תורת הכוכבים ומדינת ישראל

החוברת שבה הופיעה החשיפה הראשונה על כתביו המיסטיים של ניוטון
קישורה-17 ביוני
הוא
יום ניוטון


ביום זה, בשנת 1997, דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית על כתביו הסודיים של ניוטון ושברה קשר שתיקה
של מאות שנים
קישור

ובצרוף מקרים מופלא - בדיוק ביום זה כעבור 10 שנים נחשפו הכתבים הגנוזים של ניוטון בפעם הראשונה לציבור.
זה קרה ביום 17.6.2007 בתערוכה שהתקיימה בספריה הלאומית בירושלים
קישור


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

כך נחשף לראשונה 'סודו האפל' של ניוטון


לא אחת כתבתי פה, באתר, שהחשיפה הראשונה של סוד כתביו האסטרולוגיים של ניוטון הופיעה בחוברת צנועה בשם "תורת הכוכבים ומדינת ישראל" שאותה כתבתי והפקתי ב-1997.


כעת ביוני 2012, לרגל יום ניוטון - הלוא הוא ה- 17 ביוני החל בימים אלה - החלטתי לפרסם באתר את הכתבה המקורית, את אותו הנוסח בדיוק שהופיע בחוברת לפני 15 שנה, תחת הכותרת "תעלומת המגילות הגנוזות של ניוטון".

הנה הוא לפניכם –

 


תעלומת המגילות הגנוזות של ניוטון
הביוגרפים של ניוטון המהללים את גדולתו של אבי הפיזיקה המודרנית, מנסים להעלים את העובדה שהוא כתב על מיסטיקה לא פחות מאשר על מדע. לקשר השתיקה הצטרף גם המוזיאון הבריטי שלא היה מוכן להציג את כתביו המיסטיים ואפילו לקבל אותם לאוספיו, בהעדיפו להתעלם מן 'הצד האפל' של המאור הגדול, שעליו נכתב – "ויאמר אלוהים יהי אור – ויהי ניוטון". שהרי אם דבר מסויים אינו מתיישב עם השקפתם של אלה הנושאים מטעם עצמם את דגל הנאורות והדעת, אזי כמיטב האובייקטיביות והנאמנות לאמת עליה הם כביכול אמונים – הם עושים ככל יכולתם כדי להעלים את 'העובדות המביכות'.


והנה, מסתבר ש'המגילות הגנוזות' (היה מי שדאג להגניז אותן) של ניוטון לא זו בלבד שלא אבדו, אלא נמצאות ממש איתנו -  ולא רק על דרך הפאראפראזה: באין להן דורש הן נתרמו בשנות ה-30 לאוניברסיטה העברית בירושלים.


אני מקווה שמישהו מקוראי שורות אלה יקבל על עצמו את האתגר לחקור אותן.

 

- - -

 

עד כאן הפרסום בחוברת, שאילו הייתי מסתפקת בו היו המגילות, קרוב לוודאי, ממשיכות לשכב בארגז במרתף בירושלים כאבן שאין לה הופכין.

 

הייתי צריכה לגייס שופר תקשורתי עוצמתי מאין כמוהו כדי לפרוץ את חומת השתיקה ולגרום לדבר קיומן וגילויין של מגילות ניוטון הגנוזות להדהד מקצה העולם ועד קצהו. קיראו על כך בסדרת הכתבות כתבים סודיים של אייזק ניוטון התגלו בירושלים.

 

 

הכתבה הועתקה לאתר ביום 18.6.2012