גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:
טקסט כחול
= לינק
טקסט סגול = הסברהאריה הוא מזל-השמש של רוב האישים המוזכרים בכתבה.

באותם המקרים שבהם האריה הוא המזל-האישי של אישיות מסויימת, מצויין הדבר באופן מפורש.כוכבים שעל המירקע וברקיע


לכבוד מזל הדראמה אריה, העלנו מדור המוקדש לסיפורים קטנים על כוכבים גדולים, המדור מתחדש מידי חודש ברוח מזל החודשומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור
עוד על מזל אריה


כיצד משתקף מזלם של כוכבים ילידי אריה בתפקידים שהם מגלמים?

כוכבים נוצצים באריה


ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמןהדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן


ובקשר לחודש אב ואהבת אב -
הנה פרט מאלף:


השחקנית גילה אלמגור שכתבה את הסיפור
"הקיץ של אביה", המספר על חיפושה הנואש של ילדה - שאותה כינתה בשם הסימלי "אביה" - אחר אהבת אב, נולדה ביום הראשון של חודש אב. האם סיפור קיצי זה מתרחש, בנוסף, בחודש אב?
גם בשנה שעברה התרחש בחודש אריה אירוע קטלני במקום בילוי –

ברצח בבר-נוער, מועדון הנוער הגאה

ביום 1.8.2009.
המועדון הנמצא בלב תל-אביב נועד לעזור לנוער שבני מינו הם הקרובים לליבו לצאת מהארון ולפתוח את סגור ליבו.
כל מה שקשור בענייני הלב קשור במזל אריה.ירח כחול

הלבנה באוגוסט השנה - היתה לא רק לבנה

ב- 31 באוגוסט הופיעה "לבנה כחולה", תופעה שנדירותה היא העומדת מאחורי הביטוי האנגלי Once in a Blue Moon.
קיראו על הירח הכחול

והנה צרוף מקרים מוזר -

ניל ארמסטרונג
האדם הראשון על הירח נקבר ב- 31.8.12 - יום הופעתו של הירח הכחול

קישור
האם היה הירח עצוב (Blue) ?

המשמעות המדכדכת שמייחסת האנגלית לכחול באה לביטוי גם בשם בלוז שהוענק למוזיקת ה"דיכי".

והנה עוד צרוף מקרים מרתק - מוזיקאי בשם ארמסטרונג (לואי) הוא שביצע את מנגינת הבלוז Blue Moon

מזל החודש - אריה


 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה, די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל האריה?

 

למדורנו החדש האריה ברוח הזמן

 


סמל האריה מביע עוצמה, מלכות, הדר ותהילה, ורעמתו הזהובה משקפת את הילת השמש השולטת בו. ואכן העוצמה והחיוניות של האריה והקשר שלו ללב, לזהב ולכל דבר זוהר ורב רושם, אדיר וכביר הינו ברור כשמש, ברור כאותה חמה של זהב הפועמת בלב ליבה של מערכת השמש. הקשר המובהק של האריה ללב בא לידי ביטוי מילולי בלא מעט שפות: ברוסית אריה הוא "לב" – LEV, בעברית "לביאה" היא נקבת האריה, ובאנגלית - LOVE היא אהבה. ואכן החתול הגדול הוא חיה רומנטית מאין כמותה שאוהבת בכל מאודה, וגם לילדים יש פינה חמה בלב הארי. האהבה היא ללא ספק הציר המרכזי שסביבו חגים חיי אלה מאיתנו שנולדו במזל שבו נחגג חג האהבה – ט"ו באב.ההתבוננות בסמל האריה גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של אריות מפורסמים, כמו גם באירועים המתרחשים בעולמנו בחודש שבו שולט האריה.


מזל אריה – ומוטיב השליט והמלך

ונתחיל עם מלך האריות -
לא לחינם נחשב נפוליאון בונפרטה לארי שבאריות: מסתבר שהוא היה אריה כפול – מזל השמש של נפוליאון וגם מזלו האישי היה אריה. אז מה פלא שמלך החיות השתקף אפילו בשמו נפוליאון. כיאה למזלו האצילי הוא היה נדיב כלפי העמים שנכנעו לו, שלט בהם בליברליות והביא את רוח הקידמה והנאורות לכל הארצות שכבש. נפוליאון, בן מזל אריה הנשלט על ידי השמש, היה ללא ספק שמש העמים. בנוסף לכיבושיו הצבאיים היה לב-הארי שלו נתון גם לכיבושים רומנטיים והאהבה מילאה מקום מרכזי בחייו.

האריה ומשפחת המלוכה הבריטית -
לאריה ייצוג הולם בקרב בני המשפחה. המלכה האם, אמה של המלכה אליזבת, היתה לביאה, כמו גם אחותה של המלכה, הנסיכה מרגרט, ובתה הנסיכה אן. ובאשר לבניה של המלכה, האריה מופיע בתור מזלם האישי של הנסיכים צ'רלס ואנדרו.

האריה והחיים כיד המלך -
הסופר הצרפתי בן מזל אריה אלכסנדר דיומא האב זכה בכינוי "מלך פאריז" בגלל אורח החיים הראוותני שניהל ובילוייו ההוללים. בליינות היא בהחלט תכונה אופיינית של המזל השולט על הימים של שיא הקיץ, תקופה שמצווה להקדישה (כך לפחות אצל הצרפתים תאווי החיים) לחופש, נופש, שעשועים, בילויים וקיט. לסימבה יש תמיד סיבה למסיבה...

הוד מלכותן בנות מזל אריה -
בקרב הלביאות בולטים שני טיפוסים עיקריים – המלכה והנסיכה.אופיינית לטיפוס המלכה היא מרתה סטיוארט מלכת הסטייל שהיתה למותג אחרי שהמליכה את עצמה על תעשיית "ממלכת הבית" האמריקאית שאותה היא מנהלת ביד רמה. בת אריה אחרת שגילמה את טיפוס המלכה היתה הלביאה ז'קלין קנדי אונאסיס ששאפה לטרוף את החיים בביסים גדולים. אחרי שהתאלמנה מנשיא ארה"ב ג'ון קנדי, נישאה לאיל הספנות היווני אריסטוטל אונאסיס.
טיפוס הלביאה-המלכה מזכיר לעיתים את דמות המלכה השתלטנית מסיפורי האגדות; ובאשר לנסיכה - הנסיכה היא דמות קסומה שכאילו זה עתה פסעה מתוך סרט של וולט דיסני. הקסם המלבב של הנסיכה בא לידי ביטוי באישיותה של ג'וזי כץ, נסיכה נצחית שגם בבגרותה לא התגבשה לדמות המלכה. רעמת שיער מרשימה ממשיכה לעטר את ראשה של ג'וזי, ועל פניה נסוכה הבעה נסיכותית של תום וטוהר. שם משפחתה של ג'וזי, כץ, מרמז על ייחוסה החתולי של מי שתמיד הלכה בעקבות השמש שבליבה.

מזל אריה והוד רוממותו "ארכיטיפ העצמי", הלוא הוא המלך הפנימי -
אבי תורת הארכיטיפים, קארל גוסטב יונג היה בן מזל אריה. הארכיטיפ הנעלה ביותר לפי הגותו של יונג הינו "העצמי" שניתן לדמות אותו למלך פנימי המביא בכוח המודעות הרוחנית הנעלה שלו לאינטגרציה של הכוחות הניצים בנפש ולהטמרתם למצב של שלמות. באסטרולוגיה השמש ומזלה אריה מסמלים את העצמי ואת המלך. גם במקרה של יונג אנו מוצאים ששמו מרמז על מזלו - שם משפחתו יונג, משקף את מוטיב הילד הנצחי שהאריה מסמל.

שחקנים בני מזל אריה שמגלמים מלכים על הבמה והמירקע -
כיאה למי שגילם את תפקיד המלך במיוזיקל "המלך ואני", היהמזלו האישי של יול ברינר אריה. אך לא רעמה עיטרה לו את הפדחת אלא קרחת - בהשפעת הלבנה השולטת על מזל סרטן שבו נולד, היה השחקן המפורסםקרח כמו הירח.

שחקנית בת מזל אריה שמילאה גם היא תפקידים של דמויות מלכותיות היא הלן מירן. השחקנית האנגליה לא הסתפקה בגילומה של מלכה אחת, וזמן קצר אחרי ששיחקה את אליזבת ה-1, היא גילמה גם את אליזבת השניה, תפקיד שבגינו זכתה בכבוד מלכים כפול - אוסקר וגם פרס גלובוס הזהב.

