המדור הוא בעריכתה של אן רייפלד

אן היא בתה של טלילה סטן ונכדתה של אביבה סטן. מכאן שהיא גדלה בבית שדיברו בו "אסטרולוגית". כיאה למי שמזל מאזניים שולטים בבית 9 (לימודים) ו 10 (קריירה) שלה, פנתה למרות המסורת המשפחתית ללימודי משפטים, ולהסמכה כעורכת דין. אן עורכת את מדור הזוגיות ושוקדת בימים אלו על פתיחת בית ספר לאסטרולוגיה על שם אביבה סטן.

ממזל אריה באהבהכמה מילים על מזל אריה ואהבה -

כפי שרומז השם "לביא" האריה אכן קשור בלב, וליבו, לב-הארי הוא חם ואוהב, לוהב ומשתלהב, פועם ומתפעם. הלביא והלביאה משחרים תמיד לטרף רומנטי, אך כאשר אש האהבה האמיתית אוחזת בלבם היא הופכת לאש תמיד. מלך החיות הוא הרומנטי שבמזלות, חיי האהבה שלו עתירי דראמה, והאהבה שלו גדולה מן החיים.


קראו כאן כיצד מסתדרים, או לא מסתדרים, האריות עם יתר המזלות -

 


אריה וטלה
לב הלביא רגיש לקסמי בני המין השני, ומתלהב ומתפעם נוכחם, שהרי האריה לאהבה נולד ולרומנטיקה נועד. ומי אם לא הטלה יצליח לשלהב לו את הלב ולהזכיר לו את יעודו? הטלה והאריה הם מזלות אש, וכאשר איש-של-אש ואשת-אש נפגשים הניצוצות ללא ספק ניתזים.. והאריה, כאשר הוא אוהב, הוא אוהב בלב שלם ומכל הלב. והטלה, למרות אישיותו העצמאית המחוספסת, הוא מה-זה זקוק לאהבה ולאותה תשומת לב מלכותית גדולה מהחיים! פחות מזה לא יספק את הטלה בעל האגו הענק שרק תשומת לב שהיא אקסטרא-לארג' והכי רצוי קינג-סייז תוכל להלום את מידותיו.

  

האריה יודע, גם יודע, להעריך את אומץ ליבו של הטלה ששם לו לאתגר לצוד לעצמו את מלך החיות. וכאות הוקרה הוא פורש לרגליו של מי שכבש את ליבו שטיח אדום, ומארח אותו כיד המלך בארמונו, שבחדרי חדריו בוערת לה שלהבת של אש תמיד, גחלת לוחשת שמבטיחה למי שזכה להתארח בחדרי לבו של הארי שהוא לא יהיה מלך ליום אחד. והטלה, מסתבר, מוכן גם מוכן לחתום הפעם קבע, כי הוא מאמין בכל ליבו באהבה הזאת. ואכן הסיכוי שאהבתו תבער לאורך ימים ולילות רבים הם רבים וטובים כי הטלה והאריה ממש מתאימים - לשניהם לב רחב וחם השופע נדיבות, חיוניות ושמחת חיים. ושניהם נותרו בלבם, גם אם זכו להישגים בעולם של האנשים המבוגרים, ילדים נצחיים. שניהם אוהבים לשחק ולהשתעשע והעולם נראה להם לא פעם כלונה פארק ענק. האריה והטלה אוהבים ללא ספק לבלות ולהתבדר ולטרוף את החיים בביסים גדולים. והכי-הכי הם אוהבים לטרוף זה את זו, וזו את זה...

 


אריה ושור
למרות שהשור והאריה הם מזלות אוהבים, ייצריים וחושניים הם גם מאוד מאוד שונים - השור הוא בן-אדמה, טיפוס פשוט וכפרי משהו, ואילו האריה הוא מלך החיות. מה שרומז שהם לא ממש מאותו הכפר. אך אל דאגה - לשור המחשיב את עצמו למלח הארץ, לא חש ברגש נחיתות כלשהו ליד בן זוגו המלכותי.

