מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה

הגדי הוא מזל-השמש של רוב האישים המוזכרים בכתבה.

באותם המקרים שבהם הגדי הוא המזל-האישי של אישיות מסויימת, מצויין הדבר באופן מפורש.ומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור
עוד על מזל גדי


על חיי האהבה של הגדי והתאמתו למזלות השונים, קיראו ב -

ממזל גדי באהבה


כיצד משתקף מזלם של כוכבים ילידי גדי בתפקידים שהם מגלמים?

כוכבים נוצצים בגדי


ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן
הקישור למעלה "הדלי ברוח הזמן" לא עובד
הקישור בשורה הבאה עובד הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
מזל החודש - גדי


למדורנו החדש הגדי ברוח הזמן

 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה - די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל הגדי?

 


העובדה שמזל זה מסומל על ידי עז-ההרים מדברת בעד עצמה – ואכן הגדי הוא טיפוס מטפס, השואף להעפיל אל הפסגה ולכבוש את ההר. טיפוס שאוהב לשאוף אויר פסגות... הגדי הוא אחרון מזלות האדמה (הבאים לפניו הם השור והבתולה), והאדמה שלו היא החומרית, המוצקה, המגובשת והקשה ביותר. בהיותה "חומר בחזקת חומר", הקרקע הגדיית מוצאת את גילומה בסלעים, אבנים וטרשים, שהן תבנית נוף הפסגה, משאת נפשו של הגדי.

טיפוס הרים הינו ספורט קשוח הדורש כושר תיכנון, סבלנות, סיבולת גבוהה וקור רוח, תכונות שהן אכן טיפוסיות לגדי הטפסן שבדרכו למעלה, אל עמדות הכבוד, קורא תגר על כוח הכבידה ועל המגבלות המסומלות על ידי הטבעות המקיפות את סאטורן (שבתאי), כוכב הלכת השולט במזלו. הסכנה של נפילה מאיגרא רמה הינה סימבוליקה גדיית מובהקת, מה עוד שהגדי, בהיותו מזל האדמה המגובשת והחומרית מכולם הוא גם "הכבד" מכולם, עובדה המקבילה להיותה של העופרת, המתכת הקשורה במזל, הכבדה מכל המתכות. אך לגיבוש זה יש גם צד נוסף - שהרי מי היא האבן המגובשת ביותר, המוצקה והקשה מכל החומרים? היהלום, כמובן. והיהלום, מהו אם לא גלגול של פחמן, חומר פשוט ונטול כל חן וברק שבדרך פלאית היה לחומר הכי הזוהר, לאבן החן היקרה ביותר. עובדה המקבילה לסימבוליקה הרוחנית של מזל גדי, שהיא - להפוך את החומריות היתרה המסומלת על ידי העופרת, באלכימיה מופלאה, לאבן חכמים הבוהקת באור יקרות.


 

ההתבוננות בסמל הגדי גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של ילידי גדי מפורסמים, כמו גם באירועים המתרחשים בעולמנו בחודש שבו שולט הגדי.

הבהרה - כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש גדי, לבד מאותם המקרים שבהם מצויין שהגדי הוא המזל-האישי.

 

 


מזל גדי ומוטיב הכבידה והכבוד
את חוקי כוח הכבידה גילה, כמתבקש, בן מזל גדי – הלוא הוא סר אייזק ניוטון, המדען הגדול בן המאה ה-17. כבן מזל גדי טיפוסי היו ניוטון קנאי גם לכבודו. למרות מעמד העל שלו והתהילה שבה זכה הוא היה מעורב במריבות על זכויות ראשונים של כמה המצאות. הוא אף הפעיל את "החברה המלכותית" שכתבה גילוי דעת נגד מתמטיקאי יריב והאשימה אותו בגניבת המצאה של ניוטון. אמינותו של המסמך הוטלה בספק כאשר התברר שמי שכתב אותו היה ניוטון בעצמו, אם כי לא בכבודו...

את הקישור בין ניוטון, כבידה וכבוד עשה גם פרופ' יקיר שושני שכתב "מלוא כל הארץ כבידתו".