ראו גם כוכבים נוצצים במזל אריה

 

"מזל הלב הגדול" והקשר לילדים

יאנוש קורצ'ק היה גדול אוהבי הילדים. שם משפחתו המקורי של קורצ'אק, גולדשמיט, רמז שהוא נולד במזל-הלב-הגדול, לב שכולו צרוף זהב טהור. קורצ'אק היה רופא ילדים שהקים בית יתומים בורשה בשנת 1911 וכונן בו ממלכת ילדים עצמאית שכללה בית נבחרים, בית משפט ועיתון.קורצ'אק היה מחנך דגול שגם הטיף לציבור ולעולם על הדרך שבה יש להתייחס לילדים. שנים רבות לפני שנכתבה אמנת זכויות הילד של האו"ם, חיבר קורצ'אק אמנה שהיא אות ומופת לכל מה שקשור בזכויות הילד. במקום הראשון העמיד קורצ'אק את הזכות לאהבה ולכבוד שהם הציר שעליו סובבים חיי האריה.
מסירותו הבלתי רגילה של קורצ'אק ליתומים שבהם טיפל באה לידי ביטוי בזמן מלחמת העולם השניה; הוא העדיף אז למות עם הילדים מאשר להציל את נפשו ולהפקירם, ובתחילת אוגוסט 1942, במזל אריה, צעד איתם למחנה ההשמדה טרבלינקה.
קורצ'אק נודע גם בזכות ספרי הילדים שחיבר. אולי הידוע ביניהם הוא הספר הנושא את השם המלכותי "המלך מתיא הראשון". ספר קלאסי נוסף מפרי עיטו הוא "יותם הקסם" המספר על ילד קוסם המחולל קסמים ומהומות בעיר הדמיונית "ליש" שמשמעות שמה בעברית של יום-יום היא "אריה". יותם הקסם הקדים ב־63 שנה ילד קוסם אחר שסדרת הספרים אודותיו החלה להופיע בשנת 1997.

היורש של יותם הקסם הוא הילד הקוסם הארי פוטר, גיבור ספריה של ג'יי קיי רולינג, שבדומה לקורצ'אק, גם היא בת מזל אריה. רולינג בת המזל, כבשה בזכות קסמיו של יציר רוחה את ממלכת ספרות הילדים שנשלטה ביד רמה ובמשך עשרות שנים על ידי לביאה אחרת, גם היא תוצרת בריטניה.

המלכה הקודמת של ספרות הילדים היתה אניד בלייטון, שהיתה במחצית השניה של המאה ה-20 מלכת ספרות הילדים ב"ה" הידיעה, סופרת סדרתית שהנפיקה ספרים בקצב רצחני. יחד עם זאת בספרי "נדי פעמוני" המגלם את הארכיטיפ של הילד הניצחי טמון קסם ילדי כובש, במיוחד הודות לאיוריו של ון דר ביק.

ומי שהקדימה את בלייטון כמלכת ספרות הילדים היתה גם היא (איך לא) לביאה ואנגלייה. ובנוסף לכך - גם לה היה קשר לשם מחולל הקסמים "פוטר". בתחילת המאה ה-20 הקסימה בשרבוטיה ביאטריס פוטר, שדמויות החיות הקסומות שציירה כבשו את לב הילדים ואת כל מי שהילד הניצחי פועם ומתפעם בליבו.

ומן הקסם הענוג של פוטר אל הכוחניות המאצ'ואיסטית של ארנולד שוורצנגר. עד כמה שהדבר יישמע מוזר, השרירן וגיבור סרטי הפעולה מצא את עצמו בתפקיד של גננת בגן ילדים. בסרט "שוטר בגן ילדים" הדגים ארנולד את כישורי האריה בכל הקשור ביחסים עם ילדים, וניכר היה בו שהוא נהנה מכל רגע שבילה במחיצתם.

מורות בכתות הנמוכות -
רבות מהן הן לביאות הנושאות שמות האופייניים למזלן כמו זהבה, אריאלה ושמות אריה מובהקים אחרים. מכמה מהן קיבלתי את הרושם שהן בחרו בהוראה בכיתות הנמוכות כדי שתזכנה, סוף סוף, להגשים את חלומן להיות מלכות הכיתה...

ועוד בעניין ילדים -
תינוקת המבחנה הראשונה לואיז בראון נולדה ב- 25 ביולי 1978. חיפשתי אם אפשר למצוא איזה אריה שמסתתר בשמה, תרתי ולא ויתרתי ומצאתי: האותיות שמרכיבות את "לאו" (מזל אריה בשפות לטיניות), שוכנות כבוד בשם לואיז. ל"לואיז" יש בכל מקרה קונוטציות מלכותיות בהיותו הצורה הנשית של השם לואי שהיה כה אהוב על מלכי צרפת.
רק חבל ששם משפחתה של לואיז הוא בראון, ולא גולד...אירועים המתרחשים בחודש אריה המשקפים את תכונות המזל


29.7.1981 ביום זה התרחש אירוע מלכותי, מפואר, מרהיב ורב רושם שהעולם כולו צפה בו - נישואיהם של הנסיכה דיאנה והנסיך צרלס. האירוע הזוהר, הנוצץ והגדול מהחיים שודר בשידור חי לכל קצווי תבל.

גילוי זהב – לזהב יש "נטיה" להתגלות בהשפעת מזל אריה -ביום 14.8.1851 - התגלה זהב באוסטרליה, ובאותו היום, 14 באוגוסט בשנת 1926 הוא התגלה בדרום אפריקה.קל להבין מדוע הזהב מתגלה במזל אריה, אך מדוע הוא מתגלה כל פעם ב-14 בחודש? האם בגלל ש"זהב" שווה בגימטריה ל-14?

ביום 18.8.1868 גילה האסטרונום הצרפתי פייר ז'ול סזר יאנסן את הגז הנדיר הליום שנקרא על שם השמש שעל פניה התגלה לראשונה. פרט מאלף הוא שהגילוי התבצע במהלך של ליקוי חמה. פרט מאלף נוסף הוא ששמו של מי שגילה בחודשו של מזל אריה את גז השמש (הליום), Pierre Jules César Janssen מבטא פעמיים את הסמליות של מזל אריה, מזל ששלטונו מתחיל בחודש שעליו מרמז השם Jules. והשם César, משמעותו היא כמובן קיסר. למיותר לציין שרעמת לביא מרשימה מעטרת את פניו של מגלה ההליום, שאמנם לא נולד במזל אריה אך ראוי בהחלט לתואר "אריה של כבוד".

ביום 1.8.1774 התגלה יסוד החמצן. החמצן אמנם אינו אצילי ונדיר כמו ההליום אך הוא חיוני לחיים על פני כדור הארץ. הגז שהתגלה במזל אריה קשור כמובן בשמש. הוא מופק מאנרגית השמש בתהליך ביוכימי המיוצר על ידי צמחים.

חג האהבה - חל בט"ו באב בהשפעת מזל-הלב-הגדול הלוא הוא האריה.
 


שמות במזל אריה

ובלב ליבו של הלביא - אנשים הנקראים "לב" -
ה"לב" הראשון שעולה על הדעת הוא כמובן הלביא שבחבורה, לב טולסטוי . ברור כשמש שהיוצר הענק שנושא את השם "לב" הוא אריה, אתם בוודאי אומרים בליבכם. אלא שכאן נכונה לנו אכזבה כי רשמית טולסטוי אינו אריה. הוא נולד במזל שמש בתולה וגם המזל האישי שלו אינו אריה, כי אם סרטן. ואיזה מזל נמצא בין הפטיש והסדן של הבתולה והסרטן?! נכון, אריה! מה שמוכיח את תקפותה של תאוריית הסנדויץ' שלי. האריה שנמצא בליבו של סנדויץ' המזלות של טולסטוי, הוא שנותן לו את טעמו, משרה עליו את ניחוחו ואופיו כפי שמוכיחה יצירתו רחבת היריעה והמונומנטלית של הסופר הדגול המשקפת את רוח האריה. וברוח ימינו ניתן לטעון כי טולסטוי נולד בשילוב "עוטף אריה".

לב לבייב אינו נדרש לתאוריית הסנדויץ' כדי להוכיח שגם הוא באריות. מזל השמש של איל היהלומים יליד 31.7.1956 הוא אריה, והעובדה ש"לב" מופיע בשני שמותיו עשויה לרמוז שהוא אריה כפול, ממש כמו נפוליאון. מה שבטוח הוא, שבתחום העסקים הוא אכן הארי שבחבורה.