  

למרות האהבה השורה בין השור לאריה, מרמזת הזווית המרובעת שבין שני המזלות שדרכם המשותפת לא תהיה חפה מקשיים. הקונפליקט יתבטא בעיקר במישור הכספי, כי בעוד האריה מאמין שזכותו לחיות כמו מלך, נמשך השור אל החיים הפשוטים ובעת שהשור מסתפק בבית קטן, רצוי בפרדס על יד השוקת, משתוקק האריה לארמון.

  

בכל הקשור בכספים השור הוא אמנם חסכן אבל ממש לא קמצן. הוא מודע ביותר לערך הכסף ולא מוכן לפזר כספים ככה-סתם-כאילו-כלום. יחד עם זאת, כאשר השור מחליט לרכוש דבר מה (אחרי שהוא חכך בדעתו שוב ושוב) אזי, בדומה לאריה, הוא לא יחסוך על איכות. ויש לבחירה זו גם רציונל תכליתי שאותו  השור שמח להסביר לכל מי שמוכן לשמוע – דברים באיכות טובה מחזיקים לאורך זמן, ולכן בסופו של דבר הם משתלמים יותר מסחורה זולה  בהיותו חובב נוחות, השור אינו מטיל וטו על מוצרי פינוק, אך הוא מתנגד לבזבוז כספים על מותרות וסמלי מעמד. ובאשר להשקעת כספים - השור מאמין בהשקעות סולידיות, ואילו האריה חובב השעשועים אוהב לשחק גם עם כספים, ויהיה נכון לשים את כספו גם על קרן השור. אך למרות הקונפליקט השורה בין השור להאריה בנתיבי הכסף -  האהבה תנצח.  יתכן גם שהאהבה שתנצח תהיה (כמה לא רומנטי!) דווקא אהבת הקביעות שלהם. מה שאומר שדרכם המשותפת עשויה להוביל אותם, למרות המהמורות, לחתונת הכסף ואפילו לחתונת הזהב.

 

 

אריה ותאומים
משב האוויר הקריר של התאומים מלבה את הלהבה שבלב הארי, שמצליחה לחמם גם את התאום הצונן והמבריז ביותר. והם אכן נועדו ללכת יחד: אולי לא ממש זה לצד זה, כי האריה מתנהל בראש והתאומים מכרכר סביבו בדומה לכוכבו מרקורי "שליח האלים", המסתובב וחג סביב השמש מלכת הכוכבים, השולטת באריה המלכותי. האריה יודע להעריך את שרותיו הטובים (בדרך כלל) של התאומים. מלך החיות זקוק לדברי החלקות ולליטופים שהתאומים מרעיף עליו כלאוויר לנשימה.

  

האריה והתאומים הם ללא ספק מתאימים - מה עוד ששניהם אוהבי משחקים ושעשועים. כאשר לתאום שהוא אלוף במשחקי קלפים "הולך קלף משוגע" והוא זוכה במלך או במלכה לב אדום, הוא לא תמיד יודע להעריך את מזלו הטוב. כי ישנם תאומים המוכנים לשחק גם בלב הזולת. הם לא עוצרים בלב אדום - גם לא של המלך או המלכה. בדבר אחד אפשר לסמוך על התאום: הוא יחביא איזה קלף בשרוולו - כי מי יודע, אולי יבוא לו איזה "אס". מה שלא מפריע לתאומים לשכנע את מלך/ת הלבבות שהם Numero Uno האחד/ת והיחיד/ה, והאריה שתמיד מוכן לבלוע כל מחמאה וכל דבר נעים - מאמין, גם מאמין. אך לא כל תאום הוא בלתי אמין. ומי שטוען שכל תאום מבריז הוא ממש מפריז... יש גם תאומים שפיהם וליבם שווים, ואלה שווים את משקלם בזהב (כנראה מרוב זה שהם נדירים...). המשוב שתאום כזה מעניק לאריה מפיח את הלהבה שבלב הלביא שמייחלת לבעור באש תמיד. כל עוד התאום חג סביב האריה יש סיכוי שהשניים יחגגו כל הדרך לחתונת הזהב...

