המדור הוא בעריכתה של אן רייפלד

אן היא בתה של טלילה סטן ונכדתה של אביבה סטן. מכאן שהיא גדלה בבית שדיברו בו "אסטרולוגית". כיאה למי שמזל מאזניים שולטים בבית 9 (לימודים) ו 10 (קריירה) שלה, פנתה למרות המסורת המשפחתית ללימודי משפטים, ולהסמכה כעורכת דין. אן עורכת את מדור הזוגיות ושוקדת בימים אלו על פתיחת בית ספר לאסטרולוגיה על שם אביבה סטן.

ממזל תאומים באהבהכמה מילים על תאומים ואהבה

אוורירי, קליל וקריר כמשב רוח ביום בהיר – כזה הוא התאומים, מזל שכולו אומר שינויים ושניות ומנה כפולה של פלפל ושנינות. התאומים הוא התוסס שבמזלות והשינוי הוא טעם החיים שלו, כך שילידי המזל שואפים להתנסות במגוון רחב של חוויות, חלקן שונות ומשונות, גם בתחום הרומנטי. הם ניחנו בחן ממזרי נונשלנטי המהלך קסם על סביבתם, והתאום הטיפוסי הוא כפרפר המרחף מפרח לפרח.
תאום שנאמן לטבעו האמיתי אינו מסוגל להיות נאמן לבן זוג אחד, אלא אם הוא עושה שקר בנפשו. והיות והתאומים יודעים להתאים את עצמם כזיקית ולהסתגל לדרישות החברה, הם עשויים לעטות מסכה ולהחזיק במוסר כפול, בעוד על הצד הם צדים כל צדודית מצודדת. יחד עם זאת, מי שיקבל את הפרפר המרהיב הזה כמו שהוא, ולא ינסה ללכוד אותו ברשת, ייהנה מבן זוג מבריק, משעשע ומשובב נפש כמשב אוויר מרענן - גם אם כמוהו הוא מבריז וחולף עם הרוח.


 

קראו כאן כיצד מסתדרים, או לא מסתדרים, התאומים עם יתר המזלות -

 

 

תאומים וטלה
יסודות האש והאויר שעליהם נמנים הטלה והתאומים בהתאמה, ממש-ממש מתאימים. התאומים האורירי והקריר מתחמם לנוכח אישיות האש הכובשת של הטלה המתלהב, בשעה שהבריזה התאומית הקלילה מלבה את הלהבה הרומנטית של הטלה, ומפיחה בו ריגושים. אך המשב שמחמם את לב הטלה יותר מכל הוא אותו המשוב המלטף שבו מרעיף עליו מהתאומים מחמאות ואת כל אותן מילים יפות שהתאום, טיפוס ורבלי מאין כמותו, מחלק לו בנדיבות. ניכר בהם בתאומים שהם מקדישים לטלה מחשבה רבה, עובדה התורמת לתחושת החשיבות שכל כך חשובה לטלה השואף תמיד להיות מספר 1, גם בתחום הרומנטי. והתאומים, גם אם הוא פלרטטן לא קטן, מצליח לשכנע את הטלה שהוא אכן NUMBER ONE.

 

לבד מהרצון לרצות את הטלה בליטופי אגו, מאמין התאומים בכנות בכישוריו של הטלה ולא ינסה להתחרות בו. וזאת למרות שהוא יכול להתחרות בו בקלות בתחום אחד לפחות – בכל הקשור באהבת חידושים, נהייה אחרי סיפוקים מיידיים וחוסר סבלנות. הטלה וגם התאומים זקוקים, גם זקוקים, לאספקה סדירה של חוויות חדשות כמו לאוויר לנשימה. חוק ההתיישנות עובד אצל השניים שעות נוספות, ותאריך התפוגה - גם זה החל על ענייני הלב - הוא קצר מועד. אך בכל הנוגע ליחסיו של הטלה עם התאומים הרב-גווניים שבנוסף להיותם שניים הם גם כל הזמן משתנים ולכן את הטלה מסקרנים, כך שרבים הסיכויים שהוא יוותר על תשוקתו לרעות בשדות זרים. וגם התאומים שתמיד מאמינים שהדשא של השכן יותר ירוק, ישמחו לגלות שלטלה יש צד ירוק ובוסרי וטרי ורענן - כי מי אם לא המזל הראשון טלה אמור לתת חוויה של ראשוניות שלא פסה עם הזמן?

