי ביטוי באווריריות קלילה המרחפת לה חופשית כמו הרוח. לכן מזל תאומים מסמל מעופפים למיניהם וציפורים.
אחד הסיפורים המרכזיים (מחוץ לפוליטיקה ולמצב הבטחוני) שגילמו את משק כנפי הזמן של תחילת קיץ 2008 היה בחירתה של הציפור הלאומית. 
הזוכה המאושרת, הדוכיפת, הוכרזה ביום 29 במאי 2008, במזל תאומים, כמובן.

 

רעיון מרכזי נוסף שמזל תאומים מגלם הוא - הכפילות.

 ובהקשר זה אני לא יכולה שלא להתייחס להתגלמות טיפוסית מאין כמוה של הרוח התאומית שחלפה לה כאן בשנה שעברה. בקיץ 2007 בא לידי ביטוי הצד השטחי והרדוד של המזל, אותו צד ריקני המלא לכל היותר, כבלון, באוויר חם.

ומעשה שהיה כך היה: לפתע בקיץ האחרון הפציעו בבועה התל-אביבית שתי אינסטנט-סלבריטאיות, שצצו משום מקום או כפי שמיטיבם לומר באנגלית - out of thin air  (מתוך האויר הקלוש). היו אלה שתי בנות חן דומות להפליא, שהסתובבו ברחובות העיר בלבוש זהה כשהן עושות פוזות למצלמה, שבטח חשבה שהיא רואה, ברוח מזל החודש, מזל תאומים, כפול.  הבנות הוצגו בתור "האחיות דאבל (כפול באנגלית) דא", בשעה שאת התופעה שאפפה אותן אפשר להגדיר כ- Double Bubble -  כלומר, בועה כפולה.

כל הסיפור של "דאבל דא" היה בבלאת אחד גדול, והסיבה שגיליתי בו עניין היה שאותן שתי בנות, שהיו כאמור זהות במראה ובלבוש והוצגו כאחיות "תואמות אבל לא תאומות" בשם אורנליה ואודליה, שיקפו אחד על אחד (או אולי - שתיים על שתיים...) את הכפילות התאומית ואת הקשר של המזל לאחים ולאחיות. העובדה שהשתיים הומצאו ב"אייטם" כדי שמדורי הרכילות יוכלו לטחון אוויר ולקשקש על הא ועל דאבל דא, משקפת את רוח השטות והפטפוט שאופיינית, גם היא, למזל תאומים.

 

אירוע ברוח רצינית יותר שמשקף את הקשר התאומי לאחים, כמו גם לכתיבה וספרות התרחש השנה:
ב- 1.6.2008, זכה צבי ינאי בפרס ספרותי שניתן לו על ספרו "שלך, סנדרו", המגולל את סיפור חייו בדרך של מכתבים לאח אבוד.

די צפוי שבפרס הניתן בהשפעת מזל תאומים יזכה ספר המבוסס על מוטיבים תאומיים פאר-אקסלנס כמו  מכתבים ואח. גם ינאי עצמ חוגג יומהולדת במזל תאומים, וכפי שתוכלו לראות למעלה ב"מזל החודש תאומים", הוא אף מופיע בכמה קטגוריות תאומיות מובהקות. מה שבטוח הוא שהשנה היתה לו סיבה כפולה (ותאומית!) למסיבה. מזל טוב, צבי!
 

 

 מדור 2008 עלה לאתר ביום 16.6.2008

 

  


 

 

התאומים ברוח הזמן - בציר 2009

 לבציר 2010     לבציר 2011     לבציר 2012

 

מזל תאומים קשור, עד כמה שזה לא נשמע ממש מפתיע, בלידת תאומים. והנה סיפור שהתפרסם בימים האחרונים -

 

תאומים במזל תאומים - ביום 10.6.09 דיווחו אמצעי התקשורת על צירוף מקרים נדיר של לידת תאומים -  ששה זוגות תאומים שנולדו ביממה האחרונה בבית החולים לגליל המערבי נהריה. פרופ' יעקב בורנשטיין מנהל מחלקת היולדות הגדיר את האירוע "צירוף מקרים די נדיר", והמיילדת הוותיקה, זיוה גרסיאנו הוסיפה כי לא זכור לה רצף כזה של לידות תאומים:  "כנראה שיש משמעות לכך שבחודש יוני המציין את מזל תאומים נולדים כל-כך הרבה זוגות תאומים ביממה אחת", אמרה.

