מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה


כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש קשת, לבד מאותם מקרים שבהם מצויין שהקשת הוא המזל-האישי.

כוכבים נוצצים במזל קשת


לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים. מה שבטוח הוא, שאבק כוכבים שמנצנץ במזל קשת מרהיב בכל צבעי הקשת בדומה למיפגן של זיקוקי דינור.

 

 סימלו של הקשת הוא הצנטאור, אותה דמות מיתולוגית שחציה סוס וחציה אדם היורה את חיציו אל על. ולכן אין זה מפתיע שכוכבים ילידי מזל זה כמוהם כמטאורים החוצים את השמים בהבזקים של חיצי אור המכונים באנגלית "כוכבים יורים". הכינוי אכן הולם את הסטארים שנולדו מזל החץ והקשת, ולא רק בגלל שהדמויות שאותן הם מגלמים מרבות לשלוף ואצבען קלה על ההדק – אלא בגלל הזינוק המטאורי של ילידי מזל זה לכוכבות. הקשת הוא פצצת אנרגיה, דינאמו תזזיתי של אש לוהבת, הכובש כל במה בכוח החיוניות החייתית שהסוס מסמל, והקסם הפראי, הפרוע והפרובוקטיבי של המזל.
הקשת הוא ללא ספק חית במה אמיתית ששמה אפילו את האריה בצל. 
 

 

קיראו כאן כיצד משתקף הטלה באישיותם של כוכבים ואנשי קולנוע ובמה -

 


הקשר ההדוק של מזל קשת לסוסים בא לידי ביטוי בקריירה של סקרלט ג'והנסון שהוזנקה בעקבות הופעתה בגיל 14 בסרט "הלוחש לסוסים" שם גילמה תפקיד של רוכבת צעירה שנפגעה יחד עם סוסתה בתאונה טראומתית.

 

הופעתה של דריל האנה בסרט "ספלאש" בדמותה של בתולת-ים שפלג גופה התחתון הוא זנב דג, מקבילה לסמל המזל שלה, קשת, שפלג גופו התחתון הוא סוס.  נראה שלמרות שדריל המירה את ארבעת פרסות המזל ואת זנב הסוס בזנב של דג,  עשתה דריל דיל לא רע...

 

אמן נוסף שהופעתו הבימתית הדגישה את אזור הגוף שבו חוברים בסמל הקשת האדם והסוס זה לזה, הוא אלויס פרסלי. מלך הרוק-אנד-רול שמזל האישי קשת, הדהים בשלהי שנות ה-50 של המאה הקודמת בנענועי האגן הפרובוקטיביים שלו, שזיכו אותו בכינוי  Elvis the Pelvis 

 (Pelvis = אגן ירכיים).  


מי שפרצה אל תודעת הציבור בזכות פרובוקציה היא פריס הילטון, שאינה מפסיקה לצבוע את הכותרות בצהוב מאז שהמאהב שלה הפיץ קסטה אירוטית שלה שנודעה בשם "לילה בפריס". קשת הוא מזלה-האישי של נערת השער ואשת השערוריות.


חברתה של פריס, בריטני ספירס, נוהגת גם היא להדהים את הבריות בהתנהגותה הפרועה. הזמרת הפרובוקטיבית מגלמת את מזלה , קשת, גם בשמה. שם משפחתה, ספירס (Spears), משמעותו "כידונים" באנגלית. 

נראה שבריטני כיתתה את חיצי הקשת שלה לכידונים... 


וגם לנו יש שחקן שמזלו קשת, וששם משפחתו הוא כשם הנשק שהצנטאור אוחז בידו - הלוא הוא ששי קשת
 

גם שם משפחתה של הזמרת שרון חזיז הוא קשתי במובהק  – שהרי יופיטר הכוכב השולט בקשת הוא אל השמיים השולט בברקים. חזיז ורעם...


לקשת קשר הדוק לספורט שהרי האולימפיאדות ביוון העתיקה נערכו לכבוד אבי האלים זאוס, יופיטר בשבילכם, השולט כידוע במזל קשת. בתחרות הקדם אירוויזיון של 1992 שבו זכה השיר "זה רק ספורט", התקוטטו בגלל השיר הזה שתי זמרות בנות קשת, ולא בטוח שבאורח ספורטיבי. דפנה דקל שמזלה-האישי קשת, הגיעה עם שירה הספורטיבי למקום הראשון, אך בעודה מתכוננת לקטוף את הגביע -  הוא כמעט ונחטף מידיה על ידי בת מזל קשת אחרת, ענת עצמון שנשפה בעורפה של דקל מן המקום השני. בתביעה שהגישה עצמון נגד דקל היא טענה שהשיר הזוכה חרג בכמה שניות מהאורך המותר על פי כללי התחרות, ולכן יש לפסול את זכיתו. בתגובה קיצצה דקל מהשיר את שניות המריבה, וזכתה במשפט ובמקום השישי באירוויזיון של אותה שנה.
פרט מאלף הוא שבשעה שדקל היא בת מזל שמש שור ומזלה-האישי קשת, עצמון היא ניגוד מושלם שלה – קשת הוא  מזל-השמש שלה ומזלה-האישי הוא שור.
 

במחזמר ANNIE GET YOUR GUN המבוסס על קורותיה של אני אוקלי, אותה גיבורה מיתולוגית של המערב הפרוע שבתחרויות קליעה למטרה הביסה צלפים אלופים, גילמה השחקנית מרי מרטין את דמותה של אשת הלפידות. נראה שמרטין, בת מזל קשת, המירה בלי בעיות את חיצי המזל שלה בכדורי אקדח...

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 13.12.2007