 

 

תאומים ושור
השור הארצי והמרובע הוא אולי הכבד שבמזלות, בשעה שהתאומים האוורירי הוא ללא ספק הקליל והמרחף שבהם. כך שבעוד השור החורש וההולך בתלם משול לפר, מזכיר התאום המרחף לו לא פעם בטל, את הפרפר.

 

שני המזלות הם ללא ספק ניגודים, אם כי ממש לא משלימים. השור הוא טיפוס שורשי, פשוט וקרוב לאדמה, ואילו בתאומים מתקיימת שניות המשתנה תדיר כמו שבשבת ברוח. השור ידוע בתור מלח-הארץ, ואילו התאום הוא מה-זה טיפוס ממולח. כזה שאוכל את השור בלי מלח. השור נאמן ופורח בתוך מערכת של יחסים קבועים, ואילו התאומים כמהים לתחלופה ופורחים עם כל רוח. לתאומים הזריזים לא תהיה סבלנות לשור האיטי, והם יראו בו מישהו שתקוע בבוץ. כך שבדרך כלל אין הבנה יתרה בין השניים. וכאשר התאומים מטיח בשור "אתה עקשן", מחזיר לו השור ב"ואתה קשקשן". ואכן אין כימיה טובה בין יסוד האדמה ליסוד האויר, כפי שמדגימה הזוגיות של השור והתאומים. המחלוקת הבסיסית ביניהם משתקפת גם בעובדה שהשור רוצה לגור בחיק הטבע בשעה שהתאום הוא טיפוס של עכבר עיר.

 

אך למרות כל האמור, יש לשור ולתאומים בכל זאת מכנה אחד משותף – אהבתם לכסף. כי לתאומים, למרות האווריריות המעופפת והלכאורה רוחנית שלהם - משתוקקים, גם משתוקקים, לכסף. יחד עם זאת, לא ממש בטוח שאהבתם המשותפת של השור והתאומים (לכסף) תאחד ביניהם לאורך זמן, כי גם בגישתם לכסף הם מה-זה שונים. השור כמנהגו נוהג, מה שאומר שהוא אוהב ללכת על בטוח גם כשהוא פוסע בשבילי הכסף ולהשקיע לטווח רחוק ובמיוחד בנכסי דלא ניידי ומקרקעין, ואילו התאומים אוהב ללהטט בנתיבי עסקי האוויר ולהשקיע במגדלים פורחים. הכסף הוא לבטח מרתק יותר כשהוא מתפקד ככספית חמקמקה... כך לפחות לדידו של התאומים. הבעיה היא שאם אפילו במשעולי הכסף הצמד הזה לא מצליח ללכת יד ביד, קשה להאמין שהם יעשו את דרכם ביחד אל חתונת הכסף.

 

 

תאומים ותאומים
זוג תאומים הוא שילוב שאומר כולו שתיים בחזקת שתיים. והשאלה היא אם זוהי אכן חזקה או שמא חולשה... והאם טובים השניים גם כשהם בחזקת שתיים? המספר ארבע אומר כולו קביעות ויציבות – אבל רביעיית התאומים לא זו בלבד שאין בה שום דבר מרובע - היא משדרת כולה בוהמייניות וצועניות. בקוורטט התאומי שבו שרים תמיד בכמה קולות ומשתנים ללא הפסקה, יש ללא ספק משהו ארעי - אם ביחסים בין בני הזוג ואם באורח חייהם הנע והנד. תאומים הוא מזל אוויר פר אקסלאנס, מה שאומר שזוגיות שיש בה מנת-יתר מרוח המזל עלולה להישאר באוויר...

