המדור עלה לאתר ביום 21.9.2010
במזל בתולה.

למרות "בתוליותו" של המדור החומרים יצטרפו אליו בצורה ספוראדית.

אני מקווה שתבקרו במדור לעיתים קרובות ותגלו בו כל פעם הפתעות חדשות..


המזלות שכבר עלו למדור והצטרפו לבתולה:
מאזניים
שור

הבתולה נולדה במזל בגדים

כל מה שקשור בהלבשה קשור בקשר הדוק ומהודק וכפות וכפייתי במעט במזל בגד-כפת בתולה. אמנם לא ציפיתם שהבתולה הצנועה תסתובב ללא כיסוי נאות, ובטח שלא ערומה. אבל הבתולה ממש חולה על בגדים, ויש שהבגד הוא בשבילה חזות הכל - לא מעט בתולות שופטות בני אדם על פי לבושם.

הקשר "הגורדיאני" שבין הבתולה להלבשה משתקף גם בהיותה של בירת האופנה העולמית, פאריז, בת מזל בתולה.
כדור באקי

כדור באקי הוא כינוי החיבה של מולקולה ייחודית ומדהימה
- פחמן 60 (C60) -
שהתגלתה לפני
25 שנה.


המולקולה מורכבת מלא פחות מ-60 אטומים של פחמן היוצרים ביניהם צורה של כדורגל. C60 הנקראת גם "מולקולת הכדורגל" היא החומר החזק ביותר בעולם.
קראו גם על
הצד הבתולי של כדור באקי.


.ומה משמעות
פו בסינית?


Pu = בול עץ לא מעובד

כמה ראשוני, כמה פשוט, כמה בסיסי וטבעי,
כמה שוורי -

כמה - פו...


בול, כמה שזה פו.

בול...


Bull

באנגלית = שור


"בלתי מעובד"? - לא אצל הבתולה.

הבתולה, מזל העבודה, קשורה בדברים מעובדים. לכן הלחם שהוא מזון מעובד - הוא "הלחם שלה". אוי, כמה צריך לטרוח עד ששיבולת (סמל הבתולה) הופכת ללחם. השור לעומתה מסמל את תפוח-האדמה. גם שורש (שור-ש) שגדל באדמה וגם לא צריך שום עיבוד לבד מבישול. כמה בסיסי, כמה שורשי, כמה שוורי...

ובקשר ל שורשים ולשורשיות של מזל שור

השם רות

הוא שוורי מובהק
Root באנגלית = שורש


ועוד השוואה בין השור לבתולה -

לשור מבנה גוף בולבוסי ואף תפודי, ואילו לבתולה מותני צירעה ואף מגולף.תאמינו לי שאני ממש לא מחפשת את
כדורי הבאקי -
הם פשוט מתעופפים סביבי. זה כנראה משהו באוויר...:
מהו הסוד האסטרולוגי הצפון באותם ששת מספרי מזל
?

רמז: אלה הם מספרי המזל של בתולה ושל מאזניים

לתשובה


מדור חדש: זוטות על מזלותכיאה למדור שעוסק בזוטות נולד מדורנו החדש במזל בתולה (21.9.2010). המדור יביא לכם פתיתי מידע ואנקדוטות, אבחנות זעירות ואפיזודות מינוריות, בקיצור -זוטות שמידתן כמידתה של אחת מנציגותיה המובהקות של הבתולה עלי אדמות – מיני-מאוס העכברונת הקטקטה. יחד עם זאת אין זה מן הנמנע שדווקא עולם הדברים הקטנים הוא שיעשיר אתכם בתובנות גדולות כי קטן זה חכם, כך שיתכן שהעכברונת תוליד הר, ואולי אפילו תשאג. כי בסתר ליבה שואפת כל בתולה להיות לביאה...
 

 הבתולה הצנועה עלתה ראשונה לאתר, ובהתחלה היתה הבמה כולה שלה - למבוכתה הרבה.  אך תוך ימים הצטרף אליה מזל מאזניים ובקרוב יצטרפו מזלות נוספיםת שיגנבו לה, כך היא מקווה, את ההצגה... 