 

חלוצי התעופה האחים וילבור ואורוויל רייט הם האנשים הראשונים שהצליחו להתגבר על כוח הכבידה, ולעלות לאוויר עם כלי טיס. מזלו האישי של אורוויל רייט היה גדי.

 

גדי נוסף שהתריס נגד חוקי הכבידה היה הווארד היוז, שהיה חובב טיסה מושבע וטייס ניסוי. המיליארדר התמהוני אף תכנן את מטוסיו בעצמו ושבר בהטיסו מטוסים אלה שיאי מהירות רבים.

 

עוד בן מזל גדי שהצליח לחבר בין כבוד לכובד, הוא מוממד עלי. עלי נחשב למתאגרף במשקל כבד הטוב בכל הזמנים.

 

 


מזל גדי ומוטיב המיגבלה וההתגברות עליה
האסטרופיזיקאי סטיבן הוקינג הוגה תאורית "המפץ הגדול" המבקשת להסביר את היווצרות היקום, הוא סמל ומופת להתגברות רוח האדם על מגבלות הגוף. הוקינג שחלה בגיל צעיר במחלה הגורמת לשיתוק מוחלט רתוק לכבא גלגלים, כשהוא נטול יכולת דיבור. הדרך היחידה בה הוא מתקשר עם העולם היא באמצעות מצמוץ עיניו. הוקינג נחשב לנס רפואי בהיותו חולה למעלה מ- 40 שנה במחלה שתוחלת החיים בה היא שלוש שנים.

 

גם אייזק ניוטון סבל מלא מעט מגבלות ומילדות קשה. הוא נולד טרם זמנו, לאם חד הורית (אביו נפטר לפני הולדתו) במשקל זעיר כשסכנה נשקפת לחייו. בהיותו כבן שלוש זנחה אותו אימו והוא גדל בבית סבתו.

 

מדען דגול נוסף בתחום האסטרונומיה והפיזיקה, יוהס קפלר, סבל גם הוא ממגבלות בתחילת חייו. קפלר בן המאה ה-16, מדען פורץ דרך שחולל מהפכה באסטרונמיה, התחיל את חייו, בדומה לניוטון, בתור פג וגדל ללא אב (אביו נטש את הבית כשלקפלר מלאו 5 שנים). הוא היה ילד חולני וחלוש שגדל בעוני. אמו שבקושי פרנסה את המשפחה היתה הילרית שהואשמה בכישוף..

 

 

 
מזל גדי ומוטיב היהלום ואבן החכמים
אבן החכמים היא לפי האמונה, אבן פלאית שביכולתה להפוך את המתכת הקשורה במזל גדי, העופרת, לזהב.

סר אייזק ניוטון חיפש בניסוייו האלכימיים את אבן החכמים, ובניסוייו הפיזיים הוא חקר את הצורה שבה אור העובר דרך מנסרה מתפצל לכל צבעי הקשת. כך שאם נאחד את שני המחקרים של ניוטון נקבל את היהלום. בדומה לאבן החכמים, היהלום מורכב גם הוא מחומר פשוט, הפחמן, שבזכות גיבוש מופלא היה לאבן מבריקה שמנצנצת בכל צבעי הקשת. בדומה לעופרת, גם הפחמן קשור במזל גדי, ובדומה לאבן החכמים מסמל היהלום את היכולת להתעלות מעל לחומריות ולמגבלותיה ולזכות בהארה.

 

לפני כשבועיים, ביום 25.12.2007, כלומר - מיד עם תחילתו של מזל גדי, התפרסמה הידיעה הבאה:


"צוות חוקרים מבר אילן גילו את הסיבה לחוזקו של היהלום".


בידיעה שהופיעה באתר הידען, נכתב: "צוות מדענים מאוניברסיטת בר-אילן, הצליח לפצח את הסוד שהופך את היהלום לקשה כל כך. כולנו יודעים שהיהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע ובמשך שנים חקרו מדענים רבים ברחבי העולם את הסיבה לכך."