 

 

שומו שמיים - את יום האב מציינים ברוב מדינות העולם דווקא במזל (הילדותי) תאומים -

 

אבהות במזל תאומים - ברוב המדינות נחוג יום האב (חג מודרני למדי שאותו החלו לציין רק לפני כמה עשרות שנים) ביום ראשון השלישי של חודש יוני, מה שאומר שרבים סיכוייו ליפול על מזל תאומים. במקרה כזה משקף יום האב פן קליל ואפילו ילדותי ופוחז של דמות האב, דבר שממש אינו עולה בקנה אחד עם האב-טיפוס הקלאסי, הרציני והסמכותי, א-לה מזל גדי, של דמות האב.

 

אבהות במשקל נוצה - "תואמת תאומים" - דיווחי התקשורת של סוף מאי 2009 סיפרו על אבהותו קלת הדעת של דזמונד הטצ'ט, צעיר אפרו-אמריקאי בן  29. הטצ'ט שהוא "רב אב" ל-21 ילדים מ-11 נשים שונות מייצג אבהות ללא עבותות - הוא אינו מפרנס את ילדיו וטוען להגנתו כי הדבר "פשוט קרה". 

 

 

מזל תאומים קשור כידוע בתנועה מכל הסוגים ולכן גם בתחבורה ובכלי רכב. בתחילת יוני 2009 נפל דבר בתעשיית הרכב -


ג'נרל מוטורס בפשיטת גלגל ורגל -
101 שנים לאחר הקמתה הכריזה ג'נרל מוטורס, החברה שהיתה סמל לתעשיית הרכב האמריקאית ולדרך החיים של ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, על פשיטת רגל.
 

 

מזל תאומים שהוא הסמל האנושי הראשון בגלגל המזלות קשור בזרועות ובידיים המשקפים את הזריזות, האינטליגנציה, והמניפולטיביות האופייניים לאדם. בתאונות המתרחשות במזל תאומים, נוטות הידיים להפגע -

 

 נער בן 14 מגרמניה נפגע בידו ממטאוריט - הנער, גריט בלאנק, שהפגיעה הותירה צלקת באורך 7 ס"מ בידו, אמר שהיה בדרכו לבית הספר כשהדבר אירע. "בהתחלה ראיתי כדור ענק של אור, ואז הרגשתי כאב ביד", סיפר. המטאוריט קלע ללא ספק בסימבוליקה התאומית כאשר צלף ביד של נער שהיה בדרך לבית הספר. ביום פרסום האירוע החריג הזה (12.6.09) נכנסה השמש לדקנט דלי של מזל תאומים וגם הירח היה במזל דלי המסמל כל דבר זר ומוזר -  כמו גם את החלל החיצון ואת החיזר.

עד היום היה רק מקרה נוסף אחד שבו אדם שרד לאחר שמטאור היכה אותו. הדבר אירע במדינת אלבמה שבארה"ב בנובמבר, 1954. מטאור בגודל אשכולית נחת על גג בית, הפיל את הרהיטים ונחת על אישה ישנה. המדענים אמרו שהסיכוי לשרוד לאחר מכת מטאור הוא אחד למיליון. 

 

"ביד חזקה ובזרוע נטויה: שרת החוץ האמריקאית, הילרי קלינטון, נפלה ושברה את מרפק יד ימין כשהיתה אתמול בדרכה לבית הלבן", דיווח הארץ ביום 18.6.09
המקרה התרחש, אגב, שעות ספורות לאחר פגישתה של שרת-החוץ עם אביגדור ליברמן... במפגש שבעקבותיו החליקה קלינטון התגלתה מחלוקת לא קטנה בין שני שרי-החוץ.

 

 

מזל תאומים מסמל זריזות אצבעות וידיים וכל עיסוק הדורש כישורים אלה -

  

בתחרות ההזויה "גיטרה של אוויר" פורטים הרוקרים באוויר - בתחרות שנערכה בניו-יורק ביום 28.5.09, בחסותו של מי-אם-לא מזל האוויר תאומים, בצעו המתמודדים תנועות של נגינה על גיטרה – בלי גיטרה. אחד המתחרים, שמלבד בגיטרה של אוויר אוחז גם במקצוע תאומי מובהק (שיווק), גילה לקהל הנלהב שהוא מעולם לא ניגן בגיטרה. "ואולי בגלל זה תמיד חשתי פיתוי להניע את האצבעות בקצב הגיטרה".
כל האלמנטים התאומיים - החל מיסוד האוויר, דרך כושר חיקוי וזריזות אצבעות חברו כאן יחדיו. ואפילו עיתון מעריב השתתף (מבלי משים) ב'תאומיאדה' כאשר שזר בדיווח שלו על התחרות ביטוי תאומי פר-אקסלאנס: "קשה לשים את האצבע על ראשיתה של התופעה שהפכה לפופולרית כל כך בשנים האחרונות", כתב העיתון. (מעריב 2.6.09)