 

ואכן - ספינת האהבה של התאומים היא ללא ספק ספינת אוויר: קשה לתאום להטיל עוגן בלב, וקשה לו להתחייב גם כשהוא אוהב. גם כשנדמה לתאום שהוא מצא את הנפש התאומה שלו, הוא מגלה שקשרים קרובים הם לדידו קשרים כובלים, חונקים. יחד עם זאת, תאומים שמצאו את נפשם התואמת יתחשבו בצורך ההדדי במרחב נשימה משיב נפש. ואם הם יזכו להחליף ביניהם גם משובים אינטלקטואליים, הם יגלו שהתקשורת שביניהם קושרת ואף מרתקת אותם זה לזה. מה שעשוי להבטיח שיחסיהם לא ימהרו לחלוף עם הרוח. זוגיות במזל תאומים היא בסימן של תנועה ושינוי תמידי: זהו זוג שמרבה לנסוע, להחליף עבודות ולשנות מקום מגורים, הם טיפוסים אורבניים שבכל עיר גדולה ירגישו עצמם כבני בית, סתגלנים היודעים להתאים את עצמם לכל סביבה ומצב. ולתאומים גם אין בעייה להתאים את עצמם זה לזה, מה עוד שהם כל כך דומים בוורבליות השנונה שלהם ובאהבתם למשחקי מילים ולשעשועי לשון...

 

 

תאומים וסרטן
שני השכנים האסטרולוגיים האלה כמה שהם קרובים – ככה הם שונים ורחוקים זה מזה. הסרטן הוא מזל מים אולטא-רגשי, והתאומים הוא התגלמות יסוד האוויר הקליל, הקריר, והמבריז. לכן רצוי שהסרטן הפגיע יקח את התאומים – אותו טיפוס חלק לשון, קל כנף, ממולח ופיקח - עם גרגר של מלח. אומרים שאם זורים מעט מלח על זנב של ציפור - גם אם היא תפרח היא תחזור. גם התאום עשוי לחזור, תלוי בשבשבת, לאן תישאהו הרוח, ובמצב רוח.

 

הציפור התאומית אינה מי שתכניס את הסרטן תחת כנפה, או תהיה לו לאם. לכל היותר ניתן לראות בה אחות. ולא אחות רחמניה או אחות גדולה, כי בתאום אין שום דבר שתואם דמות אם. צפו לכל היותר לאחות קטנה וסקרנית שפוצחת בקלות ב"סמול טוק" משעשע. התאומים לא בנויים לקשר אלא לתקשורת, אין להם סבלנות לאולטרא רגישות הסרטנית ולסנטימנטליות שלהם המתרפקת על העבר. התאומים חי את הכאן והעכשיו, ומה שארע אתמול מעניין אותו כשלג ד'אשתקד. התכונה היחידה שמשותפת לשניהם היא העניין בכסף – אלא שגם כאן גישתם חלוקה: לסרטן צורך לאגור ולאסוף, לשמור ולשמר, ללכת על בטוח ולהשקיע בבתים וברכוש ממשי, מה שנקרא באנגלית Real Estate - עם הדגש על האמיתי-ממשי, בשעה שהתאום ישקיע בדברים וירטואליים ובמגדלים פורחים, במניות-זבל ובכל מה שיכול בכל רגע, לחרדתו של הסרטן, להתנדף באויר. כך שסרטנים הנמצאים בקשרים קרובים עם תאומים עלולים לצרוך יותר מדי "מאכלים מנחמים" מה שיעלה להם בהתעגלות יתרה של "הבטן הרכה" שלהם. כל זאת כאשר, כמו להכעיס, התאום אוכל כמו ציפור – בקושי ביס!

 

יחד עם זאת, אם הירח של התאומים נמצא במזל סרטן או שור, והירח של הסרטן במזל תאומים, יש סיכוי ליותר הבנה ולמשוב, ואפילו לקשר יציב וטוב.

