מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה


כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש טלה, לבד מאותם מקרים שבהם מצויין שהטלה הוא המזל-האישי.

כוכבים נוצצים במזל טלה


לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים.

 

ילידי טלה אוהבים סרטים "עם הרבה מכות", כפי שהגדירה לי פעם בת טלה (ממש חמודה) את הזיאנר האהוב עליה. סרט "טליי" טיפוסי הוא סרט פעולה שכולו אש ואקשן, רעש וצלצולים, פעלולים ותימרות עשן. הקצב המטורף כאילו טורף את המסך וצובע אותו בצבע הדם הנשפך שם בקדחתנות - הכל מאוד רועש ומהיר, סכנה רודפת סכנה, והכל בקצב היפר-אקטיבי עוצר נשימה עם המון אקסטרים ו- scream. ואין ולו רגע אחד דל - אלא אם מרדפים מוטרפים מתחילים לשעמם אתכם...

 

קיראו כאן כיצד משתקף הטלה באישיותם של כוכבים ואנשי קולנוע ובמה -

 

 


כוכב הסרט "הגלדיאטור" ראסל קראו נולד, איך לא, תחת כוכב המלחמה מארס-מאדים. כוכב הקולנוע שנולד במזל טלה ב- 7 באפריל 1964 נכנס לתפקיד איש החרב בהצלחה מסחררת שאף זיכתה אותו באוסקר. רכילאי הוליווד מספרים שהכניסה לתפקיד לא עלתה לשחקן במאמצים רבים מדי, שהרי גם בחייו הפרטיים שש הכוכב אל זירת הקרב ונוטה להסתבך בקטטות עקב טמפרמנט מתלקח במיוחד...

 

כוכב אחר המיטיב ללהטט בלהב החרב, ג'קי צ'אן, נולד גם הוא במזל האש הלוהבת טלה, ובדומה לקראו גם הוא יליד 7 באפריל. צ'אן שנולד בדיוק עשר שנים לפני קראו הוא כוכב סרטי אמנויות מלחמה.

 

כוכב סרטי פעולה נוסף הוא השחקן האמריקאי סטיבן סיגל שהחל את דרכו כמדריך אייקידו ביפן, לפני שהפגין את כישורי הלחימה שלו באולפנים של הוליווד. סיגל נולד ב- 10 באפריל, קרוב למדי ל- 7 בחודש שבו נולדו עמיתיו גיבורי סרטי הפעולה קראו וצ'אן.

 

בתור בת מזל טלה, מזל האש והאישיות, אין זה מפתיע שהשחקנית הבריטית ג'ולי כריסטי ניחונה בכריזמה ואישיות שהפכו אותה בשנות השבעים של המאה הקודמת לכוכבת לוהטת שחרכה לא מעט מסכים.  אשת-האש כריסטי הצדיקה את כינויה כאשר כיכבה (בתפקיד כפול!) בסרט פרנהייט 451, ששמו מציין את הטמפרטורה שבה מתלקח הניר. הסרט מתאר חברה בעתיד שבה ספרים מוחרמים וכבאים מציתים שריפות מערמות ספרים.

 

בסרט האש והאקשן המגדל הלוהט הופיעו שני בני מזל טלה סטיב מקווין בתפקיד הראשי ולצידו ויליאם הולדן.  מקוין לוהק תחילה לתפקיד הארכיטקט שהמגדל שתכנן עלה באש, אך הוא נדלק על תפקיד זוטר יחסית, זה של מפקד הכבאים. לכבודו של מקווין הוגדל התפקיד כדי שיהלום את מידותיו של הסופר-סטאר מקווין.
אסון התאומים שהתרחש ב- 11.9.2001 הזכיר לרבים סצינות אימים מתוך "המגדל הלוהט". פרט מאלף הוא שהסרט קשור גם הוא בתאריך 11 בספטמבר - צילומיו הסתיימו ב- 11.9.1974.

 

אחד מסרטיו הראשונים של צ'רלי צ'פלין, שנולד במזל האש טלה, הוא The Fireman - בתרגום מילולי "איש האש", אך הכוונה היא כמובן ל"כבאי". ראו על צ'רלי צ'פלין גם במזל החודש טלה.

 

בן מזל טלה סטיבן וודס מגלם בסרט True Believer (שתורגם בעברית ל"הפרקליט") עורך דין שחש עצמו שרוף וכבוי לאחר שנים של מאבק שוחק בציניות של בתי המשפט. כאשר הוא נתקל במקרה של מהגר קוריאני שהופלל ונכלא על לא עוול בכפו, מצליח מעשה העוולה ללבות מחדש את אש הצדק בליב הכבוי. חדור רוח קרב וחמוש באמת הבוערת בעצמותיו, קם הפרקליט כציפור האש מאפרו מחדש, בגומרו אומר ללכת באש ובאש במלחמתו למען הצדק. הוא הולך ראש בראש נגד השיטה המושחתת, מנגח אותה שוב ושוב ובסופו של דבר גובר עליה.

מעריץ מושבע של "הפרקליט" הוא עו"ד אביגדור פלדמן שהסרט הוא ללא ספק נר - אם לא לפיד בוער - לרגליו. מזלו האישי של פלדמן, ששמו הולך לפניו כפרקליט הלוחם ללא חת למען הצדק הוא טלה.

 

הצבע האדום מזוהה עם מזל טלה כך שאין זה מפתיע שהשיר "כלניות" בו שרה שושנה דמארי על "כלניות אדמדמות אדמוניות" כל כך מזוהה איתה. וכמובן שגם מוטיב המלחמה אינו נפקד ממהותה של הזמרת שמזלה נשלט על ידי כוכב המלחמה מאדים-מארס. בזמן מלחמת העצמאות שרה את השירים שהיו לנכסי- צאן-הברזל של המלחמה כמו "הקרב האחרון". ראו על שושנה דמארי גם ב מזל החודש טלה.

 

וורן ביטי זכה באוסקר על סרטו "אדומים". על המעורבות האישית המוחלטת של ביטי בסרט תעיד העובדה שבנוסף לתפקיד הראשי שאותו גילם, הוא גם ביים והפיק את הסרט ואפילו היה מעורב בכתיבת התסריט. התסריט התבסס על ספרו של ג'ון ריד "עשרה ימים שזיעזעו את העולם"  שתיעד את המהפכה הקומוניסטית.

 

השיר "עשיתי זאת בדרכי שלי" מבטא את רוח העצמאות של מזל טלה, ולכן אין זה מפתיע שמבין כל שיריו של פרנק סינטרה היה לשיר המזוהה עימו ביותר. טלה היה מזלו האישי של סינטרה.

 

את הצד התמים של הטלה גילמה השחקנית מרי פיקפורד שנודעה בכינויה "הנערה עם התלתלים", כיאה לבת מזל טלה המתולתל. פיקפורד שיקפה את העדינות והתמימות המזוהה עם צדו הרך של המזל שאותו מגלם סמל השה (טלה), בעוד שאת צידו התקיף של המזל, מייצג האייל מנהיג העדר.
 

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 19.4.2008