הטניס הוא התאומיות בהתגלמותה – ולא רק בגלל שהמשחק מתקיים בין שני יריבים או בין שני זוגות, אלא בגלל שרוב רובו מתרכז במחבט הנתון בכף היד, בעוד הכדורים המעופפים להם מצד אל צד מזכירים דו שיח -  אז מה עוד צריך כדי להשתכנע שטניס הוא משחק תאומי? אולי את הסיפור הבא -

ביום 12 ביוני 2009, בעיצומו של מזל תאומים, הכתירה התקשורת את רוג'ר פדרר לשחקן הטניס הגדול בהיסטוריה. כך שממש לא מפתיע לגלות את מזל תאומים בפסגת ההורוסקופ שלו משפיע עליו רוב תהילה. ואגב, גם שמו של הטניסאי המהולל משקף את מזל תאומים וזאת - כיאה למזל זה -  בגלל סיבה כפולה ומכופלת: בנוסף להופעה כפולה של אחת מאותיות האלף-בית בשמו הפרטי וגם בשם המשפחה שלו (האות 'ר'),  יש לשם 'פדרר' - שפרושו בגרמנית "של נוצה" - סמליות תאומית, שהרי התאומים קשורים בנוצות ובציפורים. וזה מזכיר לי שישנו גם סוג של טניס שבו משחקים בכדור-נוצה.

 

 מזל תאומים קשור אמנם בציפורים, אבל הכוכב השולט במזל, מרקורי, נחשב לפטרונם של גנבים... 

 זריזות ידיים - ומקור   -  באמצע יוני 2009 בישרו אמצעי התקשורת על  תוכי שגנב דרכון מתייר סקוטי. התייר שסייר בפארק בניו זילנד בעת שהתוכי מסוג קאיה חטף את דרכונו, לא איבד את חוש ההומור הסקוטי שלו כשהביע השערה שהתוכי ישתמש בדרכון לשם התחזות וביצוע מעשי הונאה. האם למיותר לציין שדרכונים קשורים במזל תאומים?

 

והנה עוד סיפור על גניבה והפעם הסיפור מתרחש בהולנד והגנבים הם תאומים ממש – אחים תאומים:

אחים תאומים נעצרו בהאג לאחר ששדדו נער שרכב על אופניו ברחוב – כמה סימבוליקה תאומית  אפשר לדחוס במשפט אחד? גם אחים, גם תאומים, גם גניבה, גם נער –  התאומים מסמלים נעורים - וגם אופניים ורחוב - והגנבים גם נתפסו הודות ל - street view בישרו אמצעי התקשורת ביום !9.6.09. וכמובן ששללם של האחים התאומים כלל גם את הטלפון הסלולרי של הנער....

 


הסיפרה 2 שבה קשור מזל תאומים מרמזת על אפשרות של בחירה, ולכן מסמלים התאומים לא רק את רשות הבחירה אלא גם בחירות לכנסת - 
 

ומה עושים בבחירות? מצביעים. והאצבע קשורה כמובן במזל תאומים המסמל את כף היד. וכף היד (מני בלטינית) עומדת בשורש המלה מניפולציה. אז מה פלא שפרשת ההצבעות הכפולות שהסעירה את המדינה לפני כמה שנים התרחשה במזל תאומים (28.5.2003)? עם סימבוליקה תאומית כפולה ומכופלת שכזאת כנראה שלא היתה ברירה אחרת...  

 

  מניפולציה וגניבת דעת הם בתחומו של מזל תאומים הנשלט על ידי מרקורי הנחשב לפטרונם של סוחרים וגנבים, כך שממש לא מפתיע שבבחירות שהתקיימו לאחרונה באירן במזל תאומים ( 12.6.2009) הואשמה מפלגת השלטון בגניבת קולות.

