גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה


כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש מאזניים, לבד מאותם מקרים שבהם מצויין שהמאזניים הוא המזל-האישי.

כוכבים נוצצים במזל מאזניים


לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים.

אבק הכוכבים של מזל מאזניים זוהר במיוחד, שהרי המאזניים קשורים בכוכב הנוצץ מכולם - ונוס-נוגה כוכבת היופי והאהבה. נדמה שאבק כוכבים זה הוא שמנצנץ סביב שרביט הקסמים של פיה טובה שמעתירה קסם והופעה יפהפיה על בני ובנות המזל של ונוס. ומי אם לא הכוכבים ילידי ונוס הם מי שייבחרו לתפקידים רומנטיים, ומי שיגלמו את דמותם של האהוב והאהובה האולטימטיביים?

קיראו כאן כיצד משתקפים המאזניים באישיותם של כוכבים ואנשי קולנוע ובמה - 

 


 בריג'יט ברדו שהיתה בשנות כוכבותה התגלמותה של ונוס עלי אדמות, ריטה היוורת היפהפיה, ורוג'ר מור יפה התואר, נולדו במזל שמש מאזניים. השחקנית אליזבת טיילור שכונתה בזמנה "האשה היפה ביותר בעולם", והכוכב המהמם ביופיו המושלם, אלן דילון, נולדו במזל אישי מאזניים.


 

בסרט "שייקספיר מאוהב" גילמה בת מזל מאזניים גווינת פאלתרו את דמות האהובה האולטימטיבית, מושא הערצתו של המחזאי הדגול שבהשראתה ברא את דמותה של האהובה המיתולוגית במחזהו "דומיאו ויוליה".

 

פאלטרו כיכבה גם בסרט "דלתות מסתובבות" שהעלילה הרומנטית-אינטליגנטית-עדינה שעליה הוא נסוב,כמו גם שמו, מגלמים את מהותו של מזל מאזניים. הסרט מספר על הלן, צעירה העוסקת ביחסי ציבור (מקצוע מאזניימי טיפוסי) המגיעה אל תחנת הרכבת התחתית בדקה התשעים. מכאן מתפצלת העלילה לשתיים: באחת הדלתות נטרקות בפניה, ובשניה לא. מן הרגע המכונן הזה מתפתחת עלילת חייה של הלן בשני יקומים מקבילים. 

כמה מתאים למאזניים שתמיד מודעים לשתי אפשרויות אלטרנטיביות (לפחות)...

 

 

ומי גילם את הרומיאו האולטימטיבי, את המאהב האיטלקי ב"ה" הידיעה? הגיבור הרומנטי בסירטי שנות השלושים היה רודולף ולנטינו שמאזניים הוא מזל הירח שלו.


 

 המחזמר "סיפור הפרברים" שהוא הגרסה המודרנית העדכנית-אמריקאית של המחזה הקלאסי "רומיאו ויוליה" , עלה על הבמה בהשפעת מאזניים - הצגת הבכורה שלו היתה ביום 26 בספטמבר 1957. פרט מאלף הוא שהחזרות הגנרליות התחילו ביום 19.8.1957, כלומר במזל אריה, המסמל את הלב והאהבה הרומנטית. מזל מאזניים קשור יותר במושג הזוגיות.
 


אז מה פלא שבן מזל מאזניים ג'ון לנון, שכוכב האהבה ונוס נמצא בהורוסקופ שלו בבית 5 הקשור במזל האהבה אריה,  שר: All You Need Is Love


 

כוכבו של אלן דלון דרך במהירות מטאורית בזכות יופיו המדהים, והוא אף כונה "בריג'יט ברדו ממין זכר". דלון ששאף שלא להיסמך על יופיו בלבד ביקש לעצמו תפקידים מאתגרים והתמחה בגילום גנגסטרים קשוחים ששיקפו את הצד האפל של הכוכב הזוהר - מזל השמש של דלון הוא עקרב.למרות אופיין הלא מוסרי של הדמויות שאותן גילם, הצליח דלון להפיח בהן קסם אישי שגרם לפושעים שאותם גילם להתחבב על קהל הצופים. קסם אישי ונאהבות הם מאיפיוני המאזניים.


 

רוג'ר מור השרמנטי גילם את "המלאך" בסידרה שנשאה שם זה, לאחר מכן נבחר לשחק את ג'יימס בונד. בונד בגילומו של מור, היו שטענו, היה קליל ורכרוכי מדי, ויותר משדמה לסוכן חשאי קשוח, הוא דמה לפלייבוי.


 

הפלייבוי דודו טופז, הוא לא רק נער השעשועים הישראלי ב"ה" הידיעה, אלא גם מלך השעשועונים. מאזניים, מזלו-האישי של טופז תואם את הופעתו הנאה.


 

שמו של הזמר הרומנטי-סכריני חוליו איגלסיאס הולך לפניו בתור אביר חלומותיהן של נשים באות-בשנים. זמיר החלומות המתקתקים נולד, איך לא, במזל מאזניים.


 

ובאשר לסרט "החיים המתוקים" לא קשה לנחש שהשפעתו של מזל מאזניים שורה עליו. ואכן כוכבי הסרט מרצ'לו מסטרויאני ואניטה אקברג נולדו שניהן במזל מאזניים.


 

ואסור לשכוח שהמאזנים הם גם סמל המשפט. השופטת ג'ודית שיינדלין בת מזל מאזניים ידועה יותר ככוכבת סדרת הטלויזיה המשפטית "Judge Judy" שבה היא מגלמת את עצמה בתפקידה כשופטת. 

הכתבה עלתה לאתר ביום 11.10.2007

הכתבה עודכנה ביום 29.10.2009