המזלות יצטרפו בצורה ספורדית - בהתגנבות יחידים או בקבוצות. ואם תשאלו כיצד יתכן שמדור בתולי אינו סדור אלא סתור ובלתי צפוי כמו דלי, אגלה לכם משהו מפתיעבבתולה השגרתית ביותר מסתתר דלי בלתי צפוי.       ואכתוב על זה בקרוב.
 

בטור שמצד שמאל תוכלו להתעדכן איזה מן המזלות כבר עלו למדור והצטרפו לבתולה.

 

 


זוטות על מזל בתולה

 

 

 

על עכברים ובתולות

הבתולה מסמלת חיות קטנות צנועות וביישניות, כמו העכבר למשל. בדרך כלל אנשים הנושאים שמות עכבריים, כמו טופול (עכבר באיטלקית), חולדה, חולדאי - הם ילידי מזל בתולה. תשאלו את חיים טופול ואת רון חולדאי...
ובאשר למיני-מאוס שרוחה שורה על המדור –   וולט דיסני שיצר אותה ואת בן זוגה מיקי-מאוס, נולד במזל-אישי בתולה. הבתולה משפיעה גם על הקריירה של דיסני, ואכן בזכות יציר רוחו העכברי שהיה לכוכב-על, כבש דיסני את העולם ודמותו של מיקי היתה למותג ולסמל של אימפריית דיסני.

 

 

על בגדים ובתולות - וגם על נקודות... 
פריטי לבוש חשובים מאוד לילידי הבתולה וגם הגברים שבבתולות מקפידים ביותר על לבושם. אחד מסימני ההיכר של הבתול היא חולצה מכופתרת עם פסי אורך דקים בגוונים של כחול ולבן. ואילו אצל מיקי-מאוס פריט הלבוש המאפיין אותו, כיאה ליצור בתולי, הן כסיות לבנות. ובאשר למיני – שמתם לב שהיא תמיד לובשת שמלות מנוקדות? הנקודה קשורה במזל בתולה. וגם הניקוד. שלא לדבר על הדיקדוק. וכל מה שקשור בעמידה על קוצו של יוד – או של חיריק. נדמה לי שהצליל "אי" קשור בבתולה. ואני מוצאת חיזוק לתחושתי בעובדה שגם האות הלועזית i מצויידת בנקודה...  ובתולות מקפידות על שפה צחה, תיקנית ורהוטה. אבשלום קור, כמו שבוודאי ניחשתם, הוא בתולה. וגם ירון לונדון.

 

 

והנה עוד נקודה חשובה לחשיבה - הכדור...

תוך כדי "ווידוא בתוליותו" של אבשלום קור נתקלתי בדף המוקדש לו בויקיפדיה בקישורית למאמר שכתב על כדורים... קור מזכיר שם סוגים שונים ומשונים של כדורים אך מתעלם דווקא מהבתוליים שבהם -  מאותו כדור שנוטלים כתרופה, כמו גם ממיועדתנו הנקודה – כי מה היא אם לא קט-כדור שטוח?
ובהקשר לכדורים בתוליים וזעירים אף יותר, כאלה שהמלה "מיקרוסקופיים" גדולה עליהם, בדיוק אתמול כתבתי על "כדורי באקי", שאותם הגדרתי כ"בתולות בחזקת 10". קישור      


 


 

"כדור-באקי" וצרופי המקרים המטורפים -  

קוראים יקרים, בעקבות הופעתו של כדור-באקי במדורנו החלה להתגלגל שרשרת של צרופי מקרים שגולת הכותרת שלהם היתה צרוף המקרים הלא יאומן שהתפרסם בארץ ובעולם.  קיראו עוד ...
  