גם הם (השמות) באריות -
הייתי יכולה להביא ים של דוגמאות כיצד הסימבוליקה של האריה משתקפת בשמות ילידי המזל. דוגמאות לא מעטות מצאתם במאמר זה ודוגמאות נוספות של השתקפות האריה בשם ילידיו תוכלו לראות גם בכוכבים נוצצים במזל אריה.תקצר היריעה מלהביא את שלל הדוגמאות ולכן אדבר רק על העיקרון. שם אריה מובהק הוא (איך לא) כל שם שקשור במלך החיות (כמו - אריה, כפיר, לאון, לביאה אריאלה), בשמש ובאור (אורה, זוהר, שמשון), בזהב (זהבה, גולדה, אופיר), במעמד רם ומשהו נישא (מלכה, רם, אמיר, שגיא, תמר), וכמובן בלב (ליבי, הרצל)הם שמות אריה מובהקים. ואסיים בדוגמה אחת -
האריה שואג לא רק מתוך שמו של לאון פסטרנק משורר המחאה היהודי-פולני שהיה לוחם צדק ללא חת, אלא גם מתוך שמה של עיר הולדתו לבוב - אריות בפולנית. האיש שעליו נאמר: "הוא היה אידאליסט עד הסוף, נאמן עד לנשימתו האחרונה", שיקף נאמנה את היושרה המיוחסת למזל אריה.


המאמר עלה לאתר ביום 13.8.07

 

 


 

מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש למזל אריה

 

האריה ברוח הזמן

 

 

האריה מסמל כל דבר מרשים, עצום ומפואר, אנשים בעמדת סמכות ואת דמות האב. כמו כן מסמל האריה את הלב, אהבה, ילדים ושעשועים. 

 

 

האריה ברוח הזמן - בציר 2008 

לבציר 2009      לבציר  2010      לבציר 2011      לבציר 2012

  
אולימפיאדת בייג'ינג שנפתחה ב- 8.8.2008 בטקס רב רושם, שיקפה את העוצמה הגדולה מהחיים של מלך החיות, והיטיבה לגלם גם את המגלומניה, הראוותנות והרהב של המזל.

 

רומא, על המבנים המונומנטליים והקולוסאליים שלה, נשלטת כמובן על ידי מזל אריה. אך בירת איטליה לא מסתפקת בתפארת שרידיה של רומא העתיקה ובהדר הוותיקן: באמצע חודש אוגוסט 2008 הודיע ראש העירייה על תוכנית להקים בסמוך לעיר אתר שישחזר את החיים ברומא מלפני 2000 שנים. האתר אמור להיות לפארק שעשועים - שהרי  גם כל מה שקשור בשעשועים קשור במזל אריה, ובני רומא, כידוע, חיו על "לחם ושעשועים".
 

ומרומא למקדש רומי - בתשעה באב תשס"ח (11.8.2008) פורסם כי  שרידיו של מקדש רומי מהמאה ה-2 לספירה, נחשפו בגן הלאומי בציפורי. המקדש, כיאה למזל אריה, הוא אכן גדול ומפואר.


ביום 9.8.2008, כיכבו אריות אמיתיים בכותרות - התקשורת סיפרה על אריות שהוברחו דרך מנהרות תת-קרקעיות לגן החיות של עזה.

 

 
מזל אריה הקשור בחודש אב מסמל כמצופה את דמות האב. ואכן מספר אירועים הביאו את האבטיפוס של דמות האב לקדמת במת התודעה בחודש אב תשס"ח -


ונתחיל בידיעה שהתפרסמה על  שני אבות: אבא א' ואבא ב' (גם הצרוף א' + ב' = אב), בני זוג הומוסקסואלים יהודים תושבי ניו יורק שאימצו תינוק. אבל לא זה הסיפור. הסיפור הוא שאבא א' שקוראים לו במקרה (או שלא במקרה) אריק, חטף את התינוק ונמלט איתו לישראל. על החטיפה דיווחה התקשורת ביום 8.8.2008,  היום שבו נפתחה האולימפיאדה, ומסתבר שאבא א' הצליח להשיג שיא אולימפי - הפרשה הוגדרה "מקרה החטיפה הראשון של ילד אצל בני זוג מאותו המין".

 

 

דמות האב עלתה בהקשרים של מוות בסמוך לפתיחת האולימפיאדה  -

 

ביום 7.8.2008 נפטר רלף קליין "אבי הכדורסל הישראלי". מיקי ברקוביץ סיפר שקליין היה עבור שחקניו יותר ממאמן והיווה עבורם דמות אב.

 

אביו של ספורטאי ישראלי שייצג את ישראל באולימפיאדת בייג'ינג נהרג בסמוך לפתיחת האולימפיאדה. 

 

דמות אב נוספת הקשורה קשר הדוק באולימפיאדה נפטרה גם היא ביום שלפני הפתיחה החגיגית בביג'ינג. מעצב-העל האיטלקי אנדראה פינינפארינה "האיש שעיצב את איטליה"  נתפס במולדתו כדמות אב, ולכן הוכרז אבל לאומי לרגל מותו. מסתבר שלצד מכוניות, עיצב פיניפארינה גם את האב-טיפוס של לפיד אולימפיאדת החורף.

 

הסיפור העצוב ביותר הקושר בין דמות האב למוות שהופיע באותם ימים של חודש אב, הופיע תחת הכותרת: "הנער המת יהפוך לאב" (ידיעות אחרונות 12.8.2008 – י"א באב תשס"ח). בידיעה סופר על הורים דואבים שמבקשים להשתמש בזרעו הקפוא של בנם בן ה-15 שנפטר, כדי להוליד להם נכד.

 

 

אירועי חודש אב משקפים השנה את העקרב -


מה שבולט השנה באירועי חודש אב שמזלו אריה, הוא הסימבוליקה העקרבית השזורה בהם. האולימפיאדה שתוארה כבעלת איפיונים כמו-פשיסטיים, האריות שהוברחו דרך מנהרות, האב החוטף, האבות המתים:  פשיזם, מנהרות, חטיפה (זיכרו כיצד חטף פלוטו-הדס אל השאול המיתולוגי את פרספונה), מוות - כל אלה מבטאים את מהותו של מזל עקרב הנשלט על ידי פלוטו. הקונוטציות העקרביות, כך אני מעריכה, מקורן בליקוי החמה שחל ביום 1.8.2008 במעלה 9 של מזל אריה, מעלה הנשלטת על ידי מזל עקרב. בנוסף לכך עלה בשעת הליקוי מזל עקרב באופק של ישראל, עובדה הרומזת שהפן העקרבי יבוא לידי ביטוי במיוחד בישראל.

ופרט רב משמעות - המעלה של מזל עקרב שעלתה באופק היא המעלה ה- 16- שהיא-היא המעלה שבה נמצאה השמש בהורוסקופ של  ה-ללמ"ד. עובדה זו רומזת על קשר בין ליקוי החמה של 1.8.08 לבין ליקוי הלבנה הדראמתי שהתחולל ב-ללמ"ד בליל ה- 9.11.03.  

 

כעבור כחודשיים, ביום  23.10.2009 - כלומר במעלה הראשונה של מזל עקרב - התגלה פן נוסף, מזוויע במיוחד של דמות האב. באותו יום בשעה 7 בבוקר רצח קצין משטרה את אשתו ואת שני ילדיהם הקטנים. ראו העקרב ברוח הזמן


 

 רוצים לקרוא על אירועים שהתרחשו בעבר הרחוק יותר במזל אריה? הנה הקישור

 

המדור עלה לאתר ביום 9.8.2008

עודכן ביום 8.9.2009 

 

 


 

 

האריה ברוח הזמן  - בציר 2009

לבציר  2010      לבציר 2011      לבציר 2012

 

אירועי האריה השנה, בדומה לשנה שעברה, מתרחשים בצילו של ליקוי חמה. הליקוי שחל ביום 22.7.2009, ממש על סף כניסתה של השמש למזל אריה, התחולל מעל דרום-מזרח אסיה, כשצילו נודד מהודו עד לאוקינוס השקט. השפעותיו של ליקוי החמה הדראמטי הזה, שזכה בתואר "הארוך ביותר במאה הנוכחית" הטביע את חותמו על אירועי אריה 2009  כפי שידגימו רוב רובם של הסיפורים הבאים, אף והטיל את צילו, צל ענק, על לא מעט אירועים שאליהם אתייחס במדור.

