היהדות ושבתאי

הזיקה שבין היהדות לשבתאי באה לידי ביטוי גם בקדושה שהיהדות מייחסת לשבת, היום השביעי בשבוע הקשור בגרם השמים האסטרולוגי השביעי - שבתאי סאטורן.

באנגלית השבת היא
היום של סאטורן
Saturday - Saturn's dayלאחרונה התגלתה עובדה מדהימה -
שבתאי חובש כיפה !למבחר הכתבות על

ה-ללמ"ד
ו רצח רבין
על תחזיות ומזג האויר
תחזית מזג האויר לא התגשמה - מי אשם? הגשם!

שבתאי כוכב הקור - הביא עימו את החורף בסערה


משהו חריג ויוצא דופן ארע אתמול, ה-29 באוקטובר לפתע, לאחר ימים חמימים שהיו בחזקת ספק קיץ ספק סתיו, פרץ אלינו החורף בסערה. ולא סתם חורף, אלא חורף-חורף.

 

סערות בעוצמה כזו מגיעות לישראל לכל המוקדם בדצמבר, והנה הם הקדימו והגיעו אלינו השנה בשלהי אוקטובר. תופעה כזאת אינה זכורה לדעתי לזקני צפת -  ובוודאי ובוודאי שלא לזיקני תל אביב כפי שאני, שבקרוב ימלאו לי ששים, יכולה להעיד מניסיוני האישי.

 

אני קושרת את תופעת הטבע  יוצאת הדופן הזאת לשבתאי-סאטורן כוכב הקור. כוכב לכת איטי זה כיכב אתמול באירוע אסטרולוגי חשוב  -  אמש הוא החליף מזל: אחרי שהות של כשנתיים וחצי במזל בתולה, שבתאי נכנס אתמול בשעה 7:07 בערב למזל מאזניים -  והחורף, כאמור, מיהר להגיע בעקבותיו בסערה. בסערת גשמים וברקים, רעמים וברד החורף הגיע אפילו לסדום, ים המלח וערד.

את החורף שהביא אמש שבתאי הוא הביא אך ורק לישראל - ולא לכל הכדור הצפוני.

 


הקשר המיוחד של שבתאי ליהודים ולישראל
על הקשר המיוחד של שבתאי ליהודים ולישראל עמדתי בכתבה על ה-ללמ"ד – אותו מערך כוכבי  חד-פעמי דמוי מגן דוד שהתהווה ברקיע מעט אחרי חצות התשעה בנובמבר 2003.  ראו כיצד ברגע התהוותו של ה-ללמ"ד ניצב שבתאי ברקיע שמעל ישראל בפסגתו של מגן הדוד. קישור לאיור.
לקריאה נוספת על ה-ללמ"ד

 

פרט מאלף הוא שתופעת הטבע החריגה שהתחוללה אתמול בישראל במקביל לכניסתו של שבתאי למזל מאזניים אירעה ביום הזכרון ליציק רבין.   יום זה ידע גם בעבר התרחשויות מופלאות כמו  סערת השמש הגדולה בהיסטוריה, וצירופי מקרים מוזרים – כמו ברית המלה של הבן של יגאל עמיר   וקריסתו של יאסר ערפאת   

בגלל תנאי מזג האוויר הבלתי צפויים נדחתה העצרת לציון יום השנה ה-14 לרצח רבין, שהיתה אמורה להתקיים להתקיים במוצ"ש ה- 31 באוקטובר. 

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 30.10.2009