 

 

הכפילות התאומית באה לידי ביטוי גם בהברה כפולה בשם

 

ואפרופו בחירות המתקיימות במזל הכפול תאומים - סיכוייו של מועמד שבשמו מופיעה הברה כפולה לנצח - גוברים. ראו את מקרה ביבי (בנימין נתניהו) שניצח כנגד כל הסיכויים בבחירות שהתקיימו בסוף מאי 1996, במזל תאומים. ביבי, כמה מתאים,  נולד בדקנט תאומים של מזל מאזניים.

 

שמ כפול-הברה נוסף שהכה גלים במזל תאומים הוא שמו של דודו טופז שכיכב בכותרות בתחילת יוני 2009 בעקבות מעצרו על ידי המשטרה. דודו נחשד שהוא שלח בתיווכו של שכן צמדי בריונים שתקפו אנשי תקשורת.
הפרשה נוטפת סימבוליקה תאומית –  מככבים בה שכן של טופז שמתווך בינו לבין עבריינים, צמדי בריונים (לפחות אחד מאותם צמדים הורכב משני אחים), אנשי תקשורת, וטופז הנושא את השם כפול-ההברה דודו

בדומה לביבי גם לדודו יש דגש חזק בדקנט התאומי של מזל מאזניים. עוד על מזל תאומים בהורוסקופ של דודו

 

והנה פרט מאלף -

השמות ביבי ודודו הם כפולים בריבוע - כי בנוסף להיותם כפולי-הברה גם המשמעות של ההברה "בי" ו"דו" היא 2 ( ! ) . 

רוצים דוגמאות? בבקשה  - דו-פרצופי, בי-קיני (בגד ים העשוי משני חלקים). 
 

 

 

בציר 2009 עלה לאתר ביום 28.6.09

 

 


 

 

התאומים ברוח הזמן - בציר 2010

לבציר 2011      לבציר 2012

 

יום הפרפר
אם חיפשתם הוכחה לכך שהתאומים הם פרפרים, אז הנה היא - יום הפרפר, מסתבר שיש דבר כזה, מצויין מידי שנה ב- 19 ביוני. 
חברת איגרות ברכה מציעה להוסיף ליום זה נופך נוסף שיתן לו פן של "אפקט הפרפר", וזאת בדרך התאומית הטיפוסית ביותר: על ידי משלוח הודעות. למי? לאלה מבין מכרינו שהקשר עימם רופף ומרפרף דווקא, וזאת בתקווה שיווצר אפקט פרפר אוניברסלי של הידוק קשרי ידידות.

תקווה, ידידות ואוניברסליות מסומלים על ידי מזל דלי, שבדקנט שלו במזל תאומים חל יום-הפרפר. זהו ללא ספק שילוב נאה של האידאליזם הדליי בתיקשורתיות התאומית - בצרוף אותם אינטרסים מסחריים שהתאומים הטיפוסי לעולם לא ממש חף מהם ...
 

 

 

במזל הנעורים תאומים -  גם קשישים מוחלטים נוהגים בקלות ראש ודעת של בני טיפש עשרה.

 

לסבא יש גלגלים – ומה עם רישיון נהיגה?
בן 64 נתפס על ידי שוטרי תנועה, לא רחוק מכפר-סבא, כשהוא נוהג ללא רישיון. כעבור זמן קצר, נתפס ממש באותו כביש עוד קשיש חסר-מנוח. השוטרים נדהמו לגלות שלמרות גילו המופלג, 83, הפגין הקשיש רוח נעורים שובבה ומרדנית: כשנתפס נוהג ללא רישיון טען להגנתו שזו הפעם הראשונה בחייו שהוא בכלל נוהג במכונית, וכי "עלה על גלגלים" רק כדי לקנות חלב, שבדיוק נגמר לו - מה שמוכיח שישנם גם קשישים שהחלב עוד לא יבש על שפתותיהם...

 

 

 

והנה סיפור על נער בן 13 שבזכות כישורים בוגרים במיוחד זכה בהישג מהולל - שנעטים המבוגרים שזכו בו.

 

עול הימים שכבש את פסגת העולם
ביום הראשון של מזל תאומים (22.5.2010) הוכיח הנער ג'ורדן רומרו שלא רק העולם, אלא גם פסגתו שייכים לצעירים, כשהצליח, למרות היותו בן 13 בלבד, להעפיל לפסגת האוורסט. לצד הפסגה כבש הנער שיא נוסף - הוא היה לאדם הצעיר ביותר שהגיע למקום הגבוה ביותר עלי אדמות. רומרו זכה בשעת התהילה שלו במקביל לכניסתה של הוד מעלתה, השמש, למעלה הראשונה-הפעוטה של מזל הנעורים, ששיקפה את היותו של כובש פסגת העולם – עול ימים.