 

 

תאומים ואריה
משב האוויר הקריר של התאומים מלבה את הלהבה שבלב הארי, שמצליחה לחמם גם את התאום הצונן והמבריז ביותר. והם אכן נועדו ללכת יחד: אולי לא ממש זה לצד זה, כי האריה מתנהל בראש והתאומים מכרכר סביבו בדומה לכוכבו מרקורי "שליח האלים", המסתובב וחג סביב השמש מלכת הכוכבים, השולטת באריה המלכותי. האריה יודע להעריך את שרותיו הטובים (בדרך כלל) של התאומים. מלך החיות זקוק לדברי החלקות ולליטופים שהתאומים מרעיף עליו כלאוויר לנשימה.

 

האריה והתאומים הם ללא ספק מתאימים - מה עוד ששניהם אוהבי משחקים ושעשועים. כאשר לתאום שהוא אלוף במשחקי קלפים "הולך קלף משוגע" והוא זוכה במלך או במלכה לב אדום, הוא לא תמיד יודע להעריך את מזלו הטוב. כי ישנם תאומים המוכנים לשחק גם בלב הזולת. הם לא עוצרים בלב אדום - גם לא של המלך או המלכה. בדבר אחד אפשר לסמוך על התאום: הוא יחביא איזה קלף בשרוולו - כי מי יודע, אולי יבוא לו איזה "אס". מה שלא מפריע לתאומים לשכנע את מלך/ת הלבבות שהם Numero Uno האחד/ת והיחיד/ה, והאריה שתמיד מוכן לבלוע כל מחמאה וכל דבר נעים - מאמין, גם מאמין. אך לא כל תאום הוא בלתי אמין. ומי שטוען שכל תאום מבריז הוא ממש מפריז... יש גם תאומים שפיהם וליבם שווים, ואלה שווים את משקלם בזהב (כנראה מרוב זה שהם נדירים...). המשוב שתאום כזה מעניק לאריה מפיח את הלהבה שבלב הלביא שמייחלת לבעור באש תמיד. כל עוד התאום חג סביב האריה יש סיכוי שהשניים יחגגו כל הדרך לחתונת הזהב...

 

 

תאומים ובתולה
הבתולה היא מזל אדמה, והתאומים הם ילידי יסוד האוויר, כך שמבחינת היסודות – זה אלמנטרי, ד"ר ווטסון – שני אלה לא מתאימים. וגם הריבוע המפריד בין שני המזלות עשוי להרחיק את השניים, ולהבטיח שלא יתערבבו זה בזה כמו שמן ומים. אך מצד שני (כי אצל התאומים תמיד יש צד שני...) יש גם משהו שמחבר ביניהם - הלוא הוא השליט המשותף לשני המזלות - מרקורי, כוכב התקשורת. "הקשר המרקוריאלי" עשוי להמתיק את הגלולה ולשפר ולהדק את הקשר, או לפחות את התקשורת שבין השניים. מרקורי מסמל את השתוקקותם הבלתי ניתנת לרוויה של שני המזלות לידע ואת תאוותם למידע. אפשר לומר שהם מכורים לתקשורת – התאומים הוא משתמש כבד הצורך מנות יתר ישר לוריד, וגם הבתולה מחוברת לאמצעי התקשורת כמו לאינפוזיה.

 

הבתולה החרוצה שכל היום עמלה כנמלה ועסוקה כדבורה קטנה, נוהגת לעקוץ את התאום בגין פרפריותו המרחפת והלא רצינית. הבתולה היא דברנית לא קטנה שלא מפסיקה לזמזם, להעיר ולבקר את התאום המתעסק "בעסקי אויר לא רציניים". היא ממש לא מעריכה את יכולתו להתפרנס בזכות הסגולות של תאיו האפורים, או את כשרונו "למשוך בעט". אצל הבתולה לעבוד זה אומר להחזיק טורייה ביד, או לכל הפחות סטטוסקופ... והתאום משוכנע כמובן שהבתולה מקרקעת אותו וקוצצת את כנפיו...