 

את הידיעה הכל כך משמעותית בסימליות הגדיית שלה, מצאתי לגמרי במקרה, כאשר לפני כמה ימים, ביום 3 בינואר 2008, כשקראתי באתר הידען חומר על כתבי היד הסודיים של ניוטון, הקלקתי כנראה בטעות באיזה מקום והידיעה על היהלום קפצה לי אל המסך. התפעמתי נוכח העובדה שלא זו בלבד שהידיעה התפרסמה מיד עם תחילתו של מזל גדי, אלא שהיא התפרסמה דווקא ביום ההולדת של ניוטון, החל ב- 25 בדצמבר, ובנוסף לכך הבזיקה התשובה על חידת היהלום ששנים חיפשו אותה, דווקא ביום הולדתו ה- 365 של ניוטון, שהוא לדעתי בעל סמליות ראשונה במעלה. יום הולדת זה, צופן בחובו את הסמליות של הצפוי לנו בעידן הניוטוני החדש שנפתח ממש בימים אלה. ראו השנה הגדולה של אייזק ניוטון


 


הכתבה עלתה לאתר ביום 9.1.2008

 


 

 

מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש החודש למזל גדי 

 

 

הגדי ברוח הזמן - בציר חורף 2008-9 (וגם לקט משנים קודמות ...

לבציר  2009-10     לבציר 2010-11     לבציר 2011-12

 

 

לצד אמביציה ושאיפה לטפס לפסגה מסמל הגדי קור וקושי,  כמו גם כל דבר חומרי, מגובש וכבד. לכן הוא מסמל את הכבדה במתכות, העופרת, ואת החומר המגובש והקשה מכולם - היהלום, בנוסף לאבנים, סלעים והרים מן השורה.

יותר מכל מזל, קשור הגדי במושג הזמן. מדוע? כי שליטו סטורן-שבתאי מסמל את הזמן, כמו גם כל דבר ישן-נושן. ברוח מזל גדי ארשה לעצמי, אפוא, לפתוח את המדור עם אירועים שהם לא ממש חמים מהתנור. ואולי אפילו קצת קפואים מהפריזר אבל עם אותה ארומה גדיית של "טעם של פעם"...

 

  

גדי - בציר חורף 2007-2008 -  וגם מעט דוגמאות מהעבר הרחוק יותר... 

בסוף דצמבר 2007 השיג בריטי בן 45, אדריאן הייז, שיא עולמי כאשר הצליח לכבוש שלושה קטבים ב- 19 חודשים. "שלושת הקטבים" הם: הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ופסגת האוורסט. הייז כבש את האוורסט ב-25 במאי 2006, את הקוטב הצפוני ב- 25.4.2007 ואת הקוטב הדרומי ב- 28.12.2007
 בנוסף מסתבר שהייז הוא טיפוס קוטבי ביותר גם בחיי היום יום שלו: האיש גר בדובאי, ואת האימונים למסע הכיבושים הקפוא שלו ערך במדבר בחום לוהט של 45 מעלות...

 

 כעבור כשבועיים, ביום 11.1.2008, התבשר העולם כי כובש האוורסט המקורי, סיר אדמונד הילרי, נפטר בגיל 88.  מזלו-האישי של הילרי היה, כמה לא מפתיע, גדי.

 

באותו היום, ה-11 בינואר 2008, נהרגו חמישה יהלומנים ישראליים בעת טיסה בשמי נומיביה. הגדי מסמל יהלומים ואת העוסקים בהם, כמו גם מקומות גבוהים ותאונות הקשורות בנפילה.

 

מזל גדי קשור לא רק בנפילות פיזיות אלא גם בנפילה ממעמד, כפי שמשקפת הדוגמא הבאה:  