 

 
מזל אריה קשור, כאמור, בלב ובכל מה שקרוב אליו - אהבות וילדים, תחביבים ובילויים. כפי שרומז שמו של חודש אב, מזלו של החודש - אריה - קשור במיוחד באהבת אב וביחסי אבות וילדים.    

ונתחיל עם סיפור על משהו שקרוב לליבם של הרבה אנשים – הימורים.

 


תושב ויצ'יטה הוכיח שהלוטו יכול להכות פעמיים

אדוארד ויליאמס אמריקאי בן 47 הוא ללא ספק בחור בר מזל – הוא זכה בלוטו פעמיים וכל זאת תוך שנה ובהשקעה מינימלית. ויליאמס זכה ב-75 אלף דולר לפני מספר חודשים לאחר שגירד כרטיס בשווי 10 דולר,  ובשבוע הראשון של אוגוסט (2009) הוא זכה שוב כנגד כל הסיכויים ושלשל לכיסו סכום של 900 אלף דולר.

 

 

וכיתתו חממותיהם לקזינו
ענף חקלאי חדש צומח בדרום – עבריינים מנצלים את המצוקה הכלכלית של המושבניקים ותמורת דמי שכירות הנעים בין 5,000 ל – 15,000 ₪ לחודש הופכים את החממות לבתי קזינו. תחת הכותרת "ז'יטונים במקום עגבניות", דיווח מעריב (28.7.09) שבפשיטה שערכה המשטרה על אחד הקזינויים המאולתרים נתפס כסף רב, שולחנות בלק ג'ק, רולטה וז'יטונים. "זו תופעה חדשה עבורנו" אמר קצין משטרה, "אנחנו מטפלים בה במלוא החומרה".


 

למרות שהכוכבים לא ממש מפרגנים לחודש אריה תאב הבילויים והשעשועים לחגוג השנה, הנה בכל זאת נמצאה סיבה - אם כי מוזרה למדי - למסיבה. -

 

 בשביל האריה כל דבר הוא סיבה למסיבה – אפילו שפעת החזירים

בחודש אריה 2009 דיווחה התקשורת על אופנה חדשה - מסיבת שפעת חזירים. זוהי מסיבה  שעורכות אמהות לילדיהן הבריאים בביתו של ילד שנדבק במחלה במטרה שיידבקו ממנו. האמהות מקוות שכך יתחסנו ילדיהן לפני בוא החורף מפני נגיף חזק יותר שעלול להתפתח בעונה הקרה..   

 

 

רגע לפני שירד מהבמה והתחלף בבתולה - עשה האריה  אקזיט מפואר
בשבת ה- 22 באוגוסט, בישרה הטלויזיה האיטלקית שהזכייה הגדולה ביותר בתולדות ההגרלה באירופה – 147 מיליון יורו – נפלה בחיקו של תושב העיירה איטלקית בניונה. זכייה אדירה במשחק מזל, הינה אירוע שהוא יותר אריה מאריה -  כך שלא פלא שהאירוע הצליח בדקה ה-90 לתפוס טרמפ על קצה זנבו של האריה, רגע לפני שמלך החיות פינה את הבמה למזל בתולה.

 

 

והנה כמה סיפורים מופלאים על הקשר של האריה ללב -

 

הלב נדם ל- 45 דקות – אבל החולה שרד ואפילו אינו סובל מנזק מוחי
ג'וזף טירלוסי מניו-יורק יכול לטעון לתואר  האיש בר המזל הגדול ביותר בעיר: הוא זכה בחייו מחדש לאחר שב-17 באוגוסט סבל במשך 45 דקות מדום לב. הרופאים שטיפלו בטירלוסי אמרו שזהו מקרה של נס רפואי, כי נזק מוחי נגרם במצב של דום לב תוך 10 דקות. האם דום הלב הממושך שיקף את העובדה שליקוי החמה שבישר השנה את כניסתה של השמש למזל אריה הוא  הארוך ביותר במאה הנוכחית?

 

 

והלקט הבא מתייחס לא רק ללב אלא גם לילדים - 

 

בעקבות ליקוי החמה שהתרחש בדרום מזרח אסיה ארעו שתי לידות נדירות באינדונזיה ובפיליפינים - תינוקות בעלי שני ראשים ולב כפול
התינוק הראשון שלו שני ראשים והלבבות נולד באינדונזיה ביום 23.7.09 למחרת ליקוי החמה: באותו היום היו השמש וגם הירח במזל אריה, והשאלה המתבקשת היא האם העובדה שהתינוק נולד עם שני לבבות משקפת את היותם של שני גרמי השמיים החשובים ביותר במזל הלב? אגב, ברוסית "לב" משמעותו אריה.
התינוק לא שרד ונפטר כעבור חמישה ימים. ביום פטירתו, 28.7.09, נולדה בפיליפינים, בצרוף מקרים מדהים תינוקת בעלה שני ראשים. האם זהו מקרה של גלגול נשמות? כך או אחרת, גם הלביאה הקטנה שנולדה בשעה 8:45 בערב מצויידת בשני לבבות... .

ניחשתם נכון, יש לי את ההורוסקופ שלה. לחצו כאן לפרטים .  

 

 

הנערה התחרטה והסכימה לקבל לב חדש שיציל את חייה
בשנה שעברה בחודשו של מזל עקרב הקשור במוות, זיעזעה בקשתה של ילדה בת 13 לאפשר לה למות כדי לגול אותה מיסוריה מיליונים ברחבי העולם. הילדה, האנה ג'ונס, התחרטה ביולי השנה  ובחרה בחיים: ב- 30 בחודש, במזל אריה, היא עברה בהצלחה השתלת לב. בכך הגיעה להפי אנד דראמה קורעת לב.

 

 

הציל אח ואחות מטביעה ונאלץ לעבור צנתור
יוסף גופר נכנס לחוף אכזיב לאחר ששמע את זעקותיהם של שני ילדים, אח ואחות, שנסחפו לעומק הים  ונאלץ להתמודד עם גלים גבוהים במאמץ להציל את הילדים.. "היו רגעים שחשתי שכוחותיי אוזלים וכבר ראיתי את המוות מול העיניים". בסופו של דבר הצליח גופר למשות את האחים מהמים הסוערים. האחים הובהלו יחד עם מצילם לבית החולים בנהריה, שם נאלץ גופר לעבור צינטור כדי לאושש את ליבו. 

 

 

ותקווה חדשה לילדים שנולדו עם מום בלב
צוות מדענים גילה דרך "לשכנע" תאים בלב להתחיל להתחלק שוב, והתקווה היא שניתן יהיה להשתמש בשיטה כדי לחדש רקמות בריאות, טכנולוגיה שתוכל לשמש לטיפול בילדים עם מומים מולדים בלב, כך בישרה ידיעה שהתפרסמה  באחד הימים הראשונים של מזל אריה 2009.  

 

 

אריה ישאג - מי לא יירא? היססתי רבות אם להזכיר במדור גם מקרים מזעזעים שאירעו החודש, והחלטתי למרות הקושי שבדבר, לכתוב עליהם. 

 

 

סוף מזעזע לבילוי משפחתי - אב נרצח כשביקש להגן על בתו

אריק (לאונרד) קרפ נרצח בעת שבילה עם אשתו ובתו בטיילת בחוף ימה של תל אביב. בליל שבת, 15.8.09, בעת שהמשפחה ישבה על ספסל מול הים, נטפל צעיר שיכור לבת, הילה. כאשר האב ביקש מהצעיר לעזוב הזעיק הנ"ל את חבריו השיכורים שהיכו למוות את האב שביקש להגן על בתו. שמו של אריק קרפ קשור במזלות אריה ודגים (קרפ - קרפיון בשפות זרות). מזל דגים שולט על הבית השמיני של האריה - על הדרך בה משפיעים הדגים (הקשורים באלכוהול ובים) על בית 8 תוכלו לקרוא בספרי "המזל האישי שלך". גם שם בתו, הילה, קשור במזל אריה.

 

 

והנה שני מקרים מזעזעים נוספים שארעו בהשפעת הסמליות של מזל אריה. המקרה הראשון, שהוא מחריד בטירופו,  ארע בתחילת מזל אריה, ביום השלישי שלו, ואילו המקרה השני שהוא מזעזע ועצוב  ארע שלושה ימים לפני תום המזל.