 

למזלם של השניים מוכנה הבתולה תמיד "לעבוד על היחסים". ואם התאום לא יתעקש "לעבוד על" הבתולה, עשוי מרקורי כוכבם המשותף לקשר ביניהם ואף לקשור אותם זה לזה בקשר אמיץ.

 

 

תאומים ומאזניים
בנוסף לעובדה שהתאומים והמאזניים משתייכים ליסוד האוויר הקליל והאינטליגנטי, הם חולקים ביניהם משהו נוסף – כפילות. שהרי אין חולק על כך שכל אחד מהם נחלק לשניים: צמד התאומים וזוג כפות המאזניים. יש לנו פה זוג שהם שתיים כפול שתיים - זוג בריבוע - ויחד עם זאת אין בזוג הזה שום דבר מרובע. כי מה שנוצר בין שני מזלות אויר אלה הוא משולש, זוית בת 120 מעלות המסמלת הרמוניה. המשולש מבטיח משבים ערים ורעננים בין שני מזלות אויר וורבליים אלה, והוא יקיים ביניהם משוב הדדי מפרגן ומחמיא.

 

גם כשהצמד הזה מתנצח הוא מזכיר שני אלופי טניס שעל כל פינג יש לצד השני פונג אינטליגנטי ואלגנטי. בסופם של חילופי הדברים הם בדרך כלל ממהרים להשלים נזכות ההרמוניה הבסיסית שביניהם. כי למרות "ריבוי האישיות" שמתרוצץ בקרב זוג המזלות הכפול והדואלי הזה, הם משדרים על גל אחד ומבינים זה את זה. כי מי כמו שני מזלות כפולים אלה יודע ש"טובים השניים"? כך שכל עוד הם מעניינים ומסקרנים זה את זה יישאר הקשר שביניהם צעיר ורענן ולא יחלוף עם הרוח. יחד עם זאת רצוי שהתאומים יסכים להתבגר קמעה...
שורה אחרונה - התאומים למאזניים מאוד מתאימים.

 

 

תאומים ועקרב
מזל האויר היחידי שהולך עם העקרב הוא התאומים. ו"הולך" זו לא מילה. כי העקרב והתאומים פוסעים יחד כשהם צמודים זה לזה, כבריקוד טנגו, כשהעקרב הוא (כמובן) המוביל, והתאום מתאים את עצמו לצעדים שבן זוגו העוצמתי מכתיב.

 

הקשר ההדוק בין העקרב לתאומים מוכיח שניגודים נמשכים – כי מה יכול להיות יותר מנוגד למים הכבדים של העקרב הטעון והייצרי, המעמיק והיסודי, מהאווריריות הקלילה-קרירה של התאומים השטחי והפטפטן? מה מנוגד יותר לקביעות, ליציבות ולעקביות העקרבית מאהבת השינויים והגיוון של התאומים שאוהבים להחליף ולחלוף עם הרוח? מה סותר יותר את האחידות והאינטגרליות העקרבית מהדואליות והכפילות התאומית? אופס... אלא שכאן נתקלנו במוקש. כי העקרב שהוא לכאורה עקבי ואחיד כל כך הוא למעשה יצור קוטבי, טיפוס של קצוות שיכול לנוע מקיצוניות לקיצוניות. לא לשווא העקרב הוא המזל היחיד בגלגל המזלות המסומל על ידי שני סמלים (לפחות) – העקרב המתחפר במחילות, והנשר המרקיע שחקים.

 

העקרב מקנא בתאום המלהטט בקלילות נונשלנטית כשהוא אוחז, כקוסם, במקל משני קצוותיו, בשעה שאצל העקרב כל מעבר הוא משברי וכרוך בחיבוטי נפש. העקרב שרואה את המציאות בשחור ולבן מוקסם מהאיכות הקליידוסקופית של התאומים הרב גווני שמשתנה ללא הפוגה. התאומים מהווה ללא ספק חידה עבור העקרב, והעקרב לא יירגע עד שלא יפצח אותה. התאומים נמשכים לעוצמה ולאינטגריטי של העקרב, וכל עוד בני המזל שהסיפרה 2 היא מהותם מוכנים להסתפק בתפקיד הכינור השני ולהתאים את עצמם לעקרב, האידיליה חוגגת.