 

 

אריה וסרטן

הסרטן הוא מזל מים מופנם הנשלט על ידי הירח הכסוף, והאריה הוא מזל אש מוחצן הנשלט על ידי השמש הזהובה. אך למרות היותם ניגודים מושלמים הסרטן והאריה הם גם ניגודים משלימים, ממש כמו אותו זוג שמיימי, השמש והירח, המהווים את האב-טיפוס - או שמא הזוג-טיפוס - של הזוגיות. וכך, למרות שהיסודות שעליהם נמנים השניים אינם מתאימים – כי האריה הוא כידוע מזל אש והסרטן מזל מים - יש להם סיכוי לחגוג את חתונת הכסף ואפילו את חתונת הזהב. זאת כמובן בתנאי שהסרטן הנשלט על ידי הירח לא ינסה להעפיל על האריה השמשי ולהאפיל עליו. ואם האריה היהיר לא ילעג לבן זוגו הזהיר ויימנע מלהלבין את פני הסרטן הנשלט על ידי הלבנה, הם לא יכנסו לאותו מסלול התנגשות העלול לגרום לליקוי חמה או לבנה.

 

 מסלול ההתנגשות הצפוי ביותר בין השניים הוא בתחום הכספי. הסרטן הוא אגרן וחסכן ואילו האריה מפזר כספים כיד המלך. כך שבעוד הסרטן נאחז במעותיו כמעט בכל מחיר, מוציא האריה כספים בלי לעשות חשבון - ומוציא את הסרטן מדעתו. כדי שמריבות על פרוטות וגרושים לא יביאו לפרידה ולגירושים רצוי שהשניים יפרידו את חשבונותיהם, הפרדה שתתרום לאיחוד ליבותיהם ולליבוי של אותה אש תמיד הבוערת בלב-הארי. החום שהאריה מרעיף על הסרטן נוסך בו בטחון ואז מגלה הסרטן שבדומה לאריה גם בכוחו להפיח התלהבות, ולו בשלהבת הרוטטת במטבחו-ממלכתו והוא משדרג את בישוליו לסעודת מלכים. סעודת מלכים?! אכן ממש כך, כי בכל הקשור באוכל הסרטן אינו קמצן. והוא גם יודע לטפל וללטף, מה שאומר שלאריה, גם אם אינו גרגרן, יהיו את כל הסיבות לגרגר מנחת.

 

 

אריה ואריה
האריה הינו כידוע מזל האהבה, לכן מה יכול להיות יותר "אהבתי" מקשר רומנטי בין לביא ללביאה? מה עוד שהאריה הוא מזל אש ובנוסף לכך הוא שולט – כמה לא מפתיע – בלב. כך שכאשר הלהבה שבלב הלביא והלביאה נדלקת, היא בוערת כשרפה בערבות הסוונה. האריה נשלט כידוע על ידי השמש, והוא אכן החם, השמשי והמתלהב שבמזלות, יצור ייצרי שהאהבה היא ליבת חייו. ילידי חודש אב נוטים לאהבהבים, והאריות משחרים תמיד לטרף רומנטי. אך כאשר מלך ומלכת הלבבות נפגשים, רוב הסיכויים הם שהנה מצאו את נסיך/נסיכת חלומותיהם. כשהוד נסיכותם יוזמנו לחדרי החדרים של לב-הארי כששטיח אדום פרוש לרגליהם, מובטח להם שההידלקות שבלב הלביא/ה תהיה לאש תמיד.

