מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה


כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש דלי, לבד מאותם מקרים שבהם מצויין שהדלי הוא המזל-האישי.

כוכבים נוצצים במזל דלי


 לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים.

 


הדלי קשור בכל מה שהוא "מעבר" - בכל מה שהוא נדיר ושגיא ומופלא ושמיימי. בדלי יש משהו בלתי נתפס, משהו בלתי מושג כקסמו של כוכב המנצנץ במרחקים, והוא בלתי צפוי ומפתיע כברק שמבזיק ברקיע.
בנוסף לאיכויות מגנטיות של קולט ברקים ניחן הדלי גם באותו מבט שמיימי-בוהק שהוא לא פעם יותר-כחול-מכחול, אז מה פלא שכוכבים במזל דלי זוכים לא אחת בהילה של סופר-סטאר?

 

קיראו כאן כיצד משתקף הדלי באישיותם של כוכבים ואנשי קולנוע ובמה -

 

 

 
מבטו הכחול של פול ניומן הילך קסמים לא רק על קהל הצופים אלא אף היווה השראה לשיר הרוק האנגלי "העיניים של פול ניומן". השיר קושר בין מבטו המחשמל של הכוכב ההוליוודי לבין הבטחה לעתיד מפתיע -
I wish I had Paul Newman's eyes And every day came with some surprise
מזל דלי - כמה מפתיע (ואולי לא), קשור בהפתעות.

 

בן מזל דלי קלארק גייבל, כוכב הכוכבים של כל הזמנים, גילם בסרט "חלף עם הרוח" את דמותו ה"דליית" הבלתי נתפסת, המרוחקת והמתרחקת של רט באטלר, שבדומה לשם הסרט, חולף גם הוא עם הרוח.

 

 ג'יימס דין מזוהה במיוחד עם תפקידו המיתולוגי בסרט "מרד הנעורים", שבו גילם את המורד שובר המוסכמות, דמות המבטאת את מהותו של דין, המורד האולטימטיבי, ושל מזל דלי שבו נולד.

 

כוכבת העבר טלולה בנקהד היתה דמות יוצאת דופן שבעטה בכל המוסכמות, ואף סרבה לקבל הוראות מהבמאים שלה. השחקנית הנאורוטית שהכינוי "הבלתי צפויה" הודבק לה, זכתה בתפקידים רק בזכות אישיותה האקסטראווגנטית והכריזמה הבלתי רגילה שלה.

 

ילידי הדלי הם ללא פסק טיפוסים יוצאי דופן - אלן דג'נרס כוכבת הסדרה "אלן" הדהימה את מעריציה כאשר יצאה מן הארון קבל קהל ואולם בתוכניתה של אופרה ווינפרי (שגם היא בת מזל דלי). בעקבות כך יצאה מהארון גם הדמות שאותה גילמה בסדרה, אלן מורגן.

 

מזל דלי מסמל ידידות כך ש"חברים" הוא מושג דליי ב"ה" הידיעה. לכן אין זה מפתיע שסידרת הטלויזיה שבה דרך כוכבה של השחקנית בת מזל דלי, אלן דג'נרס, נודעה בשם "אלה הם חברי". השחקנית זוהתה עם הסיטקום במידה כזו שכבר בעונה השניה הוסב שמה של הסידרה (שעלתה לראשונה ב-1994) ונקראה על שם כוכבתה - "אלן".

 

גם כוכבת הסדרה הפופולרית "חברים" ג'ניפר אניסטון היא למרבה אי ההפתעה, בת מזל דלי. אניסטון מגלמת את דמותה של רייצ'ל גרין, שמורדת במוסכמות, בועטת בחתנה ונמלטת מטקס חתונתה כשהיא לבושה בשמלת כלה. הטקס והשמלה משקפים כמובן את מזל הנישואים מאזניים, שהוא מזלה-האישי של השחקנית - עובדה שחשיבותה תתגלה בקטע הבא. בת דלי אחרת המשחקת דמות של אשה המורדת בבעלה ובורחת ממנו, היא השחקנית ג'ינה דייוויס, המגלמת את תלמה בסרט "תלמה ולואיז". חוט מקשר נוסף בין השתיים הוא השחקן הנאה בראד פיט שהתגלה לראשונה ב"תלמה ולואיז" שם תינה אהבים עם ג'ינה דייויס, רק כדי למצוא את עצמו זמן קצר לאחר מכן בזרועותיה של כוכבת "חברים" ג'ניפר אניסטון, שלה גם נישא.