 

 אב רצח את בתו בת השלוש

ביום השלישי של מזל אריה, 25.7.09, רצח אסף גולדרינג את בתו נעה בת השלוש. כאשר אם בתו  נופפה מולו  בצילומי הילדה שרצח, הוא אמר: "הייתי אבא אוהב". השם גולדרינג (Goldring - טבעת זהב)  מרמז על מזל אריה הקשור בזהב ובתכשיטים.

 

 

התאבדותו של מלך הבידור

ביום 20.8.09 בשעה 7 בבוקר,  התאבד דודו טופז במקלחת הצמודה לתא שבו נכלא. רבים מאמינים שדודו התאבד מכיון שבקשתו להשתחרר בראש השנה כדי לבלות את החג בחברת שלושת בניו סורבה. דודו הרגיש ללא ספק כאריה בכלובו, והכתובת, כמו בספר דניאל - שזה גם שמו של בנו הבכור - היתה ללא ספק על הקיר. דודו היה אמנם בן מזל בתולה, אבל אחד הכוכבים הדומיננטיים בהורוסקופ שלו, פלוטו, נמצא באריה, בקרבה מסוכנת לסטורן הנמצא באותו המזל. גם שם משפחתו המקורי של דודו (Goldenberg -  הר זהב)  שאליו הביע בימיו האחרונים את רצונו לחזור, מרמז על מזל אריה, כמו גם השם טופז - המכיל את המלה "פז", ובנוסף קשור בעולם התכשיטים, ממלכתו של האריה.

 


גם בשנה שעברה התחוללה בחודש אב שרשרת של אירועים קשים הקשורה בדמות האב - וגם בשנה שעברה התרחשו אותם האירועים מיד לאחר ליקוי-חמה:  אותו ליקוי, שחל ביום 1.8.2008 במזל אריה נצבע באיפיונים עקרביים מאיימים.. גם הליקוי שהתרחש השנה הוא בעל איפיונים עקרביים. על ההשלכות של כך אכתוב בקרוב.

 

 

 המדור עלה לאתר ביום 5.9.2009

 


 

 

האריה ברוח הזמן - בציר 2010 

לבציר 2011      לבציר 2012 

 

מזל אריה קשור כידוע בלב ובילדים, והנה סיפור המשלב ביניהם -
 

לראשונה בישראל: מושתלת לב ילדה תאומים  -  הסימבוליקה של האריה עבדה שעות נוספת כבר ביום הראשון של המזל והצליחה לחולל שמחה כפולה: במוצאי שבת 24.7.10 סמוך לחצות ילדה: מושתלת לב בת 32, תאומות. האשה, שכבר בגיל שנה חלתה במחלה קשה שהתרופות נגדה החלישו את ליבה, עברה השתלת לב לפני 5 שנים אצל פרופ' יעקב לביא (שימו לב לשם...).  בשנים העוקבות היא החלה בטיפולי הפרייה ולאחר זמן הצליחה להרות בהפריית מבחנה שאותה ביצע פרופ' אריה הורביץ (הפעם, אני מקווה, שהשם מדבר בעד עצמו...)
רופאיה של היולדת וביניהם ד"ר ידעאל הר זהב (גם הזהב קשור במזל אריה... ), עקבו בחשש אחר ההריון, ובעקבות סיבוך נאלצו ליילד את האם בשבוע ה-33; התאומות, לשמחת  כולם, נולדו בריאות -  אם כי קטנטנות..
אביה הנרגש של היולדת הודה לבורא העולם על הניסים הגדולים שעברו על בתו מגיל שנה "ועד לגיל 32, גיל ל"ב, שבו ילדה את התאומות", אמר.

 


 

 
גם השנה, בדומה לשלוש השנים האחרונות, הגיחה בחודש אב - שמזלו אריה - דמותו של האב הנורא
(ראו חודש אב והאב הנורא)

 

בליל י"ג באב (הלילה שבין 23-24 ביולי 2010) רצח אב את שלושת ילדיו בדירתו בנתניה. באותו סוף שבוע חגגה גרושתו את יום הולדתה ה- 38 והילדים בילו בחברת אביהם. לאחר שהאב והילדים שבו לביתו בסיומו של יום-כף גדוש בילויים כיד המלך, הוא הכניס סמי שינה לתוך המשקאות שהגיש לילדיו. אחרי ששלושת הילדים נרדמו, הוא דקר אותם בשנתם. 

  


מזל אריה קשור בנוסף לילדים גם בכל מה שקרוב ללבנו ואהוב עלינו – מה שאומר שהוא מסמל הנאות ובילויים. הצרה היא שלא מעט בילויים היו כרוכים השנה באירועים קשים. גם הרצח המזוויע של הילדים בנתניה (ראו למעלה) התבצע בצמידות לבילוי. המקרים הקשים הבאים ארעו כולם בשלושת הימים הראשונים של מזל אריה - בסמיכות מצמררת לכל מה שקשור בחגיגות ובבילויים :  

 

המוות מכה בחוגגי פסטיבל האהבה -   בשבת בערב, 24 ביולי 2010, פחות מיממה לאחר רצח הילדים בנתניה בידי אביהם, נרמסו למוות 19 בני אדם בפסטיבל אהבה ומוזיקה שהתקיים בגרמניה.
האירוע הקשה התרחש במנהרה שהובילה לאתר הפסטיבל בעיר דואיסבורג. הרשויות לא עצרו את החגיגה באופן מיידי מחשש שהדבר יגרום לפאניקה נוספת. וכך, ההמונים רקדו לצליל המוזיקה, מבלי לדעת על הטרגדיה שמתרחשת בסמוך. רק בשעות הערב המאוחרות, שעות אחרי האסון, עצרו המארגנים את החגיגות.

 

אותן התימות, כולל המספר 19, חוזרות גם באירוע הבא שהתרחש כעבור פחות משתי יממות: ביום 26.7.10 התרסק מסוק ישראלי ברומניה ואנשי הצוות שלו ניספו. ובינתיים בישראל, עמדה להערך כעבור כמה שעות מסיבה בביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לרגל יום הולדתו ה-19 של בנו, יאיר. ביבי החליט שלא לבטל את המסיבה, ובשעה שהקרואים חגגו בבית ראש הממשלה נודעו מימדי האסון. הביקורת הציבורית שספג נתניהו לא איחרה לבוא. 

  
התאבד לנוכח קהל של בליינים בלב תל-אביב –  מעט לפני חצות ליל ה-23.7.10  צעיר כבן 30 שחברתו עזבה אותו, התאבד בירייה. הצעיר ששלח יד בנפשו בגלל ענייני הלב, עשה את המעשה המזעזע בלב ליבו של רחוב אלנבי  סמוך לחצות, שעה שבה המה האזור קהל של בליינים. הוא ירה כדור בראשו תוך כדי חציית הכביש, בשעה שהשמש עמדה לחצות את הגבול שבין סרטן לאריה.


 

פתחנו את המדור בנושא הקרוב ביותר ללב האריה ילדים, וגם נחתום בו -

גורלם של 400 ילדי העובדים הזרים הנמצאים בסכנת גירוש מהארץ, נגע לליבם של רבים שנזעקו לעזור ולהפגין, עובדה שללא ספק מחממת את הלב בעיצומו של חודש אוגוסט. גם הצטרפותה של הלביאה שבחבורה, שרה נתניהו אשת ראש הממשלה, שהתנדבה למשוך החוטים ובחתולים שבצמרת, עזרה למשוך תשומת לב לקמפיין למען השארתם בארץ של הילדים. ובינתיים, בסוף אוגוסט 2010, תלויים הדברים באויר. בדומה לאותם 400 ילדים.
 

 

בציר 2010 החל לעלות לאתר ביום 24.8.2010

 


 

האריה ברוח הזמן  - בציר 2011

לבציר 2012

 

הבציר החדש עולה לאתר בימים אלה של שלהי ספטמבר

צפו לעדכונים גם בימים הקרובים  (1.10.2011) 

 

 
מזל אריה מסמל כידוע ילדים, וכבר ביום הראשון של המזל (23.7.11) עלה אירוע הקשור בילדים לראש מהדורות החדשות בעולם: באירוע מזוויע שהתרחש באי נורבגי הסמוך לאוסלו נירצחו עשרות ילדים ובני נוער בעת שבילו בקייטנה. 