האם גם האות "כף" בבתולות? ומה באשר לאות "C" ? 
במאמרו המעניין כותב אבשלום קור על האות "כ" בהקשר של"כדור". מנסיוני האות "כ" קשורה במזל בתולה. ולאות "כ" יש אות שהיא כמעט כפילה-לה. מן "אות ראי" שכזאת: האות הלועזית "C". הדמיון שביניהן בא לידי ביטוי כפול ומשולש – הן בצורה, הן באופן הכפול שבו ניתן להגות כל אחת מהן, והן בעובדה שאחת משתי צורות ההגייה - הן של "כ" והן של C - זהה להגייתן של  ק- K. כלומר כ=ק  C=K.

 

 

כדור כותבים ב"C" ?

כן ו - Cן, וגם - yes you can - בתנאי שהכדור הוא "כדור באקי" שהכינוי המדעי שלו הוא C60.

וחזקה על הבתולה שאינה בטלה אלא מתחזקת ב-60 עשרת מונים - שהרי הבתולה היא המזל השישי - ומספרה הוא 6.

ראו מזל החודש בתולה והקשר של המזל לדבורה, למשושה, ולששת ימים העבודה.   

 

קיראו עוד על מזל בתולה  -  בטור המקביל למזל שור


 

הטקסט המוקדש למזל בתולה עלה לאתר ביום 5.10.2010

תאריכי עדכון של זוטות בתולה

 

 

 

זוטות על מזל מאזניים

 


מזל מאזניים של החיים המתוקים ודברי המתיקה
מזל מאזניים הנשלט על ידי ונוס כוכב האהבה מסמל את הצד היפה, ההרמוני והנעים של החיים. - אז מה פלא שכוכבי הסרט "החיים המתוקים", מרצ'לו מסטרויאני ואניטה אקברג נולדו שניהם במזל מאזניים.

אבל המאזניים אינם מסתפקים במובן האלגורי של החיים המתוקים והם נוהים גם אחרי מתיקות קונקרטית, מה שאומר שקפה ללא קצפת זה לא ממש כוס התה שלהם... ובהיותו טיפוס תלותי עלול המאזניים להיות "שפוט" של דברי מתיקה כשכל מבוקשו הוא שילעיטוהו מן המתוק-המתוק הזה. היותו "חולה" על מתוקים באה לידי ביטוי לא רק בבעיות "כבדות משקל"אלא גם- וזאת במיוחד מזל בתולה מודגש במפה -במחלת הסכרת..המחלה אופיינית לילידי שילוב זה שאחד מנציגיו הבולטים,דודו טופז ז"ל, נודע כמי שסבל ממנה.

המתיקות של המאזניים באה לידי ביטוי קונקרטי ביותר אצל אוסקר ווילד, שהיה בן למשפחה אמידה של סוחרי סוכר. בדומה לטופז היה גם ווילד שילוב של המאזניים והבתולה

 

  

הערה מיום 15.10.2010: 

אמש כתבתי את הקטע הזה על מחלת הסכרת שהיא אופיינית לשילוב בתולה-מאזניים - ומה אני מוצאת היום, בצרוף מקרים, כמובן?ידיעה על תגלית חדשה הקושרתבין מולקולה, בת דמותו המשושה של לכדור-הבאקי העשוי משושים-משושים, לבין מחלת הסכרת -  קישור

 

 

ומה קורה לכדור-באקי שהחל להתגלגל במדורנו במזל בתולה, כאשר הוא מתגלגל למגרש המתוק של מזל מאזניים?


כדור הבאקי במגרש של מזל מאזניים

כאשר כדור באקי – אותה מולקולה עתירת פחמן המכונה מולקולת הכדורגל – מתגלגל לו בימים אלה של תחילת הסתיו למגרש של מזל מאזניים - מזלם של הדברים הטובים והמתוקים – האם יתכן שבגלגולו החדש הוא יופיע בדמותה עתירת הפחמימות של הסוכריה?
 