  
במאמר שפרסמתי בעתון "מוניטין" במרץ 1991, כאשר נשיא ארה"ב דאז, ג'ורג' בוש האב, היה בשיא תהילתו בעקבות נצחונו במלחמת המפרץ הראשונה, חזיתי שבינואר 1992 הוא ייפל מהשלטון. בינואר 1992 בוש אכן נפל, נפילה מתוקשרת ביותר, כאשר בעת ביקורו ביפן התמוטט בעת ארוחה חגיגית ואף הקיא על ראש ממשלת יפן.  הבעייה היא (מצחיק שאני כותבת את זה דווקא במוצאי ה-20 בינואר, ביום שבו הושבע אובאמה לנשיאות ארה"ב), שבאותו הזמן לא הייתי מודעת לעובדה שהבחירות לנשיאות ארה"ב אינן מתקיימות בינואר אלא בנובמבר. יחד עם זאת מסתבר שאותו ביקור ביפן סימל את תחילת הנפילה הפוליטית של בוש, שאכן הפסיד את הבחירות בנובמבר של אותה שנה (1992) לביל קלינטון. כמה סימלי – נפילה פיזית ובעקבותיה מפלה פוליטית.

והנה צרוף מקרים מאוד אקטואלי.

 

גם בנו של הנשיא, ג'ורג' בוש הבן, חווה בעת נשיאותו נפילה בחודש שבשליטתו של מזל גדי. ביום 13.1.2002, בעת שהתרווח על כורסתו בבית הלבן וצפה במשחק כדורגל, הוא נפל לפתע מהכורסה וראשו נחבט בריצפה. סביר להניח שכאב ראש לא קטן היה נחסך מן העולם אילו בעקבות אותה נפילה היה סופג גם מפלה בבחירות 2004...  

 

 

גדי, בציר חורף 2008-2009 

הסיפור הבא הוא אמנם על עוגה אבל לא על אחת שהיא חמה מהתנור: ביום הראשון של מזל גדי, 23.12.2008, הופיעה ידיעה שסיפרה על עוגת חג מולד ישנה-נושנה שנאפתה עוד לפני מלחמת העולם הראשונה והשתמרה איכשהו עד עצם היום הזה. 

 

והנה סיפור נוסף על דבר מאכל מקשיש - או יותר נכון, על מי שניצל מלהפוך לדבר מאכל בזכות גילו המתושלחי: בתחילת ינואר הופיעה ידיעה על הלובסטר "גורג" שניצל מלהפוך למנה יוקרתית במסעדת פירות ים, בזכות קביעתו של מומחה שהלובסטר נולד לפני 140 שנה.

אני רואה בסיפור המרגש הזה את השתקפותה של סימליות נעלה -  ג'ורג', שנולד בימי נשיאותו של אברהם לינקולן ששיחרר את השחורים מעבדות, ונלכד ימים לפני שברק אובמה סגר מעגל היסטורי כאשר הושבע לנשיאה השחור הראשון של ארה"ב - סגר גם הוא מעגל כאשר שוחרר לים וזכה בחיים חדשים. ארה"ב מסומלת על ידי מזל סרטן, ומי יודע, אולי הלובסטר ג'ורג' הוא הטוטם שלה, ושילוחו רב החסד לים צופן טובות לארה"ב. הקשר ההדוק של הלובסטר לנשיאי ארה"ב מעלה את השאלה אם קראו לו על שמו של הנשיא הראשון ג'ורג' וושינטון, או שמא על שמו של ג'ורג' בוש (שגם הוא סרטן)...

 

ו"הדרת פני זקן", כמו גם הערכה למסורת ולכל דבר ישן ונושן, הן תכונות של מזל גדי הקשור בכל מה שזקן ועתיק ובא בימים:  

בתחילת חודש ינואר התפרסמה ידיעה על מותה של האשה הזקנה ביותר בעולם, מריה דה-חסוס. מריה היתה בת 115 שנים ו-114 ימים בעת פרידתה. והנה פרט מאלף - מריה ירשה את התואר מעדנה פרקר. שכתה בו כשהיתה בת 114 שנים ו – 115 ימים.
ואת היום האחרון של מזל גדי חתם מותה, בג'ורג'יה ארה"ב, של מי שהוגדרה כ"אדם השני הזקן בעולם", ביאטריס פארון , שנפטרה בגיל 113 ביום 19.1.2009. וחשבתי שאילו פארון, אמריקאית ממוצא אפריקאי, היתה חיה יום אחד נוסף, היא היתה זוכה לראות בהשבעתו של ברק אובמה לנשיאות ארה"ב. וזה מזכיר כי סבתו של אובמה נפטרה יום אחד בלבד לפני היבחרו של נכדה, ב-4 בנובמבר 2008, לנשיאות... 