השיאן הצעיר הקודם, בן 16, כבש את פסגת האוורסט ביום 23.5.2001


 

 

מה יכול להיות יותר תאומי מצמד תאומים בשר ודם? מידי שנה מנפיק מזל תאומים תאומים בשפע, ותמיד יש לפחות סיפור אחד שעושה את דרכו לכותרות. השנה זכינו בדאבל -

 

התאומות נולדו בין שתי ערים
סביבה עירונית עירנית, כלי רכב, רחובות וכבישים הומים -  כל האלמנטים התאומיים האלה, מככבים בסיפורה של יולדת התאומות, ספיר נוני, מאשדוד.
נוני התכוונה ללדת את התאומות בבי"ח קפלן, בעיר ואם בישראל הנושאת את השם התאומי המובהק "רחובות", והובהלה לשם בבוקר ה- 25.5.2010 באמבולנס. מספרת נוני: "באמצע הדרך הבינו שאני מתחילה ללדת והחליפו לאמבולנס טיפול נמרץ". וכך, בזריזות תאומית אופיינית, הגיחה התאומה הראשונה לאוויר העולם על אם-הדרך. ולא בסתם "דרך" אלא באמא-של-כל-הדרכים - בצומת, שהיא ללא ספק "דרך-דרך". מצומת אשדוד שבו נולדה התאומה הבכורה בעזרתה של הפרמדיקית רוית קרן מיהר האמבולנס לבית החולים, אלא שבהגיעו לכניסה החליטה התאומה השניה שגם היא רוצה לעשות את כניסתה לעולם, כיאה לתאומה בת מזל תאומים, בכלי רכב. המיילדת רנטה שראל שהוזעקה לאמבולנס, סיפרה: "אני מיילדת מזה 10 שנים וזו הפעם הראשונה שיילדתי בתוך אמבולנס". והוסיפה היולדת המאושרת: "יש בין שתי התאומות עשר דקות הפרש בזמן, ועשר ק"מ מרחק".

שתי תינוקות, שתי ערים. שתי מיילדות. וכל זה התרחש ביום שלישי, יום של פעמיים כי טוב, במזל הכפול תאומים.

 

אכן, פעמיים כי טוב - 
אותו יום שלישי היה יום של מזל טוב גם עבור זוג תאומים אחר: תינוקותיו של הישראלי דן גולדנברג שנולדו מאם פונדקאית בהודו, זכו סוף סוף, לאחר עיכוב של חודשיים שבהם היה עניינם "תלוי באוויר", באישור להגיע לארץ. 

 

 

בציר 2010 עלה לאתר ביום 14.7.2010

 

  


 

 

התאומים ברוח הזמן  -  בציר 2011

לבציר 2012

 

התאומים קשורים בתקשורת ובתחבורה, ובכל מה שקשור במילה האמורה והכתובה. הם ניחונו בכשרון לספר סיפורים ויש להם גם יד ורגל בכל מה שקשור בספרים - כפי שמוכיח "שבוע הספר" החל תמיד במזל תאומים. השנה נראה שמזל תאומים יצא מגדרו כדי להוכיח את הקשר שלו למילים ולגלגלים...

 

 

דיבורים רבותי, דיבורים

משנכנס תאומים מרבים בדיבורים, והשנה מי שמילא את התפקיד התאומי המלהג היה צמד המנהיגים ברק אובמה ובנימין נתניהו, שפצחו מיד עם כניסתו של המזל בסבב נאומים שהוריד מבול של דברת על הארץ. "זהירות מגיפה" הזהיר עיתון "הארץ" ביום 27.5.11. "למגפה קוראים 'נאמת' ויש להגותה כמו 'שחפת' ", הסביר כותב המאמר אלון עידן, שגם איבחן את חולי ה"נאמת" כמי שמכורים לנאומים של האשף נתניהו – הקוסם להם מציאות מילולית וירטואלית אלטרנטיבית, כמפלט מזו האמיתית.