הסיפור הבא מהווה הוכחה לפחות לקשר האסוציאטיבי, אם לא המדעי, שביניהם. זהו סיפור שהוא לא על סתם סוכריה, אלא על "סוכריה שבסוכריות". סוכריה על מקל שכיאה לקשר המתוק שלה למולקולה דמויית הכדורגל – היא מככבת, ממש כך, במגרשי הכדורגל. ויש אפילו מי שהסוכריה היא סימן ההיכר שלו, ואפילו שם התואר שלו – "האיש עם הסוכריה" - שאותו הוא נושא כמין כתואר אצולה. והסיפור על הסוכריה ששמה מכדרר לפניה מתפרסם ממש עכשיו, בעיצומו של מזל מאזניים. במדור הדעות המכובד של ידיעות אחרונות; מככבת לה הסוכרייה כבר בבעיטת הפתיחה של מאמרו של ברוך לשם "המקל והסוכריה" שנפתח כך:
"לואיז פרננדז, מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, מכונה על ידי האוהדים "האיש עם הסוכריה" אדם מבוגר עם שיער שיבה, האוחז בפיו בכל זמן המשחק סוכרייה על מקל".
אולי המולקולה תסביר את הסוכריה על המקל...
 

 

 

הטקסט המוקדש למזל מאזניים עלה לאתר ביום 14.10.2010

  

 

 

 

 

זוטות על מזל שור

 

גיליתי לפני זמן-מה אתר מרתק המתעמק במכמני השפה התנ"כית, ומידי פעם נוגע גם באסטרולוגיה. בפרק הדן בדבש  מקשר אביתר כהן, מחבר המאמר, תוך גילוי הבנה אסטרולוגית ראויה לציון, בין המאכל המתוק לבין הבתולה ומחלת הסכרת. קישור שאני מסכימה איתו פחות הוא בין הבתולה לדוב. הדוב הוא לדעתי התגלמותה של השווריות.

 

מזל שור - מזל דוב

גיליתי זיקות רבות בין הדוב לשור - ומי אם לא הדוב המיתולוגי פו הדוב יהיה לנו למשל. פו מגלם את הדוביות ובזאת הוא גם מגלם את השווריות: הוא איטי, נוח לבריות, מתענג על הדברים הפשוטים של החיים, במיוחד על אוכל. פו הדוב אינו טיפוס מבריק, אבל הוא מאוד חביק. יש בו משהו סולידי וכולו אומר אמינות. לא לשווא נוצרו הדמויות של דובוני איכפת לי (Care Bears) בהשראה דובית. "כי הדוב הוא ילד טוב", חבר נאמן שאפשר לסמוך עליו ולהתרפק עליו. סביב הדוב-דובון יש אווירה שוורית של שייכות: הוא שייך לילד וגם הילד שייך לו. לא לשווא המספר השוורי הוא 2. ובאמת - פעמיים כי דוב.

מי ביקש "חיבוק דוב" ולא קיבל?

 

טוב שם דוב

ועוד דבר - האתר שהזכרתי  מוקדש לזכרו של אדם ששמו דב, דב סגל. תאריך לידתו של המנוח מראה שהוא היה בן מזל שור - ולא רק לפי התאריך הלועזי שעל פיו מקובל לקבוע את המזל, אלא וגם לפי התאריך העברי - בהיותו יליד חודש אייר שאותו קושרת היהדות למזל שור. הוא הדין גם לגבי תאריך פטירתו.  

אני כמעט בטוחה שגם אדם אחר שנשא את השם דב סגל היה שור. אני מתכוונת לאדריכל התל-אביבי הידוע דב סגל, שפתח ביחד עם אשתו פרדריקה (בת מזל עקרב) את הפאב הראשון בתל-אביב. ארכיטקטורה, אגב, היא מקצוע שוורי מובהק. כמו כל מה שקשור בבנייה.