  

יחד עם זאת עלולים יחסי זוג האריות להתפתח למלחמת א' ב-א', אגו באגו. ותחרות הניטשת בין שני אריות מסוגלת להתחרות אפילו בתחרותיות המפורסמת של מזל טלה. אבל יש תרופה למכה - בעל הרעמה עשוי לרצות את זוגתו הלביאה אם יקשור לה כתרים ויתפעם מהוד מלכותה. כי המלכה זקוקה יותר מכל לראי שעל הקיר שיאמר לה מי היפה בכל העיר. והארי הוא בהחלט ראי ראוי וכל עוד הוא ישקף בהערצה את בבועתה של הלביאה היא תירתם בכל כוחה כדי שהארי-ראי שלה יהיה הכי-הכי בעיר.

 

 האריות קשורים בכל מה שהכי-הכי, מה שאומר שהם קשורים גם בזהב. אך לבד מלאהוב זהב ופאר, הם ניחנו בדרך כלל גם בלב של זהב. לב הלביא/ה שופע אהבה ופועם חום ונדיבות, תכונות שבזכותן עשויים זוג האריות לחגוג (ברוב הדר) לא פעם את חתונת הזהב.

 

 

אריה ובתולה
הבתולה באה בגלגל המזלות אחרי האריה, וגם באותיות האלף-בית ה"בית" שלה שניה ל"אלף" שלו. אך אין צורך לנפנף לבתולה ביותר מדי טיעונים, אסמכתות ומראי מקום, כי גם ככה היא יודעת את מקומה. הבתולה היא מספר 2 מטבע בריאתה. ומה יותר טוב מלהיות מישנה למלך החיות ולשאת בגאווה צנועה את שולי גלימתו?
 
לבתולה אין שאיפות גדולות או חלומות באספמיה, כך שהוד מלכותו יכול לישון בשקט לצידה. הבתולה לא תטען לכתר ולא תנסה להדיח את האריה ממעמדו הרם, אלא תמשיך להדיח כלים ולהיחבא אליהם -  בעוד הוא תופס את מרכז הבמה. בשעה שהלביא מרבה ברהב ובשעשועים, שמה הבתולה את יהבה על הלחם, ומסתפקת לא אחת בפירורים. האריה מציע עד חצי המלכות – ואילו הבתולה עומדת על קוצו של יוד... השניים חיים בדיסונאנס תמידי -  הם פשוט לא מכוונים לאותה מנגינה קוסמית; כך שבעוד האריה פורץ בריקוד סוער לקצב פעימות תופי הג'ונגל והלמות ליבו הנמהר, תהין הבתולה לכל היותר לפצוח במינואט מכופתר...

 

 בנוסף לכך, בין יסוד האש ליסוד האדמה, שעליהם נמנים האריה והבתולה בהתאמה - אין התאמה... כי מה לעשות והאדמה את האש מכבה?  עם זאת, לא צריך להתייאש, כי לשני אלה יש בכל זאת סיכוי ללבות את האש: זאת בתנאי שהבתולה תתגבר על נטייתה להגיש תמיד לצד הדבש גם את העוקץ, והאריה ילמד להביע לבתולה את הערכתו והוקרתו ולא לקבל את שרותיה הטובים כדבר מובן מאליו. או אז יש סיכוי שהאדמה לא תכבה את אש הלהבה, אלא תהווה קרקע-בתולה שבה תכה אהבתם שורש, תלבלב בלב, תנץ ותנצח.

 

 

אריה ומאזניים

האריה, מזל הלב הגדול, הוא מזל אש, והמאזניים הנשלט על ידי ונוס כוכב האהבה הוא מזל אויר, והאוויר כידוע מלבה את האש וגורם לה להתלהב. מתוך זה כבר הבנתם בוודאי שיש לכם פה עיניין עם הרומנטיקנים של גלגל המזלות, עם הרומיאו והיוליה האולטימטיביים. האריה והמאזניים מאוהבים באהבה, וכשהאהבה ניצתת ביניהם היא עשויה להיות לאש תמיד, כי מי שנכנס ללב הארי מובטח לו שלא יהיה מלך, או מלכה, ליום אחד. וכשמלך החיות מבטיח – הוא מקיים. והוא גם מוכן להעניק לבחיר/ת ליבו עד חצי המלכות. מה שמתאים למאזניים, מזל שהוא כידוע תמיד בעד שיוויון ובעד חלוקה צודקת לחצי חצי.