 

היו מי שכינו את נאומו של נתניהו בקונגרס ביום 24.5.11 "נאום חייו" . אבל היות והתאומים מתעסקים לא רק בגלגול מילים אלא גם בכל מה שקשור בגלגלים, היה גם מי שזכה בחסות התאומים ב"נסיעת חייו" - כפי שתראו בסיפור הבא:. 
 


חידוש בעיר - אופניים להשכיר
הכותרת "נסיעת חייו" התנוססה על שערו של המקומון זמן תל אביב לצד צילום של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי כשהוא רכוב על זוג אופניים. הגיליון שהופיע ביום 10.6.11 בעיצומו של מזל תאומים, הוקדש כולו ל"פרוייקט השכרת האופניים שהושק השבוע", כדברי המקומון.


האופניים הם ללא ספק כלי התחבורה התאומי ביותר –

הן בגלל שלאופניים -  גלגלים להם שניים, והן בגלל קלילותם וניידותם.

ובנוסף לכל, האופניים הספציפיות האלה הן אופניים להשכיר(!)  - שזו שיא התאומיות המבריזה והסולדת מקביעות.

 

 

ועוד חידוש מתגלגל בתל אביב
ככה זה במזל תאומים, הדברים באים בכפולות ובצמדים - 

באותו היום (10.6.11) שבו הקדיש זמן תל אביב, השייך למעריב, את שערו לפרוייקט האופניים התל אביבי, הקדיש מוסף עסקים, גם הוא מבית מעריב, את שערו לרותי אמיר, האשה שעומדת מאחורי רפורמת קווי האוטובוס של תל אביב. אמיר גילתה לקוראים שבקרוב מישהו יזיז להם – ברוח הניידות של מזל תאומים - את תחנות האוטובוס שלהם. נקווה שלא רבות מידי מהן תחלופנה עם הרוח...
ובדומה לחולדאי, גם אמיר הופיעה על השער כשהיא נוסעת - באוטובוס.

 

 
רפורמה? מהפכה על גלגלים !
מנאל אל-שריף בת ה- 32 נעצרה על ידי משטרת סעודיה בשעה שנהגה במכונית, ולא בעוון עבירת תנועה. האשמה שבגינה היא אף נזרקה לכלא היתה : נהיגה במכונית...  בסעודיה, מסתבר, נאסר על נשים לנהוג.
כיאה לפרשה הסובבת סביב נהיגה, האירוע התרחש מיד עם כניסתה של השמש למזל תאומים, ביום 21.5.11. וכדי להשלים את התמונה התאומית, בשעת מעצרה של אל-שריף ישב לידה אחיה, שגם הוא נעצר על לא עוון, ואפילו לא על לא-הגה בידיו....
בעקבות סיפור מאסרה של הנהגת האמיצה התפרסם קול קורא לנשות סעודיה לתפוס את ההגה בידיים ולצאת לנהיגת מחאה נגד החוק המפלה אותן.
יום השין נקבע ל -  17 ביוני (2011), במזל תאומים כמובן...

 

 

נהג המשאית התנפח כמו בלון
התאונה הביזארית הזאת שכמעט וגבתה את חייו של נהג משאית מניו-זילנד היתה יכולה להתרחש רק במזל תאומים; והיא לא נגרמה כתוצאה מאיבוד שליטה או נהיגה בשיכרות: זו היתה תאונה אווירית במלוא מובן המלה.
הנהג, סטיבן מקורמק (48), עמד על המשאית שלו כשלפתע החליק ונפל על צינור משאבה שמזרים אויר לבלמים של המשאית. הצינור ננעץ בתוך ישבנו והחל לנפח אותו כמו בלון. הוא ניצל רק בזכות חבריו לעבודה ששמעו את זעקותיו והפסיקו את פעולת המשאבה שהזרימה בעוצמה אוויר לתוך גופו : "התנפחתי כמו כדורגל. הרגשתי שאני עומד להתפוצץ" סיפר מקורמק ממיטתו בבית החולים שבו הוא אושפז.

האירוע התרחש בעיר אופוטיקי בניו-זילנד ביום 21.5.11 בשעות הערב  - בדיוק כשהשמש עברה ממזל שור הקשור במשאיות למזל האוויר תאומים, הקשור בין השאר, גם בבלונים....