על דמיון מצמרר לאירוע שקרה בדיוק לפני שנה קיראו פה 
     
 

וידיעה משמחת יותר הקשורה בילדים התפרסמה כעבור כמה ימים:
משטרת סין הצילה 89 ילדים, הצעיר ביניהם בן 10 שבועות בלבד (!) והמבוגר בן 4 שנים, מידי סוחרי עבדים.

 

ובישראל - ילדים ומחאה חברתית
הורים לילדים הצטרפו להפגנות המחאה של קיץ 2011 כאשר יצאו בסוף יולי למה שכונה "צעדת העגלות" במחאה על המחירים הגבוהים של המעונות וגני הילדים.

 

משנכנס מזל אריה התעצמה המחאה ושאגה

מחאת האוהלים שהתחילה במזל סרטן כנגד יוקר הדיור התעצמה עם תחילת מזל אריה: ביום 23.7.11 יצאו המוני מפגינים לרחובות בשאגה "העם דורש צדק חברתי" והבהירו כי היא חזקה משחשבו, וגם רחבה הרבה יותר מבעיית הדיור שהציתה אותה ומקיפה כעת את כל תחומי החיים במדינה. באחת מהפגנות הכוח של המחאה שהתרחשו בחסות האריה, התבטאה דפני ליף, יוזמת מחאת האוהלים, בניסוח טיפוסי למזל אריה כשהכריזה מעל הבמה המרכזית: "אנחנו רוצים לשנות את כללי המשחק!" ובראיון איתה תיארה את תחושתה כשעלתה לנאום: "באתי כמו לביאה.".

 

 

האריה קשור בשמש הזהובה ובזהב, קשר שהופגן השנה בענק כאשר הזהב חגג ולהב בימי הלביא, והשמש השתלחה בשלהבת אדירה -

 

הזהב מזנק:   לקראת היום הראשון של מזל אריה זינק הזהב מעל לרף של 1600 דולר לאונקיה והחל לקבוע, כמעט מידי יום, שיא חדש במחיר הזהב. הזהב המשיך לשעוט ולשאוג קדימה עד שכמעט נגע, ביום האחרון של מזל אריה, ברף של 1900 דולר לאונקיה – זינוק של 300 דולר (קרוב ל-20 אחוזים) במחיר הזהב במשך 30 הימים של מזל אריה. אך ברגע שהשמש עזבה את האריה ונכנסה למזל בתולה – נפסקה החגיגה. ביום 23.8.11 התחיל מחיר הזהב להתכווץ, ועד סוף חודש בתולה הוא השיל מעצמו את כל מה שהרעיף עליו מזל אריה.

 

השמש מזניקה להבה אדירה:   לא רק הזהב התלהב, גם השמש השתלהבה ושלחה להבה אדירה - הגדולה מזה חמש שנים - בימים אלה של מזל אריה, ומכל הימים דווקא בתשעה באוגוסט, ש"נפל" השנה על ט' באב. וברוח תשעה באב זעקה באותו היום, בהתייחסה לעלייה המטאורית במחירי הזהב, כותרת בעתון כלכלי :  "מי שחושב שהגיע קץ העולם - שיקנה זהב".

 

 

פסל הרקולס התגלה בארץ

פסל של הרקולס, הגיבור המיתולוגי שבדומה לשמשון (שמש-און)  מגלם את עוצמתה של השמש ושל מזל אריה, התגלה בעת חפירות בעמק יזרעאל בעיצומו של מזל אריה, כשהוא אוחז בפרוות האריה שאותו הכניע במשימתו הראשונה. הפסל בן 2000 השנה היה חלק מעיטור בית מרחץ רומי שנחשף במהלך חפירות לצורך הנחת מסילת רכבת העמק. קישור לכתבה.

 

 

האריה המלכותי ו"משחקי הכס"
איך שנודע לי על הסדרה משחקי הכס חשבתי על שילוב של אריה ושור: אריה בגלל המלכות, ושור בגלל הכס. ואכן, ההורוסקופ של עליית הסידרה בישראל מראה את השמש (שליטתו של מזל אריה) במעלה הראשונה של מזל שור, ממש-ממש על קו ההתחלה של בית 5 (!) ההתלהבות מהשילוב של השמש בשור בבית 5 (המסמל משחקים), נובעת מכך שצירוף זה אף מסמל את שם הסידרה – משחקי הכס.

 

סדרת הטלויזיה מבוססת על סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" מאת ג'ורג' מרטין. ובאיזה מזל יצא לאור הספר הראשון בסדרה מלכותית-אפית זאת? במזל אריה כמובן - ב- 6 באוגוסט 1996.

מבין חמשת ספרי הסדרה שיצאו עד כה 2 "נולדו" במזל אריה, ו- 2 במזל עקרב, המשקף את הצד האפל של המלוכה. פירוט תאריכי הופעתם של הספרים   

 

 

מזל של אריה - וגם של נמר וחתול...

משנכנס מזל אריה אנו משופעים בשפע של דיווחים וסיפורים על בני משפחת החתוליים, קטנים כגדולים. הנה כמה  מהם:

תאומי סרוואל (חתול אפריקאי בגודל בינוני) נולדו ב- 23.7.11 בגן החיות בברלין;  בגן החיות בויניפג, קנדה, נולדו ב-  29 ביולי תאומים של נמר סיבירי;  לנמרה הסיבירית איריס נלדה שלישיית נמרונים שזכו בשמות קקטוס, יסמין ונרקס. הגורים נולדו  ב – 5 באוגוסט בגן החיות בעיר קראסנויארסק שבסיביר; ב– 10 באוגוסט נולדה רביעיית גורי נמר הודו-סיני בגן החיות של ברלין;  ב- 15 וב- 16 באוגוסט נולדו בגן חיות בטקסס תאומי נמר סומאטרי.לאמא מאהאראני בהפרש של למעלה מ-12 שעות זה מזה!  האתר מספק תאריך ושעות לידה מדוייקות של הגורים התאומים.

 

 

והנה מספר דוגמיות מתוך שפע של סיפורים על חתולים מופלאים שהתפרסמו בימי האריה::
חתול שמנגן בנבל דמיוני, חתול העומד, והחתול היושב (שלא כדרך החתולים).

 

 

 

בציר 2011 החל לעלות לאתר ביום 18.9.2011     

תאריכי עדכון

 

 


 

 

לפני שנה ביום 23.7.10 - אב רצח את שלושת ילדיו

קיים דמיון מצמרר בין האירוע המזעזע של רצח הילדים בנורבגיה השנה לבין מה שקרה ביום הראשון של מזל אריה לפני שנה בישראל: ביום 23.7.10 רצח אב את שלושת ילדיו הקטנים בנתניה. זה קרה לאחר שהאב וילדיו חזרו מבילוי בקרקס.

כמו כן מתקשר המוות שהיכה השנה בבני הנוער שבילו בקייטנה  לאירוע מזעזע אחר שאירע כמעט בדיוק לפני שנה: ביום 24.7.10  היכה המוות בצעירים שחגגו בפסטיבל האהבה בגרמניה

שימו לב כי בכל המקרים שהתרחשו ביום הראשון של מזל אריה או הסמוך לו, מתקשרת הזוועה עם אחת מדרכי הביטוי האופיינייות של מזל אריה – הבילוי:  בילוי בקייטנה, בקרקס, בפסטיבל. 

קיראו פרטים נוספים ב"בציר 2010"

 

גם לפני שנתיים  התרחש רצח הכרוך בבני נוער ובמקום בילוי: ביום הראשון של חודש אוגוסט 2009 אירע הרצח ב"בר נוער".  האירוע המזעזע התרחש מספר ימים לאחר הרצח הבלתי נתפס של ילדה בת שלוש בידי אביה, שאירע בתחילת מזל אריה.

 

ואילו השנה נחשד בן ברצח הוריו. הרצח אירע ב 13 באוגוסט בירושלים, והמשטרה מאשימה את הבן כי רצח את הוריו מכיוון שסרבו לממן את ההימורים שלו. מיד לאחר הרצח הלך החשוד להמר בקלפים. שוב נותן האריה את אותותיו ובא לידי ביטוי בתחום הקשור בבילוי. והפעם בבילוי מסוכן וממכר ביותר - בהימורים. האריה קשור במשחקי מזל ובהימורים, עובדה המשתקפת בהידור המלכותי האופייני לבתי הקאזינו. כמה אופייני שאחד מסרטי ג'יימס בונד נקרא "קאזינו רויאל", כלומר, הקאזינו המלכותי. 