 

לב הלביא נוהה אחר ההופעה המלבבת ונועם ההליכות של המאזניים, והמאזניים מעריץ את אישיותו הדומיננטית של האריה, ומרבה לקשור לו כתרים. מלך החיות אוהב שמלטפים לו את האגו, והמאזניים יודע איך ללטף אותו בדרך שתהפוך גם את האריה הכועס ביותר לחתלתול מגרגר.

 

כבר אמרנו שהאריה והמאזניים מאוהבים, שניהם ביחד וכל אחד לחוד, באהבה. אך מה שלא גילינו הוא - שהאריה מאוהב קודם כל בעצמו. בעוד המאזניים מקשיב לזולת, מקשיב האריה רק לעצמו. כך שלא הכל ורוד בממלכת הלבבות. מה עוד שבשעה שהמאזניים הוא מזל של דיאלוגים, נוהג האריה לפצוח במונולוגים שבהם הוא משמיע אמיתות פשוטות, כמעט קלישאות, בטון נפוח ומלא חשיבות. שלא לדבר על כך שהאריה נטול לחלוטין חוש הומור.
אין דבר – למאזניים יש מספיק בשביל שניהם, וגם מספיק טאקט כדי שלא לצחוק מהפוזות של האריה, אלא בליבו בלבד.

 

 

אריה ועקרב
 
שניהם עוצמתיים, ייצריים, שתלטנים ודרמתיים להדהים. אך בשעה שהאריה הוא מוחצן, מלכותי וכולו אומר הוד והדר, העקרב הוא מופנם, שקט ומוכמן. היחסים ביניהם תמיד סוערים – בהתחלה העקרב והאריה, שניהם חיות טרף לא קטנות, נהנים מיחסים ייצריים, שאגות ונהמות, נשיכות ונכישות שישימו בצל את חיות הג'ונגל האחרות. האריה והעקרב הם יצורים מיניים, וכל הליכותיהם והדרך שבה הם נעים משדרות סקס – לאריה יש הליכה של פנתר, והעקרב מחליק בהילוכו כנחש. עם שוך הלהט הראשוני עלולים לצוץ המשברים.

 

הקונפליקט המהותי בין העקרב והאריה בא לידי בדרכים רבות, אך בראש וראשונה בגישה שונה לכסף. האריה הוא נדיב ואוהב לפנק (במיוחד את עצמו) במוצרי יוקרה, ואילו העקרב הוא סגפן השואף לאורח חיים פשוט ועושה מאמצי-על כדי להתקיים (או שמא לשרוד) מסכומים זעומים. למיותר לציין שהעקרב זועם על מה שהוא מכנה "הבזבזנות הפושעת" של האריה. לבד מהעובדה שהאריה נתפס אצל העקרב כראוותן וגאוותן, העקרב מקנא באריה הבליין vמוקף בכל מסיבה בטבעת של מעריצים בני המין השני. העקרב, שהיה מעדיף להקיף את האריה בטבעת של חנק, לא עושה סצנות אלא מתכנס בשתיקה רועמת. השתיקה העקרבית משגעת את האריה, טיפוס פתוח וגלוי לב, המעדיף שאגות הדדיות על פני שתיקות כומסות סוד.

 

 

אריה וקשת

האריה מלך החיות הוא מזל-הלב-הגדול, האוהב והלוהב. וכשחץ הקשת מפלח אל לב הארי, צפו לאהבה מהסרטים, לאהבה שהיא גדולה מן החיים. כי כשהאריה והקשת מוצאים זה את זה, הם מוצאים את עצמם, את תמצית נשמתם והווייתם. והקשת, אותו ילד-שאוהב-את-העולם-והעולם-אותו-אוהב, מגלה לפתע שלמושג "אהבת עולם" יש משמעות נוספת שעליה לא חלם - כי הנה אותה הלהבה שבעבר בלבו היבהבה-כבתה-נדלקה, היתה לאש תמיד.