 

על השם "טדי", דובים ושוורים

ביטוי נוסף לקשר הדובי-שוורי הוא הכינוי "טדי-בר" (Teddy Bear) לדוב הצעצוע הפרוותי. ומניסיוני, השם "טדי" שהוא קיצור של תאודור, קשור במזל שור. כמו למשל חוזה המדינה תאורור הרצל. ואילו טדי קולק, ראש עירית ירושלים המיתולוגי שנפטר לפני כמה שנים,  נולד אמנם בתאריך התאומי  27 במאי (1917)  -  אלא שתאריך לידתו העברי – כ"ט באייר - מסווג אותו כשור. היהדות מייחסת את חודש אייר למזל שור – וקולק הצליח להיוולד ביום האחרון של החודש השוורי; אך לא רק היהדות, גם האסטרולוגיה המערבית מיייחסת למפת-הלידה של קולק השפעה שוורית חזקה, וזאת בגלל מיקומם של שלושה כוכבים במזל שור, ובהם הירח ומרקורי, שהוא גם שליטו של קולק בתוקף היותו הכוכב השולט במזל תאומים.

 

ומטדי-בר לכוכבת העבר תדה בארה, שהשור היה המזל-האישי שלה,.כלומר הוא עלה בעת לידתה באופק המזרחי. ומבין 30 המעלות של השור, מי שזכתה לזרוח ברגע לידתה של תדה, היתה המעלה הראשונה, מה שמחזק את ההשפעה השוורית. במעלה הראשונה של כל מזל השפעת המזל מודגשת, כאילו מרוכזת בה התמצית של כל המזל כולו.


ואם לחזור לפו הדב -  מזל שור נמצא בבית היצירה של א.א.מילן, הסופר שיצר את פו. .
 

 

מזל שור - והצד השני של המטבע

מזל שור קשור כידוע בכסף, רכוש וכלכלה ובתרבויות רבות הפרה היא סמל לעושר. גם שוק ההון בארה"ב אימץ לו סמלים שווריים - יש שוק של שוורים ושוק של - דובים...   

 

המראה השוורי הטיפוסי

מגולם לדעתי על ידי עמוס קינן, ז"ל. העיניים העגולות, האף הבולבוסי, הקומה הנמוכה והגוצית, ההתנהלות הדובית-מסורבלת משהו. גם שמו, עמוס, הוא אופייני לשור, מזל חזק שבדרך כלל מעמיסים על כתפיו עוד ועוד. לקינן היו גם כמה תכונות אופי שווריות מובהקות - אהבת הטבע והצמחיה, הארץ והאדמה. בדירת הגג התל-אביבית שלו הוא גידל צמחים לרוב, נדמה לי שבעיקר תבלינים. קינן נודע גם כנהנתן לא קטן וחובב אוכל גדול, ובנוסף לכתיבתו הגובלת בגאוניות כסאטיריקן, הוא עסק בתקופה מסויימת גם בביקורת מסעדות תחת הפסבדונים "לוקולוס". כמו כן עסק בציור ופיסול. אחד הביטויים החביבים על קינן היה "איש תחת גפנו ותחת תאנתו". יש יותר שוורי מזה?.

 

גם בתווי פניו של אקי אבני ניכר מזלו, שור. במיוחד ברוחב הפנים ובמרחק הגדול שבין העיניים. 

 

 

מזל שור הצטרף למדור ביום 1.11.2010      

תאריכי עדכון של זוטות שור


 


 

 

המקרה המוזר של

 

צרופי המקרים שהתחילו להתגלגל בעקבות כדור-באקי  

  


גולשים יקרים, מיד לאחר שכדור-באקי צץ במדורנו, התחילו להתגלגל בקצב הולך וגובר, עוד ועוד צרופי מקרים כדוריים, שהצטרפו תוך ימים לכדור שלג שאיים להציף את מדורנו בים של כדורי-באקי ואחרים. כדי להציל את מדורנו מהמבול, פתחתי מדור חדש -  צרופי מקרים מדהימים ודברים מוזרים אחרים -  וכעת, כמו שאומרים, "הכדור (כדור-באקי וחבריו) במגרש שלו". 

 

במדור החדש מצפה לכם סיפור מדהים ממש – משהו לא יאומן שארע לפני שלושה ימים  -  כאשר בעת הגרלת הלוטו שחלה במוצ"ש התגלגלו בדיוק אותם 6 מספרי מזל שאך לפני פחות מחודש עלו בגורל !  

לכתבה על הלוטו
 


19.10.2010