 

המוטיב המרכזי בסרט "תלמה ולואיז" הוא דליי במובהק - חברות. במקרה זה ידידות אמיצה בין שתי נשים ההולכות באש ובמים זו למען זו. לכן אין זה מפתיע לגלות שגם סוזן סרנדון, השחקנית המופיעה לצדה של ג'ינה דייויס ומגלמת את תפקיד חברתה לואיז, נולדה בהשפעת מזל דלי. חובבי האסטרולוגיה שביניכם ימצאו בסוף הכתבה פרטים מאלפים נוספים על קשרים אסטרולוגיים מדהימים בין "חברים" ו"תלמה ולואיז", ובין השחקנים המככבים בהם. 

 
בגלל הקשר הדליי לנשגב ולשמיימי, מסמל מזל זה גם מלאכים. פארה פאוסט שכיכבה בסדרה "המלאכים של צ'ארלי" נולדה במזל-שמש דלי, השחקנית קיית ג'קסון שהופיעה לצידה נולדה במזל-אישי דלי, וגם את צ'ארל,י בעצמו ובכבודו, מגלם בן מזל דלי, השחקן ג'ון פורסיית. כיאה לבת מזל דלי המקורי מתהדרת פארה פאוסט בשם פרטי וגם בשם משפחה יוצא דופן. "פאוסט" באנגלית הוא "ברז". מתאים לדלי...


ומגברת "ברז" לגברת "דלי" - את דמותה האקסצנטרית של הייאסינת באקט בסדרה הבריטית הקומית "מה יגידו השכנים", מגלמת פטרישיה רוטלדג'. היות ו"באקט" הוא "דלי", לא תהיה לכם בעיה לנחש מהו מזלה של הקומיקאית המוכשרת... 


 

לחובבי אסטרולוגיה בלבד 

והנה פרט מאלף שהקרדיט עליו מגיע לקולנוען אייל בן אהרון המרבה לכתוב על הקשר שבין אסטרולוגיה לקולנוע. בן אהרון שם לב שג'ינה דייויס נולדה במזל-שמש דלי בשעה שמזלה-האישי הוא מאזניים, ואילו סוזן סרנדון נולדה, שימו לב, במזל-שמש מאזניים בשעה שדלי הוא מזלה-האישי. הקשר הבין-מזלי ההדוק שבין שתי השחקניות, עשוי להסביר מדוע נבחרו דווקא הן לגלם שתי נשים הקשורות זו בזו בעבותות של ידידות גורלית.

 

ומה באשר למזלו של בראד פיט, השחקן שהיה לחוליה שהידקה את הקשר שבין "חברים" ל"תלמה ולואיז"? ואת הזיקה שבין ג'ינה דייויס לג'ניפר אניסטון?  פרט מאלף הוא שבצרוף מקרים נדיר שתי השחקניות, דייויס ואניסטון שפיט מחבר ביניהן, נולדו בדיוק באותו שילוב אסטרולוגי - מזל שמש דלי עם מזל-אישי מאזניים. וארשה לעצמי להזכיר; שסוזן סרנדון היא מאזניים עם מזל-אישי דלי.

 

מהו אם כן מזלו של פיט?

אתן לכם רמז - איזה מזל מקשר בין מאזניים לדלי? כלומר, נמצא בדיוק בתווך בין שני מזלות אלה? היות ואנחנו לא בשעור אסטרולוגיה אענה על השאלה בעצמי - קשת. ופיט הוא לא סתם קשת - אלא קשת כפול. כלומר מזל-השמש וגם המזל-האישי שלו הם קשת. קשת מסמל נסיעות, מה שמקביל לעובדה שכוכבו של פיט דרך בסרט שהנסיעה-בריחה של שתי גיבורותיו בדרכיה עתירות הקילומטרז' של ארה"ב היא מוטיב מרכזי בה, לצד מוטיב הידידות (דלי) שהיתה לשותפות גורל (מאזניים).  


 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 10.2.2008