 

הקשת והאריה הם מזלות אש, מה שאומר שהם חמים, נלהבים ורחבי לב, בעלי תעוזה, אופטימיים ופתוחים. אלה הם שני טיפוסים מדליקים, חיוניים ואוהבי חיים ששלהבותיהם המשתלבות זו בזו מציתות לא רק את יצריהם אלא גם את כושר יצירתם, במיוחד בתחום אמנות הבמה, ואת הפוטנציאל שלהם להגשמה עצמית. הצמד הזה אוהב להרחיב אופקים ולנסוע, והם משוגעים על נופש וחופשות – שהרי האריה בחופש הגדול נולד והקשת – לחופש נולד. חייהם סובבים סביב בילויים, ריקודים ובידור, ובזכות הקשת לומד האריה להתבדר גם ברוח...

 

למרות ההרמוניה השורה בין שני מזלות אש אלה, יש ביניהם גם חיכוכים. אם בגלל שתלטנותו של מלך החיות ואם בגלל חוסר הטאקט של הקשת. אך שניהם רחבי לב ואוהבים מכדי לנטור טינה, וכאשר אפילו מלך החיות מוכן בכבודו ובעצמו למחול על כבודו, חוזר השלום במהרה למשכנם.

 

 

אריה וגדי
 הגדי והאריה מנוגדים ברוב תכונותיהם – האריה הוא טיפוס מוחצן, השופע חום ובטחון, הוא דרמתי בביטוי רגשתיו, ליבו טוב עליו, והוא נדיב, אוהב לבלות ולחיות ב"סטייל". ואילו הגדי הוא מופנם ומסוייג, אינו מבטא רגשות, מקמץ בכספים ומבלה את זמנו בטיפוס בסולם הדרגות, כי מאוד חשוב לו, להיות חשוב. וכאן מתחיל הדמיון ביניהם – כי גם האריה שואף לכבוד ולמעמד. לשניהם חשובים סמלי סטטוס, אך בעוד שהאריה נהנה לטבול בלוקסוס, להתהדר בזהב ויהלומים, לארח כיד המלך ולגור בפאר, הגדי מוציא כספים רק למען הרושם. הוא מלך בצאתו וקמצן בביתו, האוגר כל אגורה מחשש לאותה חשרת עבים שתמיד נדמה לו שמתקדרת באופק.

 

התחום הכספי הוא ללא ספק סלע המחלוקת שבין הגדי והאריה ואבן הנגף שבדרכם המשותפת. לכן חובה על הלביאה והתיש (או העז והליש) לקיים חשבונות בנק נפרדים, תוך הבטחה שהם לא יתערבו זה בחשבונה של זו. זה לא יהיה קל כי שניהם שתלטנים ואוהבים לנהל את הזולת, אך יהיה עליהם לקחת בחשבון שאם לא יפרידו בין חשבונותיהם הם מסתכנים בפרידה. זה ממש חבל, כי כשהאריה והגדי לומדים להעריך ולהוקיר זה את זו, המשיכה הראשונית שחיברה ביניהם יכולה להפוך לאש תמיד.

 

ועוד דבר - לא כל האריות והגדיים אינם מתהדרים בתכשיטי יוקרה. בקרב המפותחים שבין מזלות אלה זוהרים הזהב והיהלומים בפנימיותם. כבודם נמצא פנימה. הזהב הוא סמל ללב הזהב של הלביא ולעצמי הזוהר שלו, והיהלום מסמל את הגיבוש המופלא של מזל גדי

 


אריה ודלי
הקשר שבין הדלי האוורירי למזל האש אריה הוא קשר של משיכה שבין ניגודים משלימים. מזל אריה קוטבי לדלי והוא נמצא בגלגל המזלות בדיוק מולו, מה שאומר ששני מזלות אלה אמורים להיות שונים זה מזה ב- 180 מעלות. אך למרות הניגודים יש ביניהם הרבה מן המשותף - שניהם יצירתיים, אציליים ורומנטיים לתפארת. כל אחד מהם רואה בשני את התגלמותו של יציר רוחו, את התגשמותה של השראתו, את אהבתו האולטימטיבת.