 

 

תאומים וקשת
התאום הוא פרפר צבעוני המחפש תמיד גיוון, וזה בדיוק מה שהקשת, על שלל צבעי הקשת שלו, יודע לספק, ובשפע. הקשת עם האופטימיות והחיוניות הבלתי נלאית שלו, הוא טיפוס חוויתי (וקצת חייתי...) שמבריח את האפור ומפריח כל שממון, מה שמבטיח שהתאומים שחייב כל הזמן להיות מאותגר מנטלית ומסוקרן, לא ישתעמם עם הקשת לעולם. וגם לקשת הקשר הזה חיוני – האש של הקשת זקוקה למשב האוויר התאומי, אותו משב קליל-קריר (הקרירות מוסיפה עניין ואתגר לקשת החם), המפיח באש של הקשת מישנה התלהבות.

 

שני המזלות זקוקים לשינויים כמו לאוויר לנשימה, ככה שלא בקלות הם מתנזרים ממנו. אסור לשכוח שהקשת הממיר את חיציו בחיצי קופידון הוא ציד לבבות בלתי נלאה, וגם התאומים, מצידו, אוהב לפלרטט מן הצד. יחד עם זאת, כל עוד יעלה בידם של הקשת והתאומים לרענן חדשות לבקרים את הקשר שביניהם, ולהמשיך לסקרן זה לזה, יש לאהבתם סיכוי להאריך ימים. גם החמצן שהם מעניקים זה לזה בשפע עוזר להפיח רוח חדשה באותה הלהבה שבלב ולהנשים אותה. אפשר לסמוך על הקשת שיתן לתאום מרחב נשימה, וממי אם לא מהתאומים יקבל הקשת חבל ארוך ותחושה של חופשה? (טוב, אולי מהדלי...). כל עוד הקשת לא ימתח מידי את החבל רבים הסיכויים שיישמר ביניהם הקשר – אולי אפילו טרנסאטלנטי, מה שרק מוסיף עוד קיסם של קסם למדורת אהבתם המתלקחת כל פעם מחדש באש זרה.
כי אצל הקשת והתאומים – כמה שיותר רחוק, יותר קרוב...

 

 

תאומים וגדי
הגדי שייך ליסוד האדמה והתאומים ליסוד האוויר, כך שהקשר שבין השניים רחוק מלהיות הרמוני ביסודו, מה עוד שהגדי הוא הכבד והרציני שבמזלות האדמה, בשעה שהתאומים הוא הקליל וקל הדעת שבמזלות האוויר. בנוסף לכך מסמל הגדי בגרות וזיקנה, בעוד שהתאומים הוא מזל הנעורים, כך שפער גילאים הוא לא אחת האישיו בזוגיות של הגדי והתאומים. פער הגילאים בין השניים יכול לבוא לידי ביטוי במובן הכרונולוגי, הרב שנתי, או במובן המנטלי. מה שאומר שצפוי קונפליקט בין האחריות והמחוייבות לקשרים אישיים האופיינית למזל גדי, לבין אותה נטיית לב תאומית-פרפרית השואפת למצות את ההנאה של הרגע בריחוף מפרח לפרח.

 

תחומי העניין של שני המזלות גם הם שונים – התאומים נוהה אחר פרפראות, חידוני טריוויה ומדורי רכילות, בשעה שהגדי (אם בכלל יש לו זמן לעיסוקים מנטליים מחוץ לשעות העבודה), נמשך לשחמט ולכל אותם תחומים רציניים שעליהם ניתן לקרוא בספרים עבי כרס, כמו היסטוריה למשל. למיותר לציין שהעבר מעניין את התאום המרחף בין הכאן לעכשיו כמו השלג של אשתקד. כך שלשניים גם אין נושא שיחה משותף, והתקשורת היא מהותית, לפחות לגבי התאומים.