 

השם עופרת יצוקה שניתן למבצע שנפתח ב-27.12.2009, משקף את המתכת שבה קשור הגדי, העופרת, כמו גם את מוצקותו-קשיותו של המזל.

  

  

 המדור עלה לאתר ביום 20.1.2009

 

  


 

 

הגדי ברוח הזמן  -  בציר 2009-10

לבציר 2010-11    לבציר 2011-12

 

 

הגדי, השאיפה לגבהים  והמגדלים

מזל גדי המסומל על ידי עז ההרים הטפסנית מאופיין כידוע בשאיפה לגבהים,  כך שממש מתאים למגדל הגבוה ביותר בעולם, בורג' חליפה (828 מטר ו- 160 קומות), השוכן בדובאי שבאיחוד האמירויות הערביות, "להיוולד" במזל גדי. המגדל שהושק ביום 4.1.2010 נקרא במקור "בורג' דובאי", אך שמו הוסב ל"בורג' ח'ליפה" כאות הוקרה לנשיא האמירויות שייח' ח'ליפה שהזרים כספים רבים להצלת דובאי בעקבות המשבר הכלכלי שאליו נקלעה בנובמבר 2009. המפולת ארעה חודשיים לפני ההשקה החגיגית של "מגדל בבל" של העת החדשה, כך שניתן לראות במגדל המיתמר אנדרטה לקריסה הכלכלית של דובאי

 

מי שנשא לפני כן את כתר המיבנה הגבוה בעולם, וגילם בשעתו את מיתוס חטא הגאווה והקריסה שבעקבותיה, היתה אנטנת הרדיו בוורשה שהתנשאה לגובה 646, עד שקרסה. האנטנה שהחלה את שידוריה בדיוק בערב כניסתה של השמש למזל אריה רם המעלה ביום 22.7.1974, גם קרסה בהשפעת מזל מגאלומני זה ביום 8.8.1991 – כאימרה האנגלית הידועה: הגאווה צועדת לפני הנפילה.

ואם לחזור לשיאן החדש, בורג' חליפה, פרט מאלף הוא שגם לגובהו המירבי הגיע המגדל המתנשא אל על בהשפעת הגדי – ביום 17.1.2009

 

 

המדור עלה לאתר ביום 16.5.2010

 


 

 

הגדי ברוח הזמן  -  בציר 2010-11

לבציר 2011-12

 

 בציר הגדי 2010-11, בדומה לבציר בשנה שעברה הינו דל למדי, וגם את מעט הסיפורים שמצאתי, בקושי קוששתי, מה שעולה בקנה אחד עם היותו של הגדי סמל להגבלה ולקושי...

אז הנה בכל זאת כמה אירועים גדיים מובהקים שהתרחשו בעיצומו של מזל גדי השנה, ובכל אחד מהם מככב, איך לא, האב-טיפוס המסמל את מזל גדי - דמות האב. הגדי הנשלט על ידי סאטורן כוכב ההגבלה מסמל את .הצד המחמיר בדמות האב  -  את הצד הסמכותי ודורש המשמעת שלו, את האב כיישות שמציבה גבולות. גם להיות בתפקיד האב הגדיי זה לא משחק ילדים, זו אבהות הדורשת גישה רצינית וכרוכה לא פעם באחריות תובענית.
סאטורן, הכוכב השולט בגדי, נמצא כעת במאזניים ומושפע ממנו, לכן אין זה מפתיע שבכל אחד מהסיפורים הבאים מככבת  לצד דמות האב הגדיית גם הסימבוליקה של מזל מאזנים.