 

האהבה בין האריה, מזל הלב הגדול, למזל הרוח הנשגבה, דלי, היא סוחפת, גדולה מהחיים ושואפת לממדים מיתיים. לב הארי מתפעם לנוכח אותה איכות חד פעמית, ייחודית ואחת ויחידה שיש בדלי, והדלי מרותק אל החיוניות והאצילות של מלך החיות. כששניים אלה יחד הרומנטיקה חוגגת והחשמל מתזז באוויר. ושניהם נסחפים בסערת אהבתם הפורצת אל חדרי ליבם בהפילה את כל המחיצות ומלבה בחדרי החדרים את האש שרבים סיכוייה להיות לאש תמיד. זה יקרה אם האריה יכבד את המרחב האווירי של הדלי ויתגבר על נטייתו להשתלט עליו. הדלי, שהוא נטול כל כושר אירגון בהחלט מוכן שהאריה ינהל את חייו, ואף יהיה נכון להכתיר את האריה כראשון בין שווים. אך הוא לא יסכים לשתלטנות לשמה. גם הדלי, אדם אוניברסלי ושמיימי שכמוהו, אינו טלית שכולה תכלת כשמדובר ביחסים אישיים, והוא יצטרך להשקיע בהם יותר, אם ברצונו להבטיח שגם כאשר השלהבת הלוהבת בלב הלביא תירגע היא לא תדעך אלא תהיה לאש תמיד.

 

 

אריה ודגים
השילוב בין אריה ודגים מפגיש בין שני יסודות מנוגדים - אש ומים. מעבר לכך, יש פה גם התנגשות בין שתי איכויות: הדגים משתייך לאיכות המשתנה ואילו האריה לאיכות הקבועה. מכאן שמדובר בשני מזלות עם תפיסת עולם שונה לחלוטי;.ואכן האריה הוא המוחצן שבמזלות והדגים הוא המופנם ביניהם; לאריה חשוב להרשים והוא עוטה תמיד את מיטב מחלצותיו ומתהדר בסמלי סטטוס, ואילו הדג לא מאמין ברושם חיצוני והוא מצפה שהזולת יוקיר את פנימיותו; מלך החיות הוא שתלטן לא קטן הדורש לעצמו תמיד את קדמת הבמה, בעוד הדג מעדיף את מאחורי הקלעים - ומשם הוא מושך בלא מעט חוטים... האריה משוכנע שהוא יודע הכל הכי-הכי טוב והוא תמיד עומד על דעתו; ואילו הדגים מחליף את סימני הקריאה של האריה בסימני שאלה, והוא בוודאי שאינו עומד על דעתו, כפי שהוא גם לא חולם לעמוד על זנב הדג של עצמו...

 

למורת השוני שבין שני המזלות יש ביניהם גם דמיון - לדגים יש חלום ולאריה יש חזון. שניהם גם מאוד נדיבים, אך בעוד נדיבותו של לב-הארי לא באה על חשבון צרכיו שלו (שכיאה למלך החיות הם גדולים למדי) הרי שהדג - גם על חשבון עצמו הוא נדיב וגם את חולצתו האחרונה יהיה מוכן להקריב. האריה וגם הדגים, שניהם טיפוסים מאוד אוהבים ובעלי רגשות משתפכים. האריה אינו אדיש והוא אף רגיש לרשת הקסמים הדגית, וגם הדג רחוק מלהיות דג קר ובמחיצת האריה הופך הבלבול השוכן בלבו ללבלוב. ויש גם סיכוי לפריחה רב שנתית, כי למי שנכנס לחדרי הלב של הלביא/ה, מובטח שלא יהיה מלך/ה ליום אחד.
 

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום האהבה, ט"ו באב תשס"ח, 16.8.2008