 

המערך הכוכבי בעת הירצחם של בני הזוג שבנם חשוד ברציחתם:

ביום הרצח (13.8.11) יצר מארס האלים שהיה במזל סרטן המסמל את הבית וההורים זוית קשה (45 מעלות) עם השמש ועם ונוס באריה - זאת בנוסף ל"צלב גדול" אלים ביותר שבו השתתף מארס לצד אורנוס, פלוטו וסאטורן. האלימות שסימלו ההיבטים הקשים של מארס התפרצה כאשר בשעות המאוחרות של הלילה הירח (השולט במארס הנמצא בסרטן), שבדיוק נפרד ממעורבות בזוית אלימה בין אורנוס לפלוטו נקלע לזוית הנפיצה שבין השמש למארס והפעיל אותה.
מארס בסרטן נחשב כ"נפול" מפני שהוא מאבד שליטה במזל מימי-רגשני זה הנוטה להתרתח בהשפעת מארס, ולהיות חמום מוח, תוך פעולות הרסניות בבית ואלימות המופנית נגד בני משפחה (סרטן מסמל בית ומשפחה). העובדה שמרקורי נמצא בנסיגה לא הוסיפה לשיקול הדעת. פרט מאלף הוא שמרקורי, שנמצא במעלה תאומית של מזל אריה, משקף את שמו של החשוד ברצח הוריו: שמו הרשמי הוא דניאל (אריה) אך מבריו כינוהו דני (תאומים), כמו גם את העובדה שיש לו אח תאום. גם המעלה שבו ממוקם הירח, שליטו של מזל סרטן ולכן "בעל הבית" של מארס הנפיץ הנמצא במזל זה, היא סימבולית: הירח מתקדם במזל דלי מן המעלות המקבילות למזל מאזניים המסמל זוגיות (הנרצחים היו בני זוג) לאלה שיש להן זיקה לעקרב, מזל שבו הירח נפול ולכן עלול לבטא את העקרב במירעו, כלומר -  רצח, אובססיות מיניות וצורך כפייתי בכספי הזולת, זוהי "
נפילה צולבתבגלל שגם מארס, שליטו הקלאסי של מזל עקרב, נמצא במזל שבו הוא נפול (סרטן, הנשלט על ידי הירח). 

והנה משהו שגיליתי לפני מספר שנים:  דגש-יתר במזל עקרב עלול לגרום להימורים כפייתיים, שאותם אני מסבירה בכמיהה בלתי נשלטת, בצורך נואש, לזכות באהבתה של אלת הגורל (הפנים הנשיות של פלוטו שליטו של העקרב), כפיצוי על העדר אהבת חינם מצד אמו של בעל ההורוסקופ. "בעל ההורוסקופ" כי בדרך כלל מי שסובלים מהבעיה הזאת הם גברים.

 

המזל של "קאזינו רויאל"

אריה ועקרב: מזלות של משחקי מזל (אריה) והימורים מסוכנים (עקרב)

למעלה הזכרתי את הסרט "קאזינו רויאל" בהקשר למזל אריה והימורים. בדקתי עכשיו (הדברים נכתבים למחרת) מה מזלו של הסרט. ומתברר, כמה לא מפתיע, שהוא "עקרב שבעקרבים": ביום שבו יצא אל העקרבים (התכוונתי לכתוב "האקרנים" אבל אני משאירה את הטעות), 14.11.2006, נמצאו השמש, וכל כוכבי-הלכת עד יופיטר (כלומר: מרקורי, ונוס, מארס ויופיטר) במזל עקרב, עובדה שנותנת דגש עצום למזל זה - וראו מה כתבתי למעלה על הקשר שבין העקרב להימורים. ואם קאזינו רויאל "נולד" בשעות הערב בלוס אנג'לס, ששם סביר שהוקרן לראשונה, אזי השמש הספיקה להיכנס לאותה גיזרה של מזל עקרב הנשלטת על ידי מזל אריה.     
כל כוכבי-הלכת עד יופטר נמצאים כאמור במזל עקרב; והיכן, אולי תשאלו, נמצא הכוכב הבא בסדר כוכבי-הלכת, הלוא הוא סאטורן? ובכן, סאטורן נמצא במזל ההימורים ב"ה" הידיעה, הלוא הוא האריה. האסטרולוגיה הקלאסית אינה מקשרת את העקרב להימורים, לקשר הזה אני, כאמור, שמתי לב

ובאשר לבמאי קאזינו רויאל, מרטין קמפבל - אצלו יש המרה חזקה בין העקרב לאריה. "המרה" הוא מצב שבו שני כוכבים החליפו זה עם זה את מיקומם, וכל אחד מהם "מתארח" במזל של הכוכב השני, עובדה המסמלת תלות הדדית, ומהדקת את הקשר בין שני הכוכבים לכדי סימביוזה. במיוחד עם המזלות הסימביוטיים סרטן ו/או עקרב מעורבים. במקרה של מרטין קמפבל נמצאת השמש, שליטתו של מזל אריה, במזל עקרב, ואילו פלוטו השולט במזל עקרב, נמצא במזל אריה. מן אירוח הדדי שכזה. אצל קמפבל גם נוצר היבט של 90 מעלות בין השמש לפלוטו, עובדה המדגישה את חשיבותה של ההמרה שבין שני הכוכבים.
ועוד בקשר להמרה כוכבית:
בדרך כלל אני נוהגת לקרוא למצב כוכבי זה "אירוח הדדי", או "קבלה הדדית", אלא שבמקרה הספציפי הזה נראה לי שהגדרת הקשר בתור "המרה הדדית" משקפת את ההימורים שאני מייחסת לשילוב אריה-עקרב.

  


 

 

האריה ברוח הזמן  -  בציר 2012


האסטרולוגית קושרת את מזל אריה בשמש, בעוצמה, במלכות ובזהב.
השנה, אולי בהשפעת הלבנה (הירח) שנכנסה למזל אריה ב- 20 ביולי, הקדים האריה לשאוג, והזהב-הזהב שלו אף הבהיק לפרקים בצבע לבן.

 

  

האם שמשון והאריה התגלו בבית-שמש?

"חותם אבן קטן שנמצא לאחרונה בחפירות ארכיאולוגיות באזור תל בית שמש הוא אולי הרמז הארכיאולוגי הראשון לקיומו של מיתוס שמשון הגיבור." גילה עיתון הארץ ב- 30 ביולי לקוראיו.

שמשון (שמש-און), כפי ששמו מעיד עליו, מגלם את הארכטיפ של עוצמת השמש ושל מזל אריה. גיבור מיתולוגי המקביל לשמשון הוא הרקולס, שגם הוא ניצח אריה. בצרוף מקרים פנטסטי התגלה בארץ לפני שנה פסל של הרקולס האוחז בפרוות האריה - וזה קרה במזל אריה, כמובן. ראו "בציר 2011"

הסימבוליקה האסטרולוגית קושרת את מזל אריה הנשלט על ידי השמש בעוצמה, במלכות ובזהב.

 

 

הקשר שמש-מלך-אריה -  

מתגלה מחדש במקדש עתיק שנחשף לאחרונה
צפונותיו של מקדש שהתגלה במעבה הג'ונגל בגואטמלה שופכים אור על הקשר שמש-מלך-אריה בתרבותם של בני המאיה.
קירות המקדש מעוטרים בפסלי פניו של אל השמש, שמופיע באחדים מהם בדמות יגואר - "חתול גדול" שהוא ללא ספק תחליף הולם לאריה האפריקאי, שאותו לא הכירו ביבשת אמריקה. סמל השמש המשתקף במלך ובאריה-יגואר הוא סימבול מובהק בקרב תרבויות קדומות, בהיותו ביטוי של מרכיב ארי ורב עוצמה בתת ההכרה הקולקטיבית. הארכאולוג סיימון מרטין, כנראה מבלי שהתכוון לכך, הוסיף פן נוסף לרצף הסמלים שמש-מלך-אריה בהכריזו: "המקדש הזה הוא מכרה זהב של מידע". קישור 
שמש-מלך-אריה, ולהשלמת התמונה - זהב.

לא יכול להיות יותר אריה מזה.