 

 


מזל תאומים קשור בכפילים, חיקויים והעתקות כפי שבימים תאומיים אלה נוכחו על בשרם תושבי הכפר האלשטאט
 

הכפר האוסטרי שוכפל בסין
תושבי הכפר האלשטאט השוכן באלפים האוסטריים, נדהמו לגלות כי לכפרם הפסטורלי והעתיק יש העתק שתואם אותו בכל מלבד בגיל, כי  הכפיל -  הממוקם בדרומה של סין - הוא חדש לחלוטין.
הסינים, כך מתברר, העתיקו את הכפר בסתר, עובדה שמרגיזה את תושבי האלטשטאט המקורית. הסוד התגלה להם במקרה בתחילת חודש יוני השנה, כאשר אורח סיני ששהה במלון בן 400 השנה שבכיכר השוק, פלט את המידע לא בכוונה. ככה זה עם מזל הפטפוטים – נכנס תאומים – יצא סוד. בעלת המלון מוניקה ונגר אמרה: "הסינים שהו כאן במשך שנים, מדדו, וצילמו, כל העסק מזכיר לי את "האח הגדול".


פרשת חיקויו של הכפר האוסטרי מוכיחה שלא רק רומא, בירתה של האימפריה המפוארת זכתה בכפילה: אותה עיר ספרדית קטנה ונידחת לורקה שההינה לחקות את רומא האדירה. וקיראו מה לאותה לורקה בעיקבות החיקוי קרה....

 

 

ואם מדברים על חיקויים ומזל תאומים –

בבציר 2009 התפרסם סיפורה של תחרות הזויה גיטרה של אוויר, שבה פורטים הרוקרים באוויר בחסותו של מי-אם-לא מזל האוויר תאומים.
ואילו השנה עלה לאינטרנט בעיצומו של מזל תאומים וידאו של חתלתול הפורט על נבל דמיוני.

 

 

הבציר החדש מתחיל לעלות לאתר ביום 4.7.2011

עדכונים: 5.7.2011, 6.7.2011, 10.7.2011

 

 


 

 

התאומים ברוח הזמן  -  בציר 2012

 

 

מזל תאומים קשור בדיבור ובכל הקשור בתחבורה ובמיוחד באופניים - אותו כלי תעבורה שלו גלגלים שניים.     

כל זה ידוע, גם ידוע. מה שבכל זאת מפתיע הוא שגם כלבים פוצחים בימים תאומיים אלה בפעילויות ברוח המזל.

"הב-הב, הבו לי תפוח אדמה" – אמר כלב האסקי ודיבורו (באנגלית) אף הונצח בוידאו. ואילו כלב בשם נורמן הוכיח שכלבים יודעים לא רק לדבר אלא גם לדווש. הנה ההוכחה.

 

 

התאומים מסמלים ידיים, ובתאונות המתרחשות "בחסות" המזל נפגעות כפות הידיים

קוראי מדור זה זוכרים אולי את התאונה הביזארית שבה פגע מטאוריט בכף ידו של נער בגרמניה. הסיפור המוזר הזה התפרסם ב- 12 ביוני 2009 והנה, בצירוף מקרים או אם תרצו, מזלות, התפרסם השנה - גם כן ב- 12 ביוני - סיפורו של קפטיין שתנין טרף את כף ידו. זה קרה בשעה שרב-החובל שייט בביצות פלורידה בסירה התואמת את רוח המזל - "סירת אוויר"המונעת על ידי מדחף מטוס.
כעבור כמה ימים, ב-17 ביוני, הותקף צעיר ישראלי שבילה עם אשתו הטרייה ירח דבש בזנזיבר, על ידי שודדים חמושים בסכיני ענק שכרתו את כף ידו. (התפרסם ב"ידיעות אחרונות" ב- 21.6.12)
 

 

ועוד בחסות מזל האוויר תאומים - מופע אווירי מסתורי

אלפי אזרחים מבוהלים בישראל, לבנון, ירדן, סוריה, קפריסין ואף בטורקיה הציפו בליל ה-7 ביוני את תחנות המשטרה המקומיות בטלפונים שדיווחו על עצם מסתורי זוהר שהופיע בשמיי הלילה. העב"מ ביצע תרגיל אירובטי מרהיב דמוי ספירלה ואז נעלם בענן ערפל בהותירו אחריו, כמה תאומי, סימן שאלה גדול באוויר... סימן פיסוק זה מייצג ללא ספק את מזל תאומים הסקרן שאף זכה בכינוי "סימן שאלה מהלך" בספרה המקסים של האסטרולוגית לינדה גודמן "סימני ;שמש".

 

 

בציר 2012 עלה לאתר ביום 27.7.12