לרשימה המלאה של הכתבות
בנושא

כתבי היד הסודיים
של ניוטון
וחשיפתם המופלאה

בעברית
באנגליתקיראו בכתבה
מגילות ניוטון - כיצד התגלגלו ובסופו של דבר בירושלים התגלו
על ניסיונו המתסכל של פרופסור ריצ'רד פופקין לפרוץ את חומת השתיקה של הממסד המדעי, שבמשך שנים סיכל כל ניסיון של מדען מכובד זה ושל צוות המומחים שאירגן, לחקור ולפרסם את כתבי ניוטון הסודיים.

עד ש - ביוני 1997 קרה הלא יאומן...
קישור לטקסט הרלוונטיראו את

הדיווח ההיסטורי המקורי
של סוכנות afp
שחשף לעולם את כתביו הסודיים של ניוטון

ביום 17.6.1997

ומה קרה
בצרוף מקרים מופלא -

כעבור 10 שנים בדיוק
ביום 17.6.2007

?

התשובה מימין

מה קרה בעקבות החשיפה של כתבי ניוטון הסודיים?


 ב- 17 ביוני 1997 גילתה סוכנות הידיעות הצרפתית לעולם הנדהם, שכתבים מיסטיים סודיים של אייזק ניוטון קבורים במרתפי האוניברסיטה העברית בירושלים, ומעלים אבק. בעקבות הפרסום יצאו כתביו של ניוטון מן החשכה שבה היו שרויים מאות בשנים, אל האור.

 

הנה כמה ציוני דרך משמעותיים בקורות כתביו המיסטיים של ניוטון, מאז שדבר קיומם נחשף לציבור הרחב: 

 


 

בשנת 1998

 

בשנת 1998 נוסד "פרוייקט ניוטון", מכון אקדמי ששם לו למטרה לחקור את כתביו המיסטיים של ניוטון.

בזאת נפרץ מחסום החרם בן מאות השנים של הממסד המדעי שהועיד את כתבי ניוטון המיסטיים לתהום הנשייה. קיראו את מאמרו של פרופ' ריצ'רד פופקין שדבר הימצאם של כתבי ניוטון הסודיים גונב לאוזניו בשנת 1982. פופקין מתאר כיצד הממסד המדעי סיכל ב-15 השנה שקדמו להקמת "פרוייקט ניוטון" את מאמציו לחקור את הקבצים העלומים.

באתר של הפרוייקט ניתן לצפות בכתבים אלה. 

 

 

בתחילת שנת 2003

הציג הבי-בי-סי סרט דוקומנטרי המבוסס על כתביו המיסטיים של ניוטון. הסרט, שבו הוצגו לראשונה צילומים של הכתבים שנתגלו בירושלים, זכה לתהודה תקשורתית בלתי רגילה.

 

 

בשנת 2004

הוקם סניף של  "פרוייקט ניוטון", העוסק בחקר כתביו המיסטיים של המדען הדגול, באוניברסיטת האליפקס שבקנדה.

 

 

ה- 17 ביוני 2007, היה יום משמעותי במיוחד בכל הקשור בכתבי ניוטון -
ביום זה התקיים אירוע רב רושם בישראל - הועידה הבינלאומית הראשונה של חוקרי כתביו המיסטיים של ניוטון התכנסה בירושלים, העיר שבה נחשפו כתבי ניוטון הסודיים בדיוק עשר שנים קודם לכן. קישור להזמנה לכנס "ניוטון בעקבות סודות האל והטבע".

 

ובאותו היום, בשעה 7 בערב, נפתחה בספרייה הלאומית בירושלים תערוכה של כתביו המיסטיים של ניוטון. כתבי היד שהיו גנוזים במשך עשרות בשנים במרתפי הספרייה, נחשפו והוצגו לראשונה בהיסטוריה לציבור. קישור למאמר ב"הארץ" מיום 17.5.2007 המדווח על פתיחת התערוכה.

 
בצירוף מקרים מדהים חל יום משמעותי זה בדיוק(!) 10 שנים לאחר שסוכנות הידיעות הצרפתית חשפה ביום 17.6.1997 את הסוד על כתבי ניוטון הקבורים במרתפי הספרייה הלאומית בירושלים.

 

זהו אחד מתוך סידרה של צרופי מקרים משמעותיים, כמה מהם מדהימים, אשר ארעו בהקשר לחשיפתם של כתבי היד הסודיים של ניוטון  - ראו סידרת הכתבות קשר מיסטי בין ניוטון לביני?

 

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 3.1.2008 

הכתבה עודכנה ביום 14.1.2013