 

מה שכן משותף לשני המזלות היא גישה רציונלית ואפילו מניפולטיבית לצד קרירות רגשית. לא משהו שאפשר לבנות עליו יחסים משמעותיים. יחד עם זאת אם הירחים של הגדי והתאומים נמצאים במזלות חמים יותר, הם יצליחו לבנות ביניהם גשר של רגש.

 

 

תאומים ודלי
שניהם מזלות אויר מה שמבטיח הרמוניה - ואכן משבים רומנטיים ערים מנשבים בין השניים. התאומים משולים לבריזה קלילה והדלי לרוח סערה, ומה שמשותף לשניהם היא רוח נעורים רעננה, סקרנות אינטלקטואלית ורצון להיות מעורים באירועים ומעורבים בהם. שניהם זקוקים למרחב אווירי כלאוויר לנשימה ושואפים לנוע בשבילי החיים ובנתיבי האוויר כשהם חופשיים כמו הרוח.

 

הקסם הילדי השובב האופייני כל כך לתאומים משובב את לב הדלי, ואילו התאום מרותק למהותו הפרדוקסלית של הדלי שלא מפסיקה להפתיע אותו. חוש ההומור של התאומים (גם כשהוא גובל ברוח שטות) מצליח תמיד לשעשע את הדלי שניחן גם הוא בהברקות הומוריסטיות מקוריות ומפתיעות. כך שיש ביניהם שפע של צחוקים, משובים חיוביים ופירגון הדדי. למרות שרוחם של השניים בדרך כלל טובה עליהם. הבעיה היא שיחסיהם נשארים לא פעם תלויים באוויר, וכשאווירה של ארעיות וחוסר החלטיות אופפת אותם, הם מנשבים איש לדרכו. יחד עם זאת, כל עוד ימשיכו לעניין ולרתק זה את זה מובטח להם שאהבתם לא תחלוף עם הבריזה.

 

 

תאומים ודגים
לדגים ולתאומים יש מכנה משותף, שניהם מזלות כפולים המורכבים משתי דמויות – צמד התאומים ושני הדגים, שניות מהותית המרמזת ששני בני הזוג רחוקים מלהיות טיפוסים חד-סטריים. לדגים ולתאומים צורת חשיבה רב ערוצית, מה שמבטיח שהם מרתקים וגם מבינים זה את זה, לעיתים אף ללא מלים. שניהם מבינים דבר מתוך דבר ומשדרים על אותו גל, וכשאחד מהם זורק מלה השני מוסיף משהו, מחזיר וחוזר חלילה. כך שהתקשורת ביניהם כמוה כפינג-פונג מנטלי תוסס וקולח, מה עוד שבכל אחד משני צדי השולחן מנתרים שני שחקנים - שהרי אין חולק על כך שהדגים וגם התאומים נחלקים לשניים. אך למרות שארבעה אוחזים בזוגיות הזאת, היא רחוקה מלהיות מרובעת, מה עוד שהתאומים וגם הדגים אוהבים גיוון ונוטים למשולשים בתחום הרומנטי...

 

למרות שהיסודות שעליהם נמנים שני המזלות, יסודות המים והאוויר בהתאמה, אינם מתאימים, הדגים והתאומים הם גמישים מספיק כדי להיות מתואמים זה עם זה - במיוחד כשנקרית על דרכם הזדמנות לתפוס הזדמנות. מסתבר שבעוד התאום מטה את מפרשו לכל רוח, יודע הדג לעלות על כל גל. אך לא תמיד עובדת היותם שתיים-בחזקת-שתיים מחזקת את הזוגיות של השניים ומקדמת את ספינת אהבתם. כי אסור לשכוח שהזווית המרובעת המתוחה בגלגל המזלות בין התאומים לדגים עלולה לגרום למתח ולמחלוקת בקרב ארבעת השייטים. מה עוד שהדגים, גם בינם לבין עצמם, שוחים בכיוונים מנוגדים...

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 20.6.2008