 

 

ובצרוף מקרים, באותו היום ממש (20.7.2012) התפרסמה הידיעה הבאה -

האם התגלתה עיר הזהב האגדית?
לספרדים שכבשו את דרום אמריקה גונב דבר על עיר זהב אגדית של שבט האצטקים, הקבורה מתחת לצמחיה במעבה הג'ונגל של הונדורס. רבים חיפשו אחריה לשוא, אך כעת ארכאולוגים המצויידים בטכנולוגיה חדשה הקרויה "מיפוי ליזר", מאמינים שהם הצליחו לעלות על עקבותיה: בעזרת הטכנולוגיה הפועלת בדומה לקרני רנטגן, התגלו מבנים דמויי פירמידה הקבורים מתחת לצמחיה העבותה. כעת לא נותר לארכיאולוגים אלא לחפור באותו אתר כדי לגלות אם הממצאים אכן עולים בקנה אחד עם תיאורה של עיר שתושביה "אכלו מצלחות של זהב".
והנה משהו תמוה: שמה של עיר הזהב האגדית הוא דווקא - "העיר הלבנה". אז אולי כדאי להתחיל לחפור גם בתל-אביב...

 


 

"האריה הלבן"

דבר-מה מוזר מתרחש השנה ב"ירח אריה"  -   סיפורי האריות המככבים השנה בכותרות, נשלטים ברובם על ידי הצבע הלבן שכמעט גונב לזהב את ההצגה. הקדשתי מחשבה לתופעה המשונה ויש לי הסבר אפשרי לגביה. הסבר זה גם נותן תשובה ל"בעייה" אחרת, והיא העובדה שכותרות האריה המובהקות ביותר הקדימו השנה ביומיים את כניסת השמש לאריה, והפציעו בתקשורת - כמו הסיפורים על מקדש השמש ועיר הזהב - כבר ב-  20 ביולי !

 

הנה התשובה

 


 

וממקדשי שמש וערי זהב בג'ונגל, נעבור למלך הג'ונגל
והנה עוד תגלית בסימן אריה שהתרחשה בג'ונגל, והפעם באפריקה: "מלך הג'ונגל", כך חשפה ידיעה שהתפרסמה באחד הימים החמים של חודש אוגוסט, "התגלה בג'ונגל".

?

אז מה הביג-דיל, אתם בוודאי שואלים את עצמכם, ומסבירים את הופעתה של הידיעה התמוהה באיזו מכת שמש שנחתה על מי שאחראי לפרסומה.


אלא שמסתבר שזהו בהחלט סיפור הראוי לכותרת. וכי למה? כי מלך החיות הטוען לכתר מלך הג'ונגל – אינו ראוי לתואר זה. כי האריה לא שולט בג'ונגל, לא חי בו, ואפילו לא קופץ לבקר. מלך החיות קבע את משכנו בסוואנה, וזוהי ממלכתו. אלא שלאחרונה התגלו באופן מפתיע אריות ביערות הגשם של אתיופיה, באזור המכונה קאפא. "אנו מתלהבים מהגילוי על משכנו הבלתי רגיל של האריה", אמר דובר חברת שמורות הטבע "נאבו" שמקום מושבה בגרמניה. המקומיים, לעומת זאת, מתלהבים פחות. הם מקווים שהאריות רק עוברים בנדודיהם ביערות הגשם עתירי עצי הקפה של קאפא, וישמחו אם יתברר שהחתולים הגדולים הם בסך הכל אורחים לרגע, שקפצו לקפה... 

 

 

הם אוכלים גם אריות              
ידיעה אחרת, מקוממת ומרגיזה, בישרה על מסעדה המתעתדת להגיש בשר אריה. השף של המסעדה, הנמצאת בויצ'יטה שבארה"ב, הודיע שהוא מתכנן "סעודת מלכים" - מנה מבשרו של מלך החיות במחיר של 160 דולר לסועד. 
הודות לקול הצעקה (והשאגה?) שקם, חזר בו השף וביטל את הסעודה יומיים לפני האירוע שאותו הכתיר בתור "החוויה הקולינארית האולטימטיבית".

 

 

ונקנח את פרק האריות בגורים מתוקים, שבא "לאכול אותם" -  
ברוח הצבע הלבן שהשתלט השנה על מזל אריה – הגורים הם לבנים ונדירים.
גורי אריות לבנים
גורי נמרים לבנים

 

 

בנוסף לאריות הלבנים עלה באוגוסט השנה לכותרות גם "הזהב הלבן" הנודע בשם פלאטינה - 
זהב לבן טבול בדם
באמצע אוגוסט ירו שוטרים בדרום אפריקה בכורים ששבתו במכרה הפלטינה "לונמין" והרגו עשרות מהם. שליחי השלטון ביצעו את המעשה הנפשע בחסותם של חוקים דרקוניים מימי משטר הדיכוי הלבן ששלט בעבר הלא רחוק במדינה. חוקים אלה מטילים את האחריות על הירי הרצחני של השוטרים -  על מי אם לא על הקורבנות עצמם? ככה שאלה מהם ששרדו את הטבח - לא תאמינו - יועמדו לדין על רצח.
שלטון השחורים בדרום אפריקה למד, ללא ספק, משהו מהלבנים: להלבין מעשים שחורים... 

 

 

סכנה באתרי נופש ובילוי

האריה מסמל נופש ובידור, ובדומה לאירועי האריה אשתקד, שנפתח ב-22 ביולי באש רצחנית על עשרות בני נוער שבילו באי נופש נורבגי, גם השנה בישרה פתיחה באש על בואו של האריה : זה קרה ב- 20 ביולי, בסמיכות של יומיים לתאריך הרצח שבוצע בשנה שעברה בנורבגיה. ההתקפה הרצחנית כוונה הפעם נגד קהל הצופים בסרט באטמן החדש "עלייתו של האביר האפל", והתרחשה בקולורדו שבארה"ב.                          

 

 

אי בשמש ושמו טוקלאו - 100% של אנרגיה סולארית 

פתחנו את מדורנו בשמשון הגיבור המגלם את עוצמת השמש בעולם העתיק, ונסיים אותו באנרגיית השמש כפי שהיא מתגלמת בעולם המודרני. יומיים לאחר פרסום התגלית הארכיאולוגית הקשורה בשמשון שנחשפה בבית-שמש, התפרסמה ידיעה על טוקלאו, אי באוקיאנוס השקט השוכן בקרבת ניו-זילנד. האי יהיה המקום הראשון בעולם שיפיק חשמל אך ורק מאנרגיה סולארית.

 


 

מדוע הקדים השנה האריה לשאוג ?

נוכחותו של האריה הורגשה השנה כבר ב- 20 ביולי.
ביום זה נמצאה השמש - שמיקומה בגלגל המזלות הוא-הוא הקובע את מזל החודש - במזל סרטן. אז מדוע היתה לאריה השפעה כה מובהקת על אירועי אותו היום?
הנה ההסבר שלי:
באותו היום, ה- 20.7.12, נמצא הירח במזל אריה.
וממתי, אתם בוודאי שואלים את עצמכם, קובע הירח -  ולא השמש -  את המזל?
אתם צודקים,  והשליט העליון של הכוכבים, השמש, היא הקובעת ולכן מזל החודש ידוע בשם "מזל השמש", אלא שבאותו היום שלט הירח, הידוע גם בכינויו "הלבנה", בכיפה. השפעתה של הלבנה התעצמה לא רק בגלל שהיא שלטה בשמש (שנמצאה במזל סרטן הנתון לשליטתה), אלא בגלל מעמד "המדיח העליון" (Final Dispositor) 
שבו זכתה, וזאת הודות לשליטתה בכל הכוכבים (למעט נפטון) –

אם באופן ישיר (כמו למשל בשמש הנמצאת בסרטן),

ואם באופן עקיף (כמו ביופיטר הנמצא בתאומים, הנשלט על ידי מרקורי הנמצא באריה, הנשלט על ידי השמש הנמצאת בסרטן) 

הכוכב היחיד שלא היה נתון לשליטתה של הלבנה הוא נפטון שבגלל מיקומו במזל שלו, דגים, נהנה מ"שלטון עצמי". 


עוצמתה של הלבנה שנכנסה ב- 20 ביולי למזל אריה, מסבירה לא רק מדוע הקדים השנה האריה לשאוג – אלא גם את "השתלטותו" של הצבע הלבן על האריה הזהוב.

 

והנה משהו שלא בדיוק שייך, אבל איך אפשר שלא להזכיר ש - 

הלבנה לא הסתפקה החודש בצבע הלבן...

ראו "ירח כחול", בטור

 

(30.9.2012)


 

 

בציר 2012 התחיל לעלות לאתר ביום 23.9.2012

עידכונים: 30.9.2012, 2.10.12