 

 

ביום הראשון של מזל גדי, 23.12.10, התרחש אירוע שבו גלומים סמלים גדיים מובהקים – אב המודע למגבלה ולעומס אחריות שתפקידו מטיל עליו, נפילה, חסך וצמצומים. בנוסף מופיעים בסיפור - פוליטיקה וסמלי ממשל, כמו גם אותו גלגול ארצי של האב-טיפוס ב"ה" הידיעה של דמות האב: ראש המדינה בכבודו ובעצמו. גם סמליותו של מזל מאזניים שבו נמצא סאטורן הכוכב השולט בגדי, אינה נפקדת -

אב רומני לילד אוטיסט החליט להביע את מחאתו על הקיצוץ הצפוי בקצבאות הילדים, והוא עשה זאת בפרלמנט בדרך מאוד יוצאת דופן: רגע לפני שראש הממשלה הרומני התחיל בנאומו, קפץ האב מגובה 7 מטרים ממרפסת האורחים של אולם המליאה. מרפסות מסומלות על ידי מזל מאזניים ואכן סאטורן, שליטו של מזל גדי, המסמל בין השאר גם נפילה, נמצא במזל מאזניים (נפילה ממרפסת). למזלו של האב, אדריאן סובארו (40), ארע לו כנראה נס של חג המולד, והוא לא נפצע קשה. הוא היה בהכרה מלאה והמשיך בקריאות מחאה עת הובהל לבית החולים. ואילו ראש ממשלת רומניה המבוהל ביטל את הישיבה באומרו "זו טרגדיה שזיעזע אותי".
אגב, משמעותה של המלה "טרגדיה" ביוונית עתיקה היא "שירת העז".

 

הרוצח הסדרתי מציל את חיי בתו -
כעבור מספר ימים (27.12.10) הודיעו אמצעי התקשורת כי יחיא פרחאן, שהורשע ברצח דנה בנט, התיירת הצ'כית סילביה מולרובה והעציר אהרון סימחוב מבקש לתרום כליה לבתו.
גם בסיפור זה ממלא מזל מאזניים תפקיד – המאזניים שולטים בכליות.

 

 

ומסיפור על אב וכליה לידיעה שהתפרסמה כעבור כמה ימים על אבי הכלה
גם בסיפור הזה מככבת הסימבוליקה של מזל מאזניים לצידו של הגדי, להזכירנו שכוכב הגדי, סאטורן, מתארח כעת במאזניים.   גבר בן 57, הודיעו אמצעי התקשורת ביום 31.12.10, התמוטט במהלך החתונה של בתו באולם שמחות בנס ציונה, ופונה לבית החולים במצב קשה.

 

 
וגם עולם הסיפרות שיקף את השילוב גדי-מאזניים המתחולל בספירות העליונות  - 

מזל גדי מסמל את האב ואת מידת הדין. גם מזל המשפט מאזניים נוטה להחמיר כאשר סאטורן, כוכבו של מזל גדי, שם על כפות המאזניים את משקלות העופרת שלו. לכן זה רק הולם שבינואר 2011, במזל גדי, הופיע הספר "בית הדין של אבא" של הסופר היידי הנודע, זוכה פרס נובל, יצחק בשביס-זינגר.

 

 

הבציר החדש עלה לאתר ביום 30.3.2011 

עידכון: 10.4.2011 

 


 

 

  

הגדי ברוח הזמן  -  בציר 2011-12

 

 

הגדי הוא מזל של צמצום ולכן אין זה מפתיע שהוא אינו מספק סיפורים בשפע. והנה בכל זאת מצאתי משהו - עיזים שמטפסות שלא כמנהגן על הרים - אלא דווקא על עצים...

 

הגדי השאפתן מטפס לצמרת
מאמר שהתפרסם השנה ביום האחרון של מזל גדי (18.1.2012) על גבול מזל דלי "המשוגע", תחת הכותרת Do Goats Climb Trees מנסה להסביר את התופעה המוזרה הזאת, שזכתה ללא מעט חשיפה באינטרנט.

ואפרופו גבול המזלות גדי ודלי - לפני שנתיים, בינואר 2010, הגיע אלינו הסרט ההזוי "גברים שבוהים בעיזים" בדיוק בעיתוי ההולם הזה. שילוב המזלות השתקף גם בסלוגן שהתנוסס על פוסטר הסרט: "הפנטזיה הכי מציאותית שיש".

 

 

הבציר עלה לאתר ביום  12.3.2012