מפת הלידה של
בנימין נתניהו

המאזניים והקשת הם המזלות הדומיננטיים במפת-הלידה של ראש הממשלה. כיצד משתקף שילוב זה באישיותו, ומהם יחסי הגומלין בין הכוכבים של נתניהו לבין אלה של מדינת ישראל?כתבות נוספות שעשויות לעניין אותת:

מפת הלידה של מדינת ישראל

ראשי הממשלה של ישראל ומזל מאזניים

קישור לצביר כתבות על מדינת ישראל ומנהיגיה
גולשים יקרים

הופעתה של הכתבה שתוכננה לסביבות ה-21.10.2010 התעכבה בגלל שבמשך ימים ארוכים לא הצלחתי למצוא את הראיון בידיעות אחרונות מאוקטובר 1998 שעליו מבוסס חלק ניכר מהכתבה.
אבל תוך כדי חיפושי התגלגל לידי דבר-מה שהתברר בתור
צרוף מקרים נוסף
באותה מחרוזת מופלאה שעליה דיווחתי בכתבה
צרופי מקרים מדהימים

האם מה שצפיתי לבנימין נתניהו התגשם?


 

 

כשבועיים לאחר רצח רבין, כאשר אף אחד לא האמין שיש לנתניהו ולו בדל של סיכוי לזכות בבחירות שעמדו להערך כעבור כחצי שנה, במאי 1996, צפיתי שתהיה הפתעה של הדקה ה-90 ונתניהו ינצח; 

וכאשר ביבי היה בשיא כוחו ונודע בכינוי "הקוסם",  הודעתי בראיון לעיתון שלא זו בלבד שנתניהו לא יזכה בקדנציה נוספת,  אלא שגם את זו, הנוכחית, הוא לא יסיים.

 


נתניהו נבחר במאי 1996 ונפל במאי 1999 כאשר אהוד ברק נבחר ברוב גדול לראשות הממשלה.  לבד מהתצפיות על נסיקתו המדהימה של נתניהו ועל התרסקותו בטרם ישלים קדנציה, צפיתי –  זמן קצר ביותר לאחר שנבחר - את המשבר הראשון שאליו ייקלע.
 

 
התצפית שחזתה את משבר מנהרת הכותל
בראיון שהתפרסם במעריב ביום 6.9.1996 אמרתי שיהיה על נתניהו להזהר שלא ללקות בסביבות ה-27 בספטמבר  בליקוי מאורות.
פתיחת מנהרת הכותל ב-23 בספטמבר 1996 לוותה בפרץ של אלימות ובקורבנות בקרב ישראלים ופלשתינים. 

 

הערה מאוחרת, ניום 15.11.2010, שעות לאחר שהכתבה עלתה לאתר: 

מויקיפדיה מתבררים לי היום הדברים הבאים שלא הייתי מודעת להם, או ששכחתי:
"במוצאי יום כיפור ה'תשנ"ז, 24 בספטמבר 1996, ימים ספורים קודם לזמן שסוכם בין ישראל לווקף, הודיע במפתיע ראש הממשלה החדש בנימין נתניהו על פתיחת מוצא המנהרה. צעד זה הוביל למחאה חריפה מצד הווקף",
וגם: " מהומות מנהרת הכותל הוא שמם של שלושה ימי לחימה בין מדינת ישראל לבין הפלסטינים, שנערכו ב־1996 מ־24 בספטמבר ועד 27 בספטמבר"
(ההדגשים שלי)

 

 

התצפיות שחזו את עלייתו ואת נפילתו של נתניהו
אני מעתיקה מתוך ראיון שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות" בתחילת אוקטובר 1998
 

"סטן, שהתעמקה במפה האסטרולוגית של נתניהו, חזתה את עלייתו לשלטון. כשבועיים אחרי רצח רבין", מדווח העיתון, "השתתפה סטן בערב ראיונות שהינחה דן מרגלית בהיכל התרבות בנתניה. באותה תקופה, כשהציבור נטה להאמין ששמעון פרס ייבחר לראשות הממשלה, רמזה סטן שנתניהו ינצח בבחירות. "אמרתי שבתוצאות הבחירות יהיה מהפך של הרגע האחרון, שיפתיע את כולם", היא משחזרת. "וגליה אלבין, שישבה בפאנל, אמרה לי: 'לביבי אין סיכוי'. עניתי לה: 'תתפלאי, אבל יש לו'".

 

ובאשר לעתידו של נתניהו, שהיה אז בשיא הפופולאריות שלו, אמרתי באותו ראיון:

"מזלו של ביבי עומד להתהפך, בגלל ליקוי החמה שהיה ב-22 באוגוסט. אני לא מאמינה, בשום פנים ואופן, שביבי ייבחר לתקופת כהונה שנייה. אני לא מאמינה גם שהוא יסיים את הראשונה, אבל הוא יגיע איתנו לשנת 99'".


נתניהו, אכן, לא הצליח לסיים קדנציה אך הוא נשאר בתפקיד עד מחצית 1999 ואז הוחלף על ידי אהוד ברק.

  
את נפילתו של נתניהו צפיתי למעשה שנה לפני הפרסום בידיעות אחרונות:
בחוברת "תורת הכוכבים ומדינת ישראל" שהופיעה בשנת 1997 כתבתי על שבתאי-סאטורן בבית 10 של נתניהו המסמל אפשרות של נפילה ממעמד. צפיתי שההיבט הקשה ששבתאי יוצר בהורוסקופ של נתניהו  בשנים 1997-8 יכשיל אותו, ויחזור ויכשיל אותו שוב בשנים 2001-2002
 

כלומר, רק משנת 2003, לאחר שנתניהו ישתחרר מהמצב הכוכבי הקשה, יתאפשר "שובו של הביבי" - או שמא - הביביאה השנייה....
 

ומה ארע במציאות?
כאמור למעלה, נתניהו אכן לא הצליח לסיים קדנציה. ממשלתו הופלה בסוף דצמבר 1998 ובבחירות שהתקיימו במאי 1999 הוא נחל מפלה מבישה כאשר אהוד ברק ניצח אותו ברוב חסר תקדים.

 

בשנים 2001 – 2002 שבהן צפיתי שמצבים כוכביים קשים יכו בו שוב, ארעו הדברים הבאים:

 

בבחירות 2001 שנערכו לאחר נפילתה של ממשלת ברק חזר נתניהו שוב לזירה הפוליטית, אבל ברגע האחרון קיבל "רגליים קרות" והחליט שלא להתמודד על תפקיד ראש הממשלה.

כותב על כך ויקיפדיה:  

"החלטה שכנראה הייתה משגה פוליטי והובילה לעלייתו המפתיעה לשלטון של אריאל שרון, שנחשב באותה עת ל"בלתי בחיר" ולפופולרי פחות מנתניהו".

 

ומה אירע ב-2002? בנובמבר 2002  התמודד נתניהו מול שרון על הנהגת הליכוד, אך הפסיד.


החל משנת 2003 השתחרר נתניהו מהמצב הכוכבי שהעיב על הורוסקופ העתיד שלו. ואז התאפשר "שובו של הביבי".
בממשלת שרון השניה שנכנסה לתפקידה בפברואר 2003 כיהן נתניהו כשר האוצר. הוא נחשב למי שהצליח בתפקיד זה, מה שסלל את דרכו לשוב אל ראשות הממשלה.
 

 

 

ההודעה על הופעתה הצפויה של הכתבה עלתה לאתר ביום 20.10.2010

הכתבה המלאה עלתה לאתר ביוום 15.11.2010 

הכתבה עודכנה